Aborcja będzie zakazana?

Aborcja będzie zakazana?

Wraz z liberalizacją stylu życia temat seksualności młodych ludzi coraz bardziej przesuwał się do sfery tabu. Zamiast problematyki zdrowia mieliśmy w debatach społecznych temat moralności. Kolejne spory odsłaniały zapóźnienie polskiego społeczeństwa w sferze rozumienia seksualności człowieka i gotowości dorosłych do zatroszczenia się o rozwój i dobrostan kolejnego pokolenia - pisze w swojej opinii dr hab. Iwona Chmura-Rutkowska, socjolożka i pedagożka.

Sprawa aborcji dzieli rządzącą sejmową większość, która tej większości w obliczu ewentualnego głosowanie projektu prezydenta w sprawie przepisów antyaborcyjnych nie może być wcale pewna. Więc na wszelki wypadek wszystko odkłada na później. Adrianna Otręba.

Stany Zjednoczone mówią jasno: szanujemy prawa człowieka, niezależnie od tego, jaka jest orientacja danej osoby. Chcemy wierzyć, że te właśnie wartości łączą nas z naszymi bliskimi sojusznikami, takimi jak Polska - podkreśliła w rozmowie z TVN24 ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher.

W ostatnią niedzielę drzwi do polskich kościołów strzegła Żandarmeria Wojskowa i grupy katolickich konserwatystów. Problem w tym, że nikt z protestujących nie chciał się tam wdzierać – obrońcy Pana Boga strzegli więc prawie pustych świątyń przed wyimaginowanym wrogiem. Trudno o lepszy symboliczny obraz polskiego Kościoła przyszłości.