Konflikty zbrojne Rosji

Konflikty zbrojne Rosji

Rosjanie nie wykluczają wysłania wojsk na granicę z Afganistanem

Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew oznajmił, że razem z prezydentem Rosji Władimirem Putinem jest bardzo zaniepokojony sytuacją w Tadżykistanie. Rosyjskie ministerstwo obrony nie wykluczyło wysłania wojsk na granicę tadżycko-afgańską. Więcej w Faktach z zagranicy w TVN24 Biznes i Świat o godz. 20.

W Waszyngtonie nie chcą Rosjan. Putin "nie za bardzo rozumie"

Prezydent Władimir Putin powiedział w czwartek w Astanie, że odmowa przyjęcia delegacji rządowej Rosji przez Waszyngton jest przejawem "niekonstruktywnego podejścia". Jego zdaniem słabość stanowiska USA "wynika z braku planu uregulowania w Syrii". Prezydent Rosji przebywa w czwartek z oficjalną wizytą w Kazachstanie.

Ławrow się skarży: Amerykanie nie chcą rozmawiać

Siergiej Ławrow oznajmił, że Stany Zjednoczone odrzuciły propozycję wysłania do Moskwy delegacji wojskowych wysokiego szczebla, którzy mieliby prowadzić rozmowy na temat większej koordynacji działań w Syrii. Inicjatywa taka miała zostać przedstawiona przez Władimira Putina w czasie jego wrześniowej wizyty w Waszyngtonie.

Putin chce wysłać Miedwiediewa do USA

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin zaproponował we wtorek wysłanie premiera Dmitrija Miedwiediewa do Waszyngtonu na rozmowy polityczne ze stroną amerykańską na temat uregulowania konfliktu w Syrii.

"Nowy konflikt Rosji z Niemcami w lipcu 2016 roku"

Wiceprzewodniczący rosyjskiej Dumy Władimir Żyrinowski prognozuje, że "w przyszłym roku dojdzie do nowego konfliktu Rosji z Niemcami". Skąd te przypuszczenia? - Obydwa kraje odnotowują najwyższe obroty handlowe. Możliwe zatem, że dojdzie do nowej, trzeciej próby konfrontacji Moskwy i Berlina - powiedział przywódca Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji.

Policzyli, ile kosztuje Rosjan wojna w Syrii

Operacja wojskowa rosyjskiego lotnictwa w Syrii pochłonie co najmniej 1 mld euro rocznie, jeśli obecna skala zaangażowania pozostanie bez zmian - podaje tygodnik "Kommiersant-Diengi", powołując się na Ministerstwo Obrony. W operacji uczestniczy 50 samolotów.

Turcy "mają sprawne lotnictwo", ale NATO gotowe do pomocy

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zapewnił, że Turcja, będąca członkiem NATO, może liczyć na pomoc Sojuszu, jeśli będzie taka potrzeba. Odniósł się do niedawnych naruszeń przestrzeni powietrznej przez rosyjskie lotnictwo prowadzące operację w Syrii.

Rosja "wydłuża wojnę w Syrii". Reżim Asada odnosi zwycięstwo po zaciekłych walkach

Szef NATO Jens Stoltenberg oskarżył w poniedziałek Rosję o to, że przyczynia się do wydłużenia konfliktu w Syrii, udzielając poparcia prezydentowi tego kraju Baszarowi el-Asadowi. Wezwał Moskwę, by przyłączyła się do walki z bojownikami z Państwa Islamskiego. Tymczasem grupy prorządowe, w tym siły libańskiego Hezbollahu, zajęły w poniedziałek południową część miejscowości Kafr Nabuda.

Rosjanie i Syryjczycy zrzucają bomby na cywilów. Nagrania z Chan Szaichun

Agencja Reutera weszła w posiadanie nagrań z Syrii, na których widać efekty bombardowania dokonanego prawdopodobnie przez rosyjskie lotnictwo oraz bombardowanie syryjskich sił powietrznych. Na tym drugim filmie z helikoptera spadają na dzielnicę mieszkalną bomby. Do ataków doszło 8 października, w dniu, w którym siły Baszara el-Asada rozszerzyły ofensywę na północnym wschodzie kraju.

Rosyjskie bomby w Syrii spadły na "trzy placówki medyczne"

Pozarządowa organizacja Physicians for Human Rights zajmująca się ratowaniem ofiar konfliktów zbrojnych twierdzi, że rosyjskie bomby w czasie kilku rosyjskich nalotów w Syrii spadły na "trzy placówki medyczne". Jeżeli okaże się to prawdą, Rosji grozi oskarżenie o popełnienie zbrodni wojennych - komentuje sprawę brytyjski "Independent" opisujący sprawę.