Była miss Turcji skazana. Miała obrazić Erdogana

Miss Turcji z 2006 roku Merve Buyuksarac została skazana we wtorek na 14 miesięcy więzienia w zawieszeniu za publiczną obrazę prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana przez udostępnienie na Instagramie poematu satyrycznego.

"Ryzyko zamachów na Euro i ŚDM". USA ostrzegają przed podróżami do Europy

Departament Stanu USA wydał ostrzeżenie dla Amerykanów dotyczące możliwego zagrożenia atakami terrorystycznymi w Europie. Ostrzeżenie obowiązywać ma do końca sierpnia, a jako potencjalne cele zamachów wskazuje się obiekty turystyczne, restauracje, centra handlowe i imprezy masowe, takie jak Euro 2016 oraz Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

"Rosja zastrasza sąsiadów". Szczyt NATO "w krytycznym momencie"

- Warszawski szczyt NATO odbędzie się w krytycznym momencie. Widzimy coraz bardziej asertywną Rosję, która zastrasza sąsiadów i zmienia granice siłowo, widzimy także rosnący ekstremizm i przemoc na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej - powiedział sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg po rozmowie z Antonim Macierewiczem. Szef NATO we wtorek rozmawiał także z szefem MSZ Witoldem Waszczykowskim.

"Najnowszy zwrot". Światowe media o decyzji ws. Polańskiego

Światowe media komentują decyzję ministra Zbigniewa Ziobry o skierowaniu do Sądu Najwyższego wniosku kasacyjnego ws. ekstradycji Romana Polańskiego do USA. Amerykański "New York Times" pisze o "najnowszym zwrocie w trwającej od dawna sądowej batalii". Włoski "Corriere della Sera" podkreśla, że wydawało się, iż sprawa ekstradycji jest już zamknięta.

Szef NATO: Europa przestaje się rozbrajać. Pierwszy rok wzrostu wydatków

- Prognozowane wydatki na obronność europejskich członków NATO wzrosną w tym roku po raz pierwszy od niemal dekady - powiedział "Financial Times" sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Brytyjska gazeta stwierdza, że to efekt pogłębiającej się niepewności w Europie i obaw przed Rosją.

Jutro decyzja KE ws. Polski. TVN24 nieoficjalnie: jest nowa propozycja z Warszawy

Komisja Europejska kontynuuje dialog z Polską na temat sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego i w środę zdecyduje, czy podejmie ewentualne dalsze kroki - poinformowała we wtorek rzeczniczka KE Mina Andreewa. Jak dowiedział się nieoficjalnie TVN24, do Komisji w weekend przesłana z Warszawy została nowa propozycja rozwiązania kryzysu.

Rosjanie zapewniają, że nie zbombardowali szpitala

Moskwa zdecydowanie odrzuca oskarżenia, jakoby przeprowadziła naloty na szpitale i cywilów w syryjskim mieście Idlib. - Wzywamy do krytycznego podejścia do "opowieści grozy" ze strony Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka - oznajmił przedstawiciel resortu obrony Rosji, generał Igor Konaszenkow.

Zatrzymali autobusy. Część pasażerów zabili, resztę porwali

Afgańscy talibowie zabili we wtorek na północy kraju co najmniej 16 osób z trzech lub czterech autobusów oraz wzięli w charakterze zakładników dziesiątki pasażerów - poinformowały lokalne władze. To kolejny krwawy atak w ramach wiosennej ofensywy rebeliantów. Według najnowszych danych w całym Afganistanie już 1,2 miliona ludzi uciekło ze swoich domów.

Komisja Wenecka znów zajmie się Polską

Podczas czerwcowej sesji plenarnej Komisja Wenecka powróci do sprawy Trybunału Konstytucyjnego w Polsce - wynika z ogłoszonego wstępnego planu obrad. Pierwszego dnia, 10 czerwca, Komisja zostanie poinformowana o dalszym rozwoju wydarzeń wokół Trybunału.

"Pijany wojskowością kraj jako model dla Europy". Tak #PisząoPolsce

Jeśli chodzi o militarny patriotyzm, to pomiędzy rządzącym Prawem i Sprawiedliwością a opozycyjną Platformą Obywatelską właściwie nie ma różnic - stwierdza niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Dodaje, że w Polsce panuje wielka mobilizacja: w szkołach organizowane są zajęcia o NATO, w miastach pikniki wojskowe. Zdaniem dziennikarza, Polska w tej kwestii powinna stać się wzorem dla całej Europy. #PisząoPolsce.

Rosyjski gest dobrej woli. Oddadzą Izraelowi słynny czołg

Rosja zgodziła się oddać Izraelowi czołg, który został utracony podczas inwazji na Liban w 1982 roku. Maszyna została zdobyta w walce przez Syryjczyków i trafiła do ZSRR na testy. Ostatecznie skończyła w muzeum broni pancernej. Dla Izraelczyków czołg ma znaczenie szczególne, bo wiąże się z historią niewyjaśnionych losów trzech żołnierzy.

Most imienia Kadyrowa? "Demonstracyjna decyzja"

Nowy most w Petersburgu ma honorować pamięć pierwszego prezydenta Czeczenii Achmata Kadyrowa – tamtejsza komisja ds. nazewnictwa zwróci się z rekomendacją w tej sprawie do gubernatora miasta Gieorgija Połtawczienki. Decyzja ostatecznie jeszcze nie zapadła. I już wywołała falę kontrowersji.

"Sprawa, w której obrona i ofiara są po tej samej stronie"

- Mogę przynajmniej odetchnąć. Trudno jest opowiedzieć, ile to zabiera czasu, wysiłku i energii. I jak cierpi z tego powodu moja rodzina - mówił po ogłoszeniu decyzji o niedopuszczalności jego ekstradycji do USA Roman Polański. Po drugiej stronie oceanu na zakończenie ciągnącej się od niemal 40 lat sprawy czeka z niecierpliwością jeszcze jedna osoba: Samantha Geimer, która wielokrotnie podkreślała, iż przeciągająca się ucieczka reżysera sprawia, że i ona nie może zaznać spokoju.

"Cały system wyborczy dał ciała". Wybory do powtórki

Wyniki głosowania trzeba całkowicie odrzucić i zacząć wszystko od początku - oznajmiła specjalna komisja, utworzona na Haiti w celu znalezienia wyjścia z kryzysu po wyborach prezydenckich. Ich pierwsza tura miała miejsce jesienią 2015 roku, ale prezydenta nie ma do dzisiaj.

Śledczy są pewni, że był gwałt. Nie wiadomo, czy grupowy

Śledczy zajmujący się głośną sprawą 16-letniej mieszkanki Rio de Janeiro, która twierdzi, że została odurzona i zgwałcona przez około 30 mężczyzn, częściowo potwierdzają jej wersję wydarzeń. Nie ma wątpliwości, że doszło do gwałtu, jednak problematyczne ma być zweryfikowanie twierdzeń o jego skali. Nastolatka wraz z rodzicami może trafić pod ochronę służb w ramach programu ochrony świadków, ponieważ w sprawę są zaangażowane gangi.

Nie chcą niczego i chcą wszystkiego zarazem. Mogą namieszać

Republikanie, demokraci i… no właśnie – jest jeszcze jedno ugrupowanie, bez którego amerykańska scena polityczna byłaby niepełna. I ostatnio jest o nim coraz głośniej. To libertarianie, którzy chcą zalegalizować… wszystko, a na ich konwencjach bywa naprawdę ciekawie. Co potwierdzają prowadzący program "24 godziny" w TVN24 BiS.

"Turyści do domów, uchodźcy mile widziani". Mają dość przyjezdnych

Turyści jak terroryści – mieszkańcy Majorki malują takie hasła na murach, bo mają dosyć – głośnych, pijanych i bezczelnych gości. Mały hiszpański archipelag Balearów przeżywa oblężenie. I chce je wreszcie zakończyć. Nawet jeśli zabraknie pieniędzy, jakie stracą, gdy turystów będzie mniej. Sprawie przyjrzeli się prowadzący program "24 godziny" w TVN24 BiS.