Za kilka tysięcy euro "rezerwowali" spotkania z politykami lewicy

Politycy współrządzącej w Niemczech SPD nie będą w przyszłości brać udziału w spotkaniach ze sponsorami - oświadczył skarbnik partii Dietmar Nietan. Telewizja ZDF ujawniła, że lobbyści płacąc po kilka tysięcy euro zapewniali sobie dostęp do przedstawicieli rządu.

Putin chce rozwijać "konstruktywne relacje"

Rosja ma nadzieję na zbudowanie bardziej konstruktywnych relacji z Bułgarią i Mołdawią po wyborach prezydenckich w tych krajach - oświadczył doradca prezydenta Władimira Putina ds. polityki zagranicznej Jurij Uszakow. Władze na Kremlu liczą także na dialog z Japonią, zwłaszcza po doniesieniach, że na spornych Wyspach Kurylskich zostały rozmieszczone rosyjskie systemy rakietowe Bastion i Bał.

Pierwsza kobieta z zapowiedzią nominacji od Trumpa

Prezydent elekt Donald Trump ogłosił, że zamierza nominować gubernator Karoliny Południowej Nikki Haley na ambasadora USA przy ONZ. Haley już się zgodziła. Będzie to pierwsza nominacja kobiety do nowej administracji.

24-latka wiceszefem MSW nie tylko bez stażu, ale i bez konkursu

MSW w Kijowie przyznało, że 24-letnia Anastazija Diejewa została zatrudniona w resorcie bez konkursu. Jej kandydatury nie zaakceptowała także wicepremier Iwanna Kłympusz-Cyncadze. Nominacja Diejewej na stanowisko wiceszefa MSW ds. integracji europejskiej wywołała falę kontrowersji. Zastrzeżenia polityków w Kijowie wzbudził zarówno młody wiek urzędniczki, jak i sposób jej mianowania na ten ważny urząd.

"Zastanawiający trend" w trzech stanach. Sugerują przeliczenie głosów

Wyniki wyborów w stanach Wisconsin, Michigan i Pensylwanii mogły zostać zmanipulowane - twierdzą prominentni naukowcy, informatycy i prawnicy, którzy wzywają sztab Hillary Clinton do nagłośnienia sprawy i zażądania przeliczenia wyników wyborów w tych trzech "wahających się" stanach. Specjaliści sugerują, że Clinton mogłaby wygrać wybory, gdyby ich przypuszczenia okazały się prawdziwe. O sprawie niezależnie piszą portal telewizji CNN i dwutygodnik "New York Magazine".

Papież: ja też mam wątpliwości w kwestiach wiary

Papież Franciszek przyznał, że jego także nachodzą wątpliwości w kwestiach wiary. W czasie audiencji generalnej wyjaśnił wiernym, że takie pytania to pozytywny znak. Mówił też o znaczeniu nauczania, które nazwał "szczególną formą ewangelizacji".

"WSJ": Romney coraz bliżej teki sekretarza stanu USA

Prezydent elekt USA Donald Trump coraz bardziej skłania się ku temu, by powierzyć stanowisko sekretarza stanu byłemu gubernatorowi Massachusetts Mittowi Romneyowi - pisze w środę "Wall Street Journal". Romney w ostatnim roku otwarcie krytykował Trumpa.

Erdogan: zamrożenie negocjacji "nie ma dla nas żadnego znaczenia"

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ocenił w środę, że głosowanie w PE w sprawie natychmiastowego zamrożenia negocjacji akcesyjnych Ankary z Unią Europejską "nie ma dla jego kraju żadnego znaczenia". Ponownie oskarżył też UE o popieranie organizacji terrorystycznych.

Chwile grozy podczas lądowania

Podmuchy wiatru nad lotniskiem na Gibraltarze były na tyle silne, że rzucały lądującym Airbusem A-320 nie tylko na boki. Piloci odpowiedzialni za bezpieczeństwo blisko 78 pasażerów manewrowali samolotem we wszystkich płaszczyznach: łącznie z kontrolowanym pochylaniem dziobu maszyny. W tych trudnych warunkach udało się na szczęście pewnie posadzić maszynę na płycie lotniska.

Duda o telefonie do Trumpa: rozmawialiśmy jak starzy dobrzy znajomi

- Mieliśmy bardzo dobrą rozmowę i pan prezydent elekt zapewnił mnie, że relacje Stanów Zjednoczonych i Polski będą bardzo dobre nadal, a może nawet lepsze - powiedział prezydent Andrzej Duda o rozmowie z Donaldem Trumpem. Polski prezydent udzielił wywiadu amerykańskiej stacji radiowej 77 WABC.

FBI: Brad Pitt nie usłyszy zarzutów

Aktorowi Bradowi Pittowi nie zostaną postawione żadne zarzuty w związku z rzekomym użyciem przemocy wobec dzieci, do czego miało dojść na pokładzie prywatnego samolotu - poinformowała rzecznika FBI we wtorek. Media informowały, że Pitt miał stracić nad sobą panowanie w obecności dzieci.

Chcą beatyfikować geniusza komputerowego z Włoch

W Mediolanie kończy się pierwszy, diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego geniusza komputerowego Carlo Acutisa, który zmarł w wieku 15 lat w 2006 r. Dziennik "Corriere della Sera" pisze w środę, że może on zostać pierwszym błogosławionym świata internetu.

"Ciągle myślę o tym, co zrobiłem". W więzieniu dla dżihadystów

- Mam nadzieję, że któregoś dnia wciąż znajdzie się dla mnie miejsce w społeczeństwie - mówi w rozmowie z CNN 20-latek, który trafił do irackiego więzienia za przynależność do tzw. Państwa Islamskiego. - Kiedy będę szedł ulicą, ludzie będą mówić, że zabiłem ich dzieci. Jeśli pójdę do meczetu, będą mówić, że zabijałem ich dzieci - dodaje. Materiał "Faktów z Zagranicy".

Krzyczeli "Heil Trump". Jest reakcja prezydenta elekta

Donald Trump potępił wystąpienia białych skrajnych nacjonalistów w Waszyngtonie, którzy w weekend wykrzykiwali "Heil Trump" i wznosili ręce w geście hitlerowskiego pozdrowienia na cześć zwycięzcy wyborów prezydenckich.

USA zgodziły się na eksport airbusów do Iranu

Władze Stanów Zjednoczonych udzieliły koncernowi Airbus licencji na dostarczenie Iranowi 106 samolotów pasażerskich, co jest niezbędne ze względu na ich pochodzące z USA komponenty - poinformował we wtorek Reuters, powołując się na źródło znające sprawę.