Nowe dowody ws. zabójstwa dziennikarza. MSW ma nagranie

Ukraińskie MSW dysponuje nagraniem, na którym są widoczne twarze zabójców Pawła Szeremeta – informuje internetowa gazeta "Ukraińska Prawda". Dziennikarz zginął 20 lipca w centrum Kijowa, w wyniku eksplozji bomby podłożonej pod samochodem.

Niemcy na tropie ośmiorga nazistów ze Stutthofu

Niemiecka Centrala Badania Zbrodni Narodowosocjalistycznych w Ludwigsburgu zidentyfikowała osiem wciąż żyjących osób, które miały pełnić służbę w nazistowskim niemieckim obozie koncentracyjnym Stutthof nieopodal Gdańska. Niemiecka prokuratura bada, czy może postawić im zarzuty.

Rosja utrudnia wjazd na Krym. Obawy w Kijowie

Służby graniczne Rosji na zaanektowanym Krymie od kilku dni utrudniają przejazd na półwysep przez granicę administracyjną z Ukrainą. Zdaniem komentatorów w Kijowie wywołuje to poważne zaniepokojenie co do zamiarów Moskwy.

Była wrogość, jest "drogi przyjaciel" Putin

Prezydent Recep Tayyip Erdogan przyjechał dziś do Pałacu Konstantynowskiego koło Petersburga, gdzie przyjął go Władimir Putin. Było to pierwsze spotkanie obu przywódców od kryzysu po zestrzeleniu w listopadzie zeszłego roku przez lotnictwo Turcji rosyjskiego bombowca nad granicą turecko-syryjską. Obaj podkreślali, że są zdeterminowani, by relacje jak najszybciej wróciły do normy, a więzi między Moskwą i Ankarą były jeszcze silniejsze niż do tej pory.

Tajne rozmowy, które miały doprowadzić do pojednania

Rosja i Turcja prowadziły tajne rozmowy w Taszkencie, stoicy Uzbekistanu, które doprowadziły do pojednania obu krajów przy mediacji tureckiego biznesmena i kazachskiego prezydenta Nursułtana Nazarbajewa - poinformowała we wtorek turecka prasa.

Wielka dostawa broni z USA ma wzmocnić Liban

Stany Zjednoczone dostarczyły we wtorek Libanowi sprzęt wojskowy wart 50 mln dolarów. Wozy opancerzone, artyleria czy granatniki mają pomóc tamtejszym władzom zmniejszyć zagrożenie ze strony grup zbrojnych walczących w sąsiedniej Syrii.

Mormon i były oficer CIA. Ma być lekarstwem na Trumpa

- Nigdy nie jest za późno, by postąpić właściwie. Ameryka zasługuje na o wiele więcej, niż są nam w stanie zaoferować Donald Trump i Hillary Clinton - tłumaczył swoją decyzję o starcie w wyborach prezydenckich Evan McMullin. Kandydatura byłego pracownika CIA ma być propozycją dla tych republikańskich wyborców, którzy nie są zadowoleni z tego, że ich partię reprezentuje kontrowersyjny miliarder.

W Nagasaki uczczono pamięć ofiar drugiej bomby atomowej

Japonia uczciła we wtorek pamięć ofiar bomby atomowej zrzuconej przez USA na Nagasaki. W 71. rocznicę tego wydarzenia burmistrz Nagasaki wezwał wspólnotę międzynarodową, by czerpała ze "wspólnej mądrości", ażeby na świecie nie było broni nuklearnej.

Trump traci poparcie wśród swoich. List otwarty 50 republikanów

- Trump nie odzwierciedla historycznych wartości republikańskich, w które całe życie wierzyłam - napisała senator Susan Collins w liście przesłanym "Washington Post". Wyjaśnia w nim, dlaczego nie zagłosuje na kandydata swojej partii. W tym samym czasie 50 republikańskich polityków, zajmujących się kwestiami bezpieczeństwa podpisało list, w którym ocenili, że Trump byłby "najbardziej lekkomyślnym prezydentem w amerykańskiej historii".

Erdogan "otwiera nowy rozdział" w stosunkach z Kremlem

Przed dzisiejszą wizytą w Petersburgu Recep Tayyip Erdogan powiedział, że "Władimir Putin jest jego przyjacielem i że w stosunkach Turcji z Rosją zostanie otwarty nowy rozdział". Prezydent turecki udzielił obszernego wywiadu agencji TASS. Jego wizyta ma być dowodem, że impas w stosunkach Ankary z Moskwą został ostatecznie przełamany.

Najpierw zamordowano prawnika, potem opłakujących jego śmierć

W pakistańskim mieście Kweta nieznani sprawcy zamordowali znanego lokalnego prawnika. Gdy tłum znajomych zjawił się w szpitalu, aby oddać cześć zabitemu, doszło do eksplozji bomby. Prawdopodobnie przenosił ją samobójca. Według lokalnych władz zginęło co najmniej 70 osób, a ponad 100 zostało rannych.

Do ołtarza poprowadził ją mężczyzna, w którego piersi bije serce jej zmarłego ojca

- Jedną z moich pierwszych myśli było: kto poprowadzi mnie do ołtarza? - wspomina pierwsze chwile po zaręczynach 33-letnia Jeni Stepien. Jej ojciec został zamordowany dziesięć lat temu. Rodzina zdecydowała się przekazać jego narządy do transplantacji. Serce uratowało życie Arthura Thomasa. I to właśnie on towarzyszył Jeni podczas ślubnej ceremonii.