Nowa szefowa dyplomacji Kanady "na rosyjskiej liście sankcji"

Premier Kanady Justin Trudeau mianował dotychczasową minister handlu międzynarodowego Chrystię Freeland na stanowiska ministra spraw zagranicznych. Jej pierwszoplanowaym zadaniem ma być koordynacja całości stosunków Kanady z USA, w tym zwłaszcza stosunków handlowych. Według źródła w rosyjskim MSZ Freeland jest na liście sankcji wprowadzonych przez Rosję, a jej ewentualne skreślenie z niej to kwestia "wzajemności".

Ponad ćwierć miliona nowych imigrantów w Niemczech

W 2016 roku do Niemiec przyjechało 280 tys. imigrantów starających się o status uchodźcy bądź azylanta - poinformował w Berlinie minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas de Maiziere. Rok wcześniej było ich trzy razy więcej - 890 tys.

USA wysyłają najnowsze myśliwce do Azji. Przestroga i reklama w jednym

Dywizjon najnowszych amerykańskich myśliwców F-35B został wysłany do Japonii. Maszyny mają na stałe stacjonować w bazie Iwakuni. Nie będzie to jedynie krótki pobyt ćwiczeniowy, ale stała obecność. To nie tylko sygnał pod adresem Chin i Korei Północnej, ale też zagranie marketingowe wobec Korei Południowej oraz Japonii.

Tureckie wojska pod Mosulem. "Wycofamy się po pokonaniu IS"

Turcja uzależnia rozmowy na temat wycofania swych wojsk z północnego Iraku od oczyszczenia tego obszaru z sił tzw. Państwa Islamskiego (IS) - oznajmił turecki minister obrony Fikri Isik. Zapewnił jednocześnie o chęci przyjacielskiego rozwiązania problemu.

Gubernator oddał sobór Cerkwi, opozycja przeciw

Władze Petersburga postanowiły przekazać Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej sobór św. Izaaka - jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta. Cerkiew argumentuje, że jest to akt sprawiedliwości historycznej, ale decyzji przeciwni są lokalni deputowani opozycji.

Polacy przed brytyjskimi posłami o przemocy na Wyspach

Posłowie z komisji ds. polityki wewnętrznej w Izbie Gmin wysłuchali we wtorek opinii liderów polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii na temat wzrostu liczby przestępstw na tle nienawiści narodowościowej po referendum ws. wyjścia kraju z Unii Europejskiej.

Tłumy oddały hołd współtwórcy demokracji

Król Hiszpanii Filip VI i prezydent Brazylii Michel Temer byli wśród zagranicznych przywódców, którzy we wtorek wzięli udział w Lizbonie w pogrzebie byłego prezydenta Portugalii Mario Soaresa, twórcy portugalskiej demokracji. Zmarł on w sobotę w wieku 92 lat.

Zabijał w kościele, nie wyraził skruchy. Kara śmierci

Ława przysięgłych federalnego sądu okręgowego w Charleston (Karolina Płd.) skazała 22-letniego białego Dylanna Roofa na karę śmierci za zamordowanie na tle nienawiści rasowej. Roof zabił dziewięciu czarnoskórych parafian w czerwcu 2015 r. Nie wykazał skruchy za swój czyn.

Obama uronił łzę. Dziękował żonie i córkom

Barack Obama wygłosił pożegnalne przemówienie jako prezydent Stanów Zjednoczonych. Obama podziękował za poświęcenie swojej rodzinie - żonie Michelle oraz córkom Malii i Sashy. W tym momencie prezydent nie mógł ukryć wzruszenia.

Ambasador ZEA ranny w zamachu

Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich poinformowały, że w przeprowadzonym dzień wcześniej zamachu bombowym w Kandaharze na południu Afganistanu zginęło pięciu obywateli ZEA. Aby upamiętnić ofiary ataku w ZEA ogłoszono trzydniową żałobę narodową.

Waszczykowski rozmawiał z Kissingerem i gen. Flynnem

Stany Zjednoczone uważają Polskę za wiarygodnego sojusznika i wywiążą się z sojuszniczych zobowiązań wobec naszego kraju – powiedział na zakończenie wizyty w Nowym Jorku minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Szef MSZ rozmawiał wcześniej z Henrym Kissingerem i gen. Michaelem Flynnem.

Kolejni Amerykanie wylądowali w Polsce

Ok. 300 amerykańskich żołnierzy, którzy będą stacjonowali w Polsce, wylądowało w nocy z wtorku na środę na lotnisku Ławica w Poznaniu. Centralne uroczystości związane z powitaniem amerykańskiej brygady odbędą się w sobotę w Żaganiu (woj. lubuskie).

Amerykańska armia szuka cyberwojowników

Rosja nie musiała odpalić żadnej rakiety, żeby zmienić bieg wydarzeń w amerykańskiej polityce. Być może wystarczyło tylko kilku sprawnych hakerów. W cyberprzestrzeni Ameryka mogłaby być potęgą, ale demokratyczny kraj nie bardzo może działać tak, jak robiłaby to regularna mafia, albo ludzie, którzy rządzą z przekonaniem, że żaden prokurator nigdy nie będzie sprawdzał, czy wszystko na pewno robili zgodnie z prawem. A tym nie musi się przejmować, ani Władimir Putin ani Kim Dzong Un. W Korei Północnej ludzie mogą umierać z głodu, ale jej hakerzy gotowi są do podboju świata. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Faworyt Trumpa bronił się przed oskarżeniami o rasizm

Republikański senator Jeff Sessions, nominowany na stanowisko prokuratora generalnego w przyszłej administracji Donalda Trumpa, we wtorek bronił się przed oskarżeniami o rasistowskie uprzedzenia i deklarował, że w swej funkcji będzie niezależny od prezydenta.

"Hełm z godziny na godzinę staje się coraz cięższy"

Pierwsi amerykańscy żołnierze są już w Polsce. Docelowo grupa bojowa z USA stacjonująca w naszym kraju będzie liczyć 3,5 tys. ludzi, ponad 400 pojazdów gąsienicowych i ponad 900 kołowych, w tym 87 czołgów, ponad 400 samochodów Humvee i 144 bojowe wozy piechoty Bradley. W drodze do Polski amerykańskim pancerniakom towarzyszył reporter "Faktów" TVN, Dariusz Prosiecki. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Tusk pozostanie w Brukseli? "Skomplikowana układanka stanowisk"

Skomplikowana unijna układanka, w której znalazł się Donald Tusk. Czy pozostanie na drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej? - Chadecy utrzymują, że układ sił w parlamencie nie ma i nie powinien mieć wpływu na jego losy - mówił korespondent TVN24BiS Maciej Sokołowski.

FBI: brak dowodów na zhakowanie sztabu wyborczego Trumpa

FBI nie znalazło dowodów, by sztab wyborczy Donalda Trumpa lub obecna domena internetowa Krajowego Komitetu Partii Republikańskiej (RNC) zostały "pomyślnie zhakowane" podczas wyborów prezydenckich w USA - oświadczył we wtorek szef FBI James Comey.