Pakistan

Pakistan

Generał Faiz Hameed został powołany na stanowisko szefa wywiadu Pakistanu. Do zmiany doszło zaledwie osiem miesięcy po objęciu stanowiska przez jego poprzednika. Szef wywiadu jest drugą najważniejszą osobą w armii, a wojsko ważnym ośrodkiem władzy w kraju.

Pakistańska chrześcijanka Asia Bibi, która w więzieniu spędziła 8 lat, wyjechała z Pakistanu do Kanady - podał w środę Reuters, powołując się na prawnika kobiety. Skazana na śmierć za bluźnierstwo przeciwko Mahometowi Bibi została ostatecznie uniewinniona w styczniu tego roku. Sąd Najwyższy Pakistanu podtrzymał wówczas wyrok z 2018 roku.

W pobliżu dużej sufickiej świątyni w mieście Lahore, na wschodzie Pakistanu, eksplodowała w środę bomba. Agencja Reutera - powołując się na rzecznika policji - podała, że zginęło co najmniej 10 osób, a rannych jest 24 ludzi. Atak wymierzony był w policyjny posterunek znajdujący się niedaleko świątyni.

Pakistańska policja zatrzymała kilkudziesięciu podejrzanych w związku z samobójczym atakiem przeprowadzonym 14 lutego w indyjskim Kaszmirze, w którym zginęło 40 członków indyjskich paramilitarnych sił policyjnych - poinformowało we wtorek pakistańskie MSW.

Pakistan przekazał w piątek Indiom pilota myśliwca zestrzelonego w tym tygodniu - poinformował resort spraw zagranicznych w Islamabadzie. Władze Pakistanu podkreślają, że to gest łagodzący kryzys w relacjach między obu państwami.