USA

USA

Ławrow: będzie nieformalny lunch Trumpa i Putina w Paryżu

Jak stwierdził w piątek szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow, prezydent USA Donald Trump i przywódca Rosji Władimir Putin odbędą krótkie spotkanie 11 listopada. Obaj mają być tego dnia w Paryżu na uroczystościach setnej rocznicy zakończenia I wojny światowej.

Nowy plan USA na zatrzymanie migracji. "Jesteśmy przeciążeni"

Stany Zjednoczone zamierzają wprowadzić prawo zabraniające uchodźcom, którzy przybyli niezgodnie z prawem, ubiegania się o azyl - poinformowała amerykańska administracja. To kolejny krok prezydenta Donalda Trumpa w walce z falą migracji, która, jego zdaniem, zagraża Stanom Zjednoczonym.

Kissinger w Pekinie. "Optymizm" Chińczyków

Chiny i USA muszą znaleźć rozwiązanie sporów, aby spotkanie prezydentów Xi Jinpinga i Donalda Trumpa w Argentynie zakończyło się powodzeniem – ocenił wysokiej rangi chiński dyplomata Yang Jiechi, cytowany w czwartek w komunikacie MSZ w Pekinie.

Trump i Putin się spotkają, ale Moskwa nie liczy na wiele

Do spotkania Donalda Trumpa i Władimira Putina dojdzie na szczycie G20 w Argentynie pod koniec listopada - podał minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. Jego zastępca Siegiej Riabkow oznajmił jednocześnie, że Rosja nie widzi podstaw do tego, by liczyć na szybką poprawę stosunków ze Stanami Zjednoczonymi.

Decyzja Trumpa "nie była niespodziewana, choć nadal powinna być szokująca"

Prasa w USA bardzo krytycznie ocenia wymuszoną przez Donalda Trumpa rezygnację prokuratora generalnego Jeffa Sessionsa. Zdaniem mediów, ewentualne zwolnienie podlegającego Sessionsowi Roberta Muellera, który prowadzi śledztwo w sprawie domniemanych rosyjskich prób wpływania na wynik wyborów 2016 roku, byłoby dużym błędem prezydenta.

Prokurator generalny Jeff Sessions zrezygnował na prośbę Trumpa

Prokurator generalny i minister sprawiedliwości USA Jeff Sessions złożył w środę rezygnację na prośbę Donalda Trumpa. Prezydent USA zapowiedział, że obowiązki prokuratora generalnego będzie pełnił na razie dotychczasowy szef kancelarii Sessionsa, Matthew Whitaker.

Departament Stanu zapowiada kolejne sankcje wobec Rosji

Amerykański Departament Stanu poinformował we wtorek, że USA zamierzają wprowadzić kolejne sankcje wobec Rosji. Zdaniem Waszyngtonu, Moskwa nie przedstawiła odpowiednich zapewnień, że nie użyje w przyszłości broni chemicznej przeciwko swoim obywatelom.

Tragedia w USA. Chłopiec zastrzelił babcię, potem siebie

11-letni chłopiec z Arizony zastrzelił swoją babcię, po czym popełnił samobójstwo - wynika z relacji dziadka dziecka, który był świadkiem zdarzenia. Według niego chłopiec sięgnął po broń po tym, jak wielokrotnie proszono go, by posprzątał swój pokój.