Pakistan

Pakistan

Do 60 wzrosła liczba zabitych w środowym ataku pakistańskiego lotnictwa na kryjówki rebeliantów na północy kraju. Jest też ok. 30 rannych. Wojsko poinformowało, że na zaatakowanym terenie chronili się m.in. wysocy rangą dowódcy islamistów.

Co najmniej 42 osoby zginęły, a 17 zostało rannych w niedzielę rano w wyniku zderzenia się autobusu i ciągnika na drodze niedaleko miasta Sakkhar w prowincji Sindh na południowym wschodzie Pakistanu - podała agencja AFP, powołując się na lokalną policję.

Prokuratura w Pakistanie oskarżyła małego chłopca i jego krewnych o próbę zabicia policjanta w mieście Lahaur w prowincji Pendżab. Według agencji Reutera Musa Khan ma 9 miesięcy. W piątek pojawił się w sądzie przyniesiony tam przez dziadka. W czasie przesłuchania wstępnego pił mleko.

11 pakistańskich policjantów zginęło w sobotę w wybuchu dwóch bomb podłożonych przy drodze na północnym zachodzie Pakistanu. Funkcjonariusze konwojowali grupę lekarzy prowadzących akcję szczepień przeciwko polio - poinformowała policja.

Iran zagroził Pakistanowi, że nakaże swoim siłom zbrojnym przekroczenie granicy i odbicie porwanych przez rebeliantów członków irańskiej straży granicznej. Teheran zarzuca Islamabadowi brak konkretnych działań w celu ich uwolnienia.

Pierwsze oficjalne spotkanie pakistańskiego rządu i wyznaczonego przez talibów zespołu negocjatorów rozpoczęło się w czwartek - poinformowały władze. Na spotkaniu ma być wyznaczony harmonogram rozmów pokojowych, aby zakończyć wieloletni konflikt.

Dziewięć osób zginęło i około 40 zostało rannych, gdy zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze w Peszawarze na północnym zachodzie Pakistanu - poinformowały we wtorek policja i źródła szpitalne.

Nie więcej niż cztery osoby cywilne zginęły w Pakistanie w 2013 r. w atakach samolotów bezzałogowych przeprowadzanych na zlecenie służb wywiadowczych USA - informuje Biuro Dziennikarstwa Śledczego (BiJ), organizacja non profit z siedzibą w Londynie.