Tajlandia

Tajlandia

Tajlandia jest przygotowana, by to tam odbyło się planowane na maj lub czerwiec spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem – oświadczył we wtorek szef tajlandzkiego MSZ Don Pramudwinai. Miejsca szczytu wciąż nie ogłoszono.

20 robotników z Birmy zginęło w piątek rano w pożarze autobusu wkrótce po przekroczeniu granicy z Tajlandią - poinformowała policja. Trzy osoby zostały ranne. Autobusem podróżowało 47 osób.

Tajlandzka policja zatrzymała w poniedziałek dziesięciu Rosjan za pracę bez zezwolenia - prowadzili oni kursy technik seksualnych dla innych obywateli Rosji. Według agencji TASS wśród zatrzymanych jest celebrytka znana z niedawnego skandalu z udziałem wicepremiera Rosji.

24-letnia kobieta zginęła stojąc na torach jednej ze stacji kolejowej w Bangkoku - w piątek informuje BBC. Jak tłumaczy przyjaciel, który jej towarzyszył, para próbowała zrobić sobie zdjęcie z pociągiem, lecz nie zauważyła składu nadjeżdżającego z drugiej strony.

Co najmniej trzy osoby zginęły, a 24 zostały ranne w poniedziałek w zamachu bombowym na targu w mieście Yala w południowej Tajlandii - poinformował przedstawiciel miejscowych władz. Yala znajduje się w jednej z trzech tajlandzkich prowincji zamieszkanych w większości przez muzułmanów.

Pięciodniowe uroczystości pogrzebowe króla Tajlandii Ramy IX i trwająca od roku żałoba, oficjalnie kończą się w niedzielę wraz ze złożeniem jego relikwii w pałacu królewskim w stolicy kraju, Bangkoku, a prochów władcy w dwóch innych świątyniach.

Tajlandia pożegnała się z ukochanym królem Bhumibolem Adulyadejem. W ceremonii utrzymanej według tradycyjnych reguł, procesji i obrzędach buddyjskich udział wzięły setki tysięcy pogrążonych w żałobie Tajlandczyków. Uroczystości w historycznej dzielnicy Bangkoku potrwają do niedzieli.

Premier Tajlandii Prayuth Chan-ocha oznajmił, że była szefowa rządu Yingluck Shinawatra, skazana dzień wcześniej zaocznie na pięć lat więzienia, ukrywa się w Dubaju. Zapowiedział ściganie jej metodami dyplomatycznymi i przy pomocy Interpolu.

Była premier Tajlandii Yingluck Shinawatra wyjechała do Dubaju - podały w sobotę źródła w jej partii. Dzień wcześniej oskarżona o zaniedbanie obowiązków polityk nie pojawiła się na ogłoszeniu wyroku w jej sprawie, w wyniku czego wystawiono nakaz jej aresztowania. Tajlandzka policja nie potwierdza jednak tych doniesień.

Oskarżona o zaniedbanie obowiązków była premier Tajlandii Yingluck Shinawatra opuściła terytorium Tajlandii - pisze Reuters, powołując się na źródła bliskie tej polityk. W piątek kobieta nie stawiła się na ogłoszenie wyroku w sprawie, która toczyła się przeciwko niej. W efekcie władze wystawiły nakaz aresztowania byłej premier.

Liczba zagranicznych turystów odwiedzających Kambodżę wzrosła w ostatnim roku do pięciu milionów. Tym samym dochody z turystyki zaczęły przynosić około 3 bilionów dolarów zysku dla kraju, który jeszcze do niedawna okryty był niesławą. Czy Tajlandia już powinna się zacząć bać?

Sąd wojskowy w Tajlandii wydał najsurowszy w historii wyrok z artykułu o obrazie monarchii, skazując mężczyznę na 35 lat więzienia za wpisy na Facebooku, które rzekomo miały stanowić obrazę majestatu - poinformowały grupy broniące praw człowieka.