Pokaz potęgi USA pod nosem Kima. "Ostrzegaliśmy"

Dwa amerykańskie bombowce strategiczne dalekiego zasięgu przeleciały we wtorek nad sojuszniczką Koreą Południową w ramach demonstracji sił amerykańskiej armii. Agencja Reutera pisze, że działanie to było odpowiedzią na przeprowadzoną w piątek przez Pjongjang próbę z bronią jądrową.

Clinton: po prostu nie myślałam, że to będzie taka duża sprawa

Hillary Clinton zapewniła w rozmowie z CNN, że może wznowić swoją kampanię prezydencką w ciągu kilku najbliższych dni. Kandydatka demokratów w niedzielę rano zasłabła, po czym poinformowano, że od piątku ma zdiagnozowane zapalenie płuc. Ożywiło to podsycane przez amerykańską prawicę wątpliwości na temat jej stanu zdrowia.

Pentagon: rzecznik IS zginął w amerykańskim, a nie rosyjskim nalocie

Pentagon potwierdził w poniedziałek, że rzecznik tzw. Państwa Islamskiego (IS) Abu Mohammed al-Adnani zginął w Syrii w amerykańskim nalocie 30 sierpnia. Wcześniej o śmierci dżihadysty informowało Ministerstwo Obrony w Moskwie, które utrzymywało, że al-Adnani zginął w rosyjskim ataku.

Druga taka debata o Polsce. Bez premier Szydło

Premier Beata Szydło nie weźmie udziału we wtorkowej debacie Parlamentu Europejskiego o Polsce. Rząd będzie reprezentował wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł - poinformował w poniedziałek w Brukseli minister ds. europejskich Konrad Szymański.

Unika używek, ale ma jedną słabość. Zdrowie Trumpa też pod lupą

Po zasłabnięciu Hillary Clinton kampania wyborcza w USA skupiła się na kwestii stanu zdrowia pretendentów do Białego Domu. Zamieszanie nie omija także Donalda Trumpa, bo jeśli w listopadzie wygra, będzie najstarszym prezydentem USA obejmującym urząd. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Rozejm wszedł w życie. "Pierwsze doniesienia wskazują na osłabienie walk"

Przedstawiciel rosyjskiego sztabu generalnego wezwał rebeliantów z Wolnej Armii Syryjskiej, by przestrzegali rozejmu między rebeliantami a syryjskimi siłami rządowymi. 9 września Rosja i USA zawarły porozumienie o przerwaniu walk w Syrii. Umowa weszła w życie w poniedziałek o godz. 19 czasu lokalnego (godz. 18 w Polsce). Zawieszenie broni ma obowiązywać przez co najmniej 48 godzin. O respektowanie rozejmu zaapelowało do wszystkich stron konfliktu również niemieckie MSZ oraz amerykański sekretarz stanu John Kerry.

Clinton rezygnuje? Problemy się piętrzą. Trzy scenariusze

Przegrała już raz w prawyborach z Barackiem Obamą i od lat nie pragnie niczego bardziej, niż stać się pierwszą kobietą - prezydentem Stanów Zjednoczonych. Dzień po zasłabnięciu Hillary Clinton w Nowym Jorku pojawiają się jednak pytania o jej stan zdrowia. Co by się stało, gdyby zrezygnowała z wyścigu do Białego Domu dwa miesiące przed wyborami lub jeszcze później?

W niedzielę w Rosji wybory. Opozycja: wciąż bardzo wiele nieprawidłowości

Nieprawidłowości w kampanii przed niedzielnymi wyborami do Dumy Państwowej jest mniej niż przed poprzednimi wyborami - oceniła szefowa rosyjskiej Centralnej Komisji Wyborczej Ełła Pamfiłowa. Opozycyjna partia Jabłoko podkreśla, że naruszeń wciąż jest jednak bardzo wiele. Partia mówi też o silnych naciskach. Głosowanie odbędzie się już w najbliższą niedzielę.

Austria w Grupie Wyszehradzkiej? Być może, jeśli wygra Hofer

Kandydat prawicowo-populistycznej Austriackiej Partii Wolności (FPOe) w powtórnych wyborach prezydenckich w Austrii Norbert Hofer powiedział w poniedziałek, że chce dołączyć swój kraj do Grupy Wyszehradzkiej złożonej obecnie z Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Ostateczne wyniki wyborów. Chorwaci mają duży problem

Chorwacka komisja wyborcza po przeliczeniu wszystkich głosów potwierdziła w poniedziałek, że konserwatywna Chorwacka Wspólnota Demokratyczna (HDZ) wygrała niedzielne wybory, uzyskując 61 mandatów. Oznacza to, że HDZ nie będzie mogła rządzić samodzielnie.

Prawie dwa miliony ludzi ukamienowały szatana

Prawie dwa miliony muzułmańskich pielgrzymów wzięło w poniedziałek udział w symbolicznym kamienowaniu szatana w dolinie Mina. Rok temu podczas tego etapu pielgrzymki do Mekki doszło do tragedii, w której zginęło ponad dwa tysiące osób.

Kurdowie w Syrii: będziemy przestrzegać rozejmu

Działająca w Syrii kurdyjska milicja Ludowe Jednostki Samoobrony (YPG) zapowiedziała w poniedziałek, że wstrzyma swoje działania zbrojne wraz z wejściem w życie uzgodnionego przez USA i Rosję rozejmu między rebeliantami a syryjskimi siłami rządowymi.

Przełom na Białorusi? Opozycja wątpi. "Wyniki wyborów zostały ustalone przez władze"

Pierwsza od wielu lat przedstawicielka opozycji w białoruskim parlamencie, Hanna Kanapacka zapowiada, że nie będzie osamotniona w działaniach na rzecz realizacji swojego programu. Opozycja nie uznała niedzielnych wyborów za demokratyczne. We wstępnym oświadczeniu obserwatorzy OBWE uznali, że wybory do parlamentu były "sprawnie zorganizowane, jednak pozostała pewna liczba systemowych wad".

Trump: ja się zbadałem, przedstawię wyniki

Kandydat republikanów na prezydenta USA Donald Trump w reakcji na chorobę swojej rywalki, kandydującej z ramienia Partii Demokratycznej Hillary Clinton, podkreślił w poniedziałek, że zdrowie kandydatów do urzędu prezydenta jest ważną kwestią w kampanii.

Będzie dzień modlitw za ofiary pedofilii. Ustanowi go papież

Papież Franciszek ustanowi dzień modlitw za ofiary pedofilii - poinformowano o tym w komunikacie Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich, która obradowała w tych dniach w Rzymie. Papież zwrócił się do episkopatów o wskazanie sugerowanej przez nie daty.

Wybory w Austrii: powtórka przełożona na grudzień. Tym razem problem z kopertami

Powtórka drugiej tury wyborów prezydenckich w Austrii, planowana pierwotnie na 2 października, zostanie przełożona na 4 grudnia. Partie koalicyjne porozumiały się w tej sprawie z dwoma mniejszymi ugrupowaniami - poinformowała w poniedziałek agencja APA. Powodem przełożenia głosowania są wadliwe koperty z kartami do głosowania. Faworytem wyborów jest kandydat prawicowej Austriackiej Partii Wolności.

Asad złożył obietnicę. "Wyzwoli" Syrię

- Państwo syryjskie jest zdeterminowane, by odzyskać z rąk terrorystów wszystkie obszary i odbudować je - oświadczył prezydent Baszar el-Asad w poniedziałek, na kilka godzin przed planowanym wejściem w życie rozejmu między rebeliantami a siłami rządowymi.