USA

USA

Departament Stanu zapowiada kolejne sankcje wobec Rosji

Amerykański Departament Stanu poinformował we wtorek, że USA zamierzają wprowadzić kolejne sankcje wobec Rosji. Zdaniem Waszyngtonu, Moskwa nie przedstawiła odpowiednich zapewnień, że nie użyje w przyszłości broni chemicznej przeciwko swoim obywatelom.

Tragedia w USA. Chłopiec zastrzelił babcię, potem siebie

11-letni chłopiec z Arizony zastrzelił swoją babcię, po czym popełnił samobójstwo - wynika z relacji dziadka dziecka, który był świadkiem zdarzenia. Według niego chłopiec sięgnął po broń po tym, jak wielokrotnie proszono go, by posprzątał swój pokój.

Generał Dunford: możliwa zmiana podejścia wojskowego USA wobec Korei

Im więcej uda się nam osiągnąć na drodze dyplomatycznej w relacjach z Koreą Północną, tym bardziej będą nas krępować ograniczenia militarne - oświadczył przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych generał Joseph Dunford. Wojskowy zapowiedział, że możliwe są stopniowe zmiany w podejściu militarnym USA wobec Półwyspu Koreańskiego.

Rzecznik Kremla: w Paryżu Trump i Putin spotkają się jedynie przelotnie

Prezydent USA Donald Trump powiedział w poniedziałek, że prawdopodobnie nie spotka się z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem podczas wizyty w Paryżu w tym miesiącu, ale że dojdzie do takiego spotkania na szczycie G20 w Argentynie. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow wspomniał natomiast o możliwości "przelotnego" spotkania.

Czerwono-niebieska układanka z Trumpem. Amerykanie wybiorą Kongres

We wtorek Amerykanie - w czasie tak zwanych midterm elections - zdecydują o składzie Izby Reprezentantów i części Senatu. Wynik wyborów przesądzi o tym, jak będą wyglądać pozostałe dwa lata kadencji Donalda Trumpa. Jeśli republikanie stracą większość, mocno skomplikuje to sytuację prezydenta.

"Ta nieodpowiedzialna postawa Stanów Zjednoczonych wymaga wspólnej odpowiedzi"

Po przywróceniu amerykańskich sankcji wobec Iranu Teheran zwrócił się do członków ONZ z prośbą o "wspólną odpowiedź" na "nielegalne sankcje". Prezydent Hasan Rowhani zapowiedział, że jego kraj będzie "z dumą obchodził" restrykcje. Prezydent USA Donald Trump oświadczył z kolei, że sankcje dotyczące irańskiej ropy chce wprowadzać stopniowo.

Najbliższy współpracownik Kima przyleci do Nowego Jorku

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział w niedzielę w wywiadzie dla telewizji Fox News, że w nadchodzącym tygodniu spotka się w Nowym Jorku z najbliższym współpracownikiem przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una - Kim Jong Czolem.

Trump ogłasza sankcje w stylu "Gry o Tron". Firma o nadużyciu znaku towarowego

"Sankcje nadchodzą" - ogłosił prezydent USA Donald Trump w piątek na Twitterze, wykorzystując do tego charakterystyczną grafikę. Zdjęcie, jak i sam napis, to odniesienie do serialu "Gra o tron". Jego twórcy opublikowali oświadczenie, w którym podkreślają, że nie byli informowani o wykorzystaniu symboliki i wskazują na nadużycie znaku towarowego.

UNICEF: w karawanie migrantów są setki dzieci

Według Funduszu Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom, w karawanie uchodźców z krajów Ameryki Środkowej, która w tych dniach wędruje do USA przez Meksyk, jest około 2,3 tysięcy dzieci. UNICEF stara się udzielić im pomocy humanitarnej.

Koniec kryzysu. Amerykanie i Turcy znoszą sankcje

USA zniosły sankcje nałożone na tureckich ministrów w związku ze sprawą amerykańskiego pastora Andrew Brunsona, który był przetrzymywany w Turcji. Ankara z kolei wycofała sankcje odwetowe, którymi objęta była amerykańska minister i prokurator generalny.

Awantura o kubki dla wojska. Powodem plastikowy uchwyt

Kubkowy skandal w amerykańskich siłach powietrznych. Chodzi o kontrakt na termosy, które ze względu na plastikowe uchwyty łatwo ulegają zniszczeniu, a do tego nie można wymienić uszkodzonej części. Cały szkopuł w tym, że kubek jest wart niemal 1300 dolarów. Materiał z programu "24 Godziny".