Papież Franciszek

Papież Franciszek

Papież Franciszek spotkał się we wtorek w Watykanie z emerytowanym papieżem Benedyktem XVI. Podczas około 30-minutowej rozmowy, Franciszek życzył swojemu poprzednikowi udanego pobytu w papieskiej letniej rezydencji w Castel Gandolfo.

Papież Franciszek wzywa do ochrony planety i powtarza swój pogląd, że globalne ocieplenie jest głównie efektem działań człowieka - fragmenty encykliki, w której Franciszek opisał swoje stanowisko, wyciekły do mediów przed oficjalną publikacją i wbudziły wielkie emocje.

Władimir Putin spóźnił się na spotkanie z jedną z najbardziej wpływowych osób na świecie - papieżem Franciszkiem. Rzecznik Kremla komentuje, że spóźnienie rosyjskiego prezydenta było usprawiedliwione, ponieważ "przeciągnęły się rozmowy w Mediolanie, a droga do Watykanu trwała zbyt długo z powodu korków".

W przeciwieństwie do grupy G7, która nie zaprosiła prezydenta Władimira Putina na obrady, Watykan na niego czeka - takie komentarze dominują we Włoszech przed jego spotkaniem z papieżem Franciszkiem w środę. Putin pokaże, że nie jest izolowany - pisze włoska prasa.

W niedzielę papież Franciszek przyjmie przywódcę Kuby Raula Castro - poinformował w Watykan. Spotkanie będzie miało ściśle prywatny charakter - wyjaśnił rzecznik ksiądz Federico Lombardi. Audiencja odbędzie się na cztery miesiące przed papieską wizytą na Kubie.