Kadyrow "nie wie, czy będzie kandydował" na szefa republiki

Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow oświadczył, że nie podjął jeszcze decyzji, czy będzie startował w wyborach szefa tej republiki, które odbędą się we wrześniu. Kadyrow przyznał, że o zbliżającym się końcu kadencji przypomnieli mu dziennikarze. Komentarz na ten temat Kadyrow zamieścił późnym wieczorem we wtorek na swoim Instagramie.

"Zbliża się nowy rozbiór", Warszawa problemem Camerona. Zachodnie media o Polsce

Czy Polska wspierająca rzekomo Davida Camerona nie zada mu ciosu w plecy, stosując prawo weta wobec brytyjskiej próby ograniczenia świadczeń socjalnych? – pyta brytyjski "The Independent". "The New York Times" analizuje z kolei niebezpieczeństwo płynące dla Polski i reszty wschodniej flanki NATO po decyzji Pentagonu o zwiększeniu budżetu na zbrojenie regionu, a niemiecki "Die Welt" pisze o polskim rządzie i polskim Kościele, które same doprowadzają do podziału kraju. Zachodnie media #PisząoPolsce.

Lady Gaga odda hołd Davidowi Bowiemu w "eksperymentalnym utworze"

Lady Gaga wykona podczas ceremonii rozdania nagród Grammy trzy albo cztery piosenki połączone w "jeden eksperymentalny utwór", będący hołdem dla zmarłego niedawno Davida Bowie'go – poinformowali we wtorek organizatorzy. Prestiżowe nagrody Grammy są odpowiednikiem Oscarów w muzyce rozrywkowej.

Cameron wytłumaczy się z rozmów z Tuskiem. "Kiedy zobaczył poranną prasę, mógł zadławić się kawą"

Brytyjski premier David Cameron ma zająć dziś w Izbie Gmin stanowisko w sprawie projektu porozumienia dotyczącego warunków członkostwa tego kraju w Unii Europejskiej. Eksperci z Wielkiej Brytanii ostrożnie tymczasem oceniają projekt przedstawiony przez szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Korespondent "Faktów" TVN przyjrzał się z kolei temu, co pisze o sprawie brytyjska prasa.

"Rosja sporo inwestuje w przygotowania do wojny"

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział w wywiadzie dla niemieckiej gazety "Bild", że groźba wybuchu otwartej wojny na wschodzie Ukrainy jest obecnie większa niż w zeszłym roku. Jego zdaniem sankcje wobec Rosji powinny zostać utrzymane.

Dyplomatyczna bitwa Londynu i Moskwy. Rosjanie poirytowani "groźną dezinformacją"

- Czy Rosja naprawdę działa na rzecz pokoju, czy też raczej pozoruje działanie na rzecz pokoju w Syrii? - zapytał szef brytyjskiej dyplomacji. Rosjanie poczuli się dotknięci. Rzecznik Kremla nazwał twierdzenia Philipa Hammonda "groźną dezinformacją". W reakcji na gwałtownie zaprzeczenia Rosjan Brytyjczyk odparł: - Wygląda na to, że musiałem celnie trafić.

Otworzyli ścieżkę do deportacji dzieci imigrantów

Wyrok australijskiego Sądu Najwyższego oznacza, że władze tego kraju będą mogły deportować dzieci nielegalnych imigrantów, które przyszły na świat w Australii. Rodzice wraz z dziećmi mogą być przewiezioni z powrotem na oddalone o tysięce kilometrów wyspy, na których Australia prowadzi zamknięte ośrodki dla imigrantów.

Pierwsi migranci mają przylecieć do Polski w marcu

Pierwsi azylanci – według wstępnych ustaleń do 65 osób z Grecji i do 35 z Włoch - przylecą do Polski prawdopodobnie w marcu. Po niezbędnych procedurach bezpieczeństwa trafią do ośrodka w Dębaku k. Warszawy - powiedział szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców Rafał Rogala.

Latające guźce zostaną zabytkami. A-10 będą służyły pół wieku

Pentagon zrezygnował z kontrowersyjnej decyzji o wycofaniu ze służby samolotów szturmowych A-10 Thunderbolt II. Wojsko chciało się ich pozbyć, ale ostro oponował Kongres. Ostatecznie szalę na korzyść latających weteranów przechyliło skierowanie ich do walki z dżihadystami. Teraz Pentagon zakłada, że A-10 będą latać do 2022 roku, czyli 50. lat po pierwszym locie.

Syn imigranta z Polski walczy o Biały Dom

Syn Żyda spod Limanowej w Małopolsce może zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych. 74-letni Bernie Sanders w wyścigu o Biały Dom ubiega się o nominację Partii Demokratycznej. W stanie Iowa o mały włos przegrał prawybory z Hillary Clinton. Kim jest Sanders? Materiał "Faktów z zagranicy" TVN24 BiŚ.

Spotkanie z biologiczną matką po 82 latach

Amerykanka Betty Morell została oddana do adopcji mając pół roku, ale myśl o tym, by poznać biologiczną matkę, nigdy jej nie opuszczała. Udało się po 82 latach rozłąki. Materiał "Faktów z zagranicy".

Amerykanie chcą wzmocnić wschodnią flankę NATO. Szef Sojuszu zadowolony

To jasny sygnał trwałości zaangażowania Stanów Zjednoczonych na rzecz europejskiego bezpieczeństwa - ocenił sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, wyrażając zadowolenie z propozycji amerykańskich władz, które chcą przeznaczyć w przyszłym roku 3,4 mld dolarów na wojskowe wzmocnienie Europy Środkowej i Wschodniej.

Niemal 200 tysięcy ludzi uwięzionych na dworcu przez złą pogodę

Zła pogoda uwięziła w poniedziałek niemal 200 tys. osób na dworcu kolejowym w mieście Kanton na południu Chin. Podróżni udają się na obchody chińskiego Nowego Roku, podczas których tradycyjnie odwiedzają swoich bliskich, często mieszkających w odległych częściach kraju.

"Cameron byłby głupi, gdyby spotykał się tylko z Szydło"

Projekt porozumienia Unii Europejskiej z Wielką Brytanią w sprawie ograniczeń w świadczeniach socjalnych dla imigrantów to dobra wiadomość, również dla Polski - stwierdził w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Kazimierz Marcinkiewicz. Dodał, że David Cameron przyjedzie do Polski spotkać się z Jarosławem Kaczyńskim, bo wie, kto podejmuje decyzje polityczne nad Wisłą.