Korea Północna

Korea Północna

Wielka feta po wystrzeleniu pocisku. Seul studzi jednak entuzjazm Pjongjangu

Południowokoreańska agencja wywiadowcza nie sądzi, by Pjongjang dysponował technologią niezbędną do wdrożenia programu międzykontynentalnych pocisków balistycznych (ICBM). Północnokoreańskie media pokazały tłumy wiwatujące po ostatnim wystrzeleniu rakiety. Wśród świętujących był również Kim Dzon Un.

"Nie widzieliśmy takiej wcześniej". Pentagon o nowej rakiecie Kima

- Północnokoreańska rakieta przenosiła głowicę - przyznał rzecznik Pentagonu, prezentując pierwsze wnioski na temat najnowszej próby rakietowej Korei Północnej. To istotne, bowiem dopracowanie tej części jest obecnie bardzo ważne dla uzyskania przez północnokoreańskie rakiety zdolności bojowej.

"Jesteśmy przygotowani". Pentagon odpowiada na test Pjongjangu

Stany Zjednoczone są gotowe, by bronić siebie i swych sojuszników przed rosnącym zagrożeniem ze strony Korei Północnej - poinformował w środę Pentagon, potępiając próbę międzykontynentalnego pocisku balistycznego (ICBM) przeprowadzoną przez północnokoreański reżim.

Media w USA: północnokoreański pocisk może dotrzeć nawet na Alaskę

Strona amerykańska uważa, że Korea Północna przeprowadziła swoją pierwszą próbę międzykontynentalnego pocisku balistycznego (ICBM) - podała we wtorek telewizja NBC News, powołując się na dwóch przedstawicieli władz USA. Wcześniej tego dnia Pjongjang ogłosił pierwszy "udany" test pocisku.

Pekin i Moskwa chcą denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego

Rosja i Chiny będą promować wspólną inicjatywę dotyczącą uregulowania napięć na Półwyspie Koreańskim. Będzie ona wsparta na planie opracowanym przez Rosję oraz na chińskich propozycjach dotyczących denuklearyzacji półwyspu - zapowiedział we wtorek prezydent Władimir Putin.

"Ostatnia okazja Korei Północnej, by skorzystała z szansy na dialog"

Porządek międzynarodowy zależy od przestrzegania jasnych zasad i norm. Dopóki Korea Północna wybiera pozostanie poza tym porządkiem, musi liczyć się z konsekwencjami - oświadczył Barack Obama. Były prezydent USA Barack Obama przebywa z wizytą w Seulu, gdzie spotkał się z prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem.

USA i Japonia chcą zwiększyć presję na Koreę Północną

Prezydent USA Donald Trump i premier Japonii Shinzo Abe, którzy rozmawiali w poniedziałek rano przez telefon, postarają się wykorzystać szczyt G20 w Hamburgu, aby wspólnie z Koreą Południową zwiększyć presję na Koreę Północną – podał rzecznik japońskiego rządu.

Prezydent Korei w USA. Handel równie ważny jak bezpieczeństwo

W Waszyngtonie odbyło się spotkanie prezydenta Korei Południowej Mun Dze Ina z prezydentem Donaldem Trumpem. Gospodarz Białego Domu ocenił rozmowy jako "bardzo dobre". Wskazał, że wśród tematów była strategia wobec Korei Północna i nowe, dwustronne porozumienie handlowe.

Uciekinier z Korei Północnej: reżim dostaje ropę od Rosjan

Jeden z północnokoreańskich uciekinierów oświadczył w rozmowie z agencją Kyodo, że przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un nie jest całkowicie uzależniony od Chin, jeśli chodzi o ropę. W ten surowiec mają zaopatrywać go, poprzez singapurskich dilerów, także Rosjanie.

Pjongjang żąda egzekucji byłej prezydent Korei Południowej

Korea Północna zażądała wydania byłej prezydent Korei Południowej i ogłosiła, że domaga się jej stracenia. Według reżimu w Pjongjangu była prezydent Park Geun Hie miała uczestniczyć w spisku mającym na celu zamordowanie północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una.

"Dostał dokładnie to, na co zasłużył". Profesor w tarapatach po słowach o zmarłym studencie

Władze Uniwersytetu Delaware odcięły się od profesor antropologii Kathy Dettwyler, która zamieściła na portalu społecznościowym kontrowersyjny komentarz dotyczący śmierci amerykańskiego studenta Otto Warmbiera. Więziony w Korei Północnej, skazany na 15 lat ciężkich robót, zapadł w śpiączkę i zmarł wkrótce po uwolnieniu. Według Dettwyler 22-latek "dostał dokładnie to, na co zasłużył". Jej słowa wywołały oburzenie internautów, którzy domagali się zwolnienia kobiety z uczelni.

Pekin: denuklearyzacja Półwyspu Koreańskiego wspólnym celem USA i Chin

Chiny i USA ustaliły, że będą wspólnie dążyć do "pełnej, sprawdzalnej i nieodwracalnej denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego" - podała w sobotę Xinhua, podsumowując pierwsze spotkanie w ramach Amerykańsko-Chińskiego Dialogu Bezpieczeństwa i Dyplomacji, które odbyło się w środę.