Ukraina

Ukraina

Amerykański niszczyciel rakietowy płynie do Odessy

Do Odessy na południu Ukrainy zmierza amerykański niszczyciel rakietowy USS Donald Cook, który wpłynął we wtorek na Morze Czarne i jest kolejną jednostką NATO w tym regionie po zaostrzeniu się rosyjsko-ukraińskiego konfliktu o żeglugę w Cieśninie Kerczeńskiej.

"Było dla mnie bardzo ważne, by przyjechać na Ukrainę"

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk rozpoczął w poniedziałek trzydniową wizytę na Ukrainie, dokąd przybył w związku z piątą rocznicą najbardziej tragicznych wydarzeń rewolucji godności z przełomu 2013 i 2014 roku na Majdanie Niepodległości w Kijowie.

37 kandydatów na prezydenta Ukrainy. Jeszcze nigdy tylu nie było

Do 37 wzrosła liczba kandydatów na prezydenta Ukrainy, którzy wezmą udział w wyznaczonych na 31 marca wyborach – podała w środę agencja Interfax Ukraina. Apelacyjny sąd administracyjny w Kijowie potwierdził z kolei, że przywódca Komunistycznej Partii Ukrainy (KPU) Petro Symonenko nie może być zarejestrowany.

Komik na czele sondaży przed wyborami prezydenckimi na Ukrainie

Komik telewizyjny Wołodymyr Zełenski zajął pierwsze miejsce w dwóch opublikowanych w czwartek sondażach przed marcowymi wyborami prezydenta Ukrainy. Aktor wyprzedził prowadzącą dotąd w sondażach byłą premier Julię Tymoszenko i obecnego prezydenta Petra Poroszenkę.

Zbiegły prezydent skazany za zdradę stanu

Były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz został skazany na 13 lat pozbawienia wolności w procesie o zdradę stanu – ogłosił w czwartek sąd rejonowy dzielnicy Obołoń w Kijowie. Prokurator generalny określił sprawę byłego prezydenta jako "jedną z najbardziej zasadniczych dla przyszłości Ukrainy".