Stosunki Rosja - USA

Stosunki Rosja - USA

Prezydent Rosji Władimir Putin zapewnił w czwartek, że Rosja chce nawiązać z USA stosunki partnerskie, a wszystko inne jest "kłamstwem i wymysłem" na temat Rosji. Oświadczył również, że Moskwa nie ingerowała w procesy wyborcze w USA.

Kreml nie wiedział o kontaktach rosyjskiego Wnieszekonombanku (VEB) z Jaredem Kushnerem, zięciem i doradcą prezydenta Donalda Trumpa - oświadczył we wtorek rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow. Wyraził przekonanie, że chodzi o zwykłe kontakty biznesowe. Wcześniej VEB w oświadczeniu potwierdził, że do takiego spotkania doszło.

Nie należy oczekiwać pozytywnych zmian w stosunkach Rosji i USA - ocenia prasa rosyjska, komentując doniesienia mediów o kwietniowej wizycie w Rosji sekretarza stanu USA Rexa Tillersona. Źródła w Moskwie nieoficjalnie potwierdzają, że wizyta ta jest przygotowywana.

Emerytowany generał Michael Flynn, były doradca do spraw bezpieczeństwa narodowego prezydenta Donalda Trumpa, otrzymał ponad 33 tysiące dolarów od rosyjskiej telewizji państwowej RT - poinformowała telewizja CNN. Jak mieli ustalić demokratyczni kongresmeni, miało to być wynagrodzenie za wystąpienie wojskowego w Moskwie w grudniu 2015 roku.

Senator Jeanne Shaheen, przedstawicielka Partii Demokratycznej ze stanu New Hampshire, wniosła projekt ustawy upoważniającej ministerstwo sprawiedliwości do zbadania, czy sieć telewizyjna RT News (Russia Today) nie złamała amerykańskiego prawa.