Aborcja będzie zakazana?

Aborcja będzie zakazana?

Kobiety wyszły na ulice, nie zgadzają się na taką rzeczywistość. Każdy powinien mieć wybór, bo za każda decyzją kryją się ludzkie dramaty - mówią. Ramię w ramię idą z nimi mężczyźni, podkreślając, że "nie będą szły same". Łukasz Wieczorek dowiedział się, co każe ludziom wychodzić na ulice.

Za decyzją Trybunału Konstytucyjnego stoją dramaty kobiet i ich całych rodzin. Także tych kobiet, które były już umówione na terminację ciąży z powodu nieuleczalnych wad płodu, a okazało się że to od środy już jest niemożliwe. O dramatycznej sytuacji, w jakiej zostały postawione, Monika Celej.

Lekarze mówią, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego zmienił wszystko i mało kto będzie chciał ryzykować trzy lata więzienia. Muszą działać zgodnie z prawem. Jak pomóc kobiecie, nie łamiąc prawa? Od wczoraj za tym pytaniem stoi dramat przede wszystkim kobiet, ale także lekarzy. Jacek Tacik.

To nie jest wyrok, bo Trybunał był źle obsadzony - uważa były prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński. Kontrowersje są, ale są podstawy, by tak mówić: sędziowie dublerzy, ci wybrani z klucza politycznego, konflikt interesów Krystyny Pawłowicz czy wiek sędziów. To tylko niektóre powody, dla których niektórzy prawnicy wyrok w sprawie aborcji uważają za nieważny. Dawid Rydzek.

Jest wyrok, jest nowa prawna rzeczywistość. Co dalej po wyroku, jakie są możliwe scenariusze? Maciej Warsiński sprawdził, czy są jakieś prawne możliwości, by skutki decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji złagodzić.