Konflikty zbrojne Rosji

Konflikty zbrojne Rosji

"Rosyjskie przygotowania do wojny światowej"

Media francuskie wiele uwagi poświęcają we wtorek rozpoczętym właśnie rosyjskim manewrom Wostok-2018. Zwracają uwagę na odrodzenie potęgi militarnej Rosji, rozważają ewentualność wybuchu nowej wojny światowej i oceniają, że państwa NATO, w tym "co oczywiste - Polska", mają prawo do niepokoju.

Sojusznicy z rozbieżnymi interesami. Łączy ich krytyka USA

Prezydenci Iranu, Rosji i Turcji rozmawiali w Teheranie w sprawie Idlibu. Syryjskie siły rządowe, wspierane przez Rosję i Iran, przygotowują się do ataku na tę kontrolowaną przez rebeliantów prowincję w północno- zachodniej Syrii. Zgodnie z komunikatem kończącym szczyt trzy kraje będą wspólnie szukać rozwiązania sytuacji w opanowanej przez rebeliantów syryjskiej muhafazie. Wcześniej Rosja wykluczyła możliwość ogłoszenia tam rozejmu.

"Rosyjscy dywersanci i złodzieje". Skazani na Ukrainie piszą do Putina

Jedenastu obywateli Rosji skazanych na Ukrainie między innymi za terroryzm i walkę po stronie separatystów w Donbasie napisało listy do prezydenta Władimira Putina. Zwrócili się w nim z prośbą o wymienienie ich na Ukraińców przetrzymywanych w rosyjskich więzieniach. Ukraiński prezydent Petro Poroszenko - jak napisała przedstawicielka Ukrainy w grupie kontaktowej do spraw Donbasu - jest gotów ułaskawić 11 "rosyjskich dywersantów i złodziei".

Interfax: Rosja rozmieści policję wojskową na Wzgórzach Golan

Rosja utworzy osiem punktów obserwacyjnych na Wzgórzach Golan i rozmieści tam policję wojskową - poinformowała w czwartek agencja Interfax, powołując się na rosyjskie ministerstwo obrony. W regionie tym miał odbyć się już także pierwszy patrol Rosjan i sił pokojowych ONZ.

Ambasador Rosji w USA: Putin i Trump omawiali propozycje dla Donbasu

Na szczycie w Helsinkach prezydenci Władimir Putin i Donald Trump omawiali "konkretne propozycje" dotyczące uregulowania sytuacji w Donbasie - powiedział w piątek w Moskwie ambasador Rosji w Waszyngtonie Anatolij Antonow. Wcześniej agencja Bloomberga informowała, że taką propozycją był pomysł referendum na wschodzie Ukrainy.

"Iran i Rosja będą nadal współpracować w Syrii"

Prezydent Rosji Władimir Putin i doradca przywódcy Iranu Alego Chameneia Ali Akbar Welajati potwierdzili poparcie dla porozumienia nuklearnego zawartego w 2015 roku przez Iran ze światowymi mocarstwami. Rozmawiali też o Syrii - poinformował w czwartek Kreml.

Rosjanie potwierdzają spotkanie na szczycie z Ukraińcami

11 czerwca w Berlinie odbędzie się spotkanie szefów dyplomacji Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy w sprawie uregulowania sytuacji w Donbasie - potwierdził rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Grigorij Karasin. Wcześniej tę datę podawało MSZ Niemiec.

Zestrzelony w Afganistanie 31 lat temu. Rosjanie odnaleźli swojego pilota

Były radziecki żołnierz, zaginiony podczas interwencji Armii Czerwonej w Afganistanie został odnaleziony żywy i może wkrótce wrócić do Rosji - podała agencja TASS, powołując się na źródła w kręgach wojskowych. Według agencji to pilot, którego samolot został zestrzelony w 1987 roku.