Papież Franciszek

Papież Franciszek

O "rewolucję czułości", budowę mostów i pojednanie apelował papież Franciszek we wtorek w homilii podczas mszy w narodowym kubańskim sanktuarium del Cobre w Santiago. To ostatni dzień papieskiej wizyty na Kubie. Wieczorem Franciszek przybędzie do Waszyngtonu.

Papież Franciszek w drugim dniu wizyty w Hawanie, po odprawieniu porannej mszy i prywatnym spotkaniu z byłym przywódcą Kuby Fidelem Castro, złożył wizytę w Pałacu Rewolucji. Rozmawiał tam z szefem państwa Raulem Castro. Spotkał się też z duchowieństwem. Więcej na ten temat w "Faktach z zagranicy" o 20:00 w TVN24 Biznes i Świat.

Watykan zapewnił, że nie ma szczególnych powodów do obaw w kwestii bezpieczeństwa papieża Franciszka w czasie jego wizyty w USA. Tak rzecznik ksiądz Federico Lombardi odniósł się we wtorek do doniesień o rzekomym zagrożeniu. Wizyta będzie miała miejsce w dn. 22-27 września.

Papież Franciszek wysłał depeszę gratulacyjną do prezydenta Andrzeja Dudy. - W dniu, w którym obejmuje Pan urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, przesyłam serdeczne gratulacje i życzenia wszelkiej pomyślności - napisał papież.

Papież Franciszek spotkał się we wtorek w Watykanie z emerytowanym papieżem Benedyktem XVI. Podczas około 30-minutowej rozmowy, Franciszek życzył swojemu poprzednikowi udanego pobytu w papieskiej letniej rezydencji w Castel Gandolfo.

Papież Franciszek wzywa do ochrony planety i powtarza swój pogląd, że globalne ocieplenie jest głównie efektem działań człowieka - fragmenty encykliki, w której Franciszek opisał swoje stanowisko, wyciekły do mediów przed oficjalną publikacją i wbudziły wielkie emocje.