Wybuch na terenie ambasady USA. Amerykanie: to nie akt terrorystyczny

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Kijowie nie traktuje nocnej eksplozji ładunku wybuchowego na swoim terenie jako aktu terroru – głosi oświadczenie, które placówka opublikowała w czwartek po południu. Ukraińska policja uznała incydent za "akt terrorystyczny", którego - jak podała - dopuścił się jeden mężczyzna o nieustalonej dotąd tożsamości.

Zamachowiec spod katedry Notre Dame to nagrodzony dziennikarz

Wychodzą na jaw szczegóły dotyczące przeszłości zamachowca, który we wtorek zaatakował młotkiem policjanta przed katedrą Notre Dame w Paryżu. Massip Farid Ikken, jak się okazuje, był dziennikarzem i otrzymał nawet nagrodę Komisji Europejskiej za reportaż o imigrantach.

"Odrażające stanowisko". Iran nie chce kondolencji od Trumpa

W środę Donald Trump zapewnił o modlitwie za ofiary zamachu terrorystycznego w Teheranie. Dodał jednak, że "państwa sponsorujące terroryzm mogą paść ofiarą zła, które promują". Na te słowa zareagował minister spraw zagranicznych Iranu Mohammad Dżawad Zarif, który stanowisko Białego Domu nazwał "odrażającym".

W Szkocji wybory testem dla ruchu niepodległościowego

Ocena 10 lat rządów Szkockiej Partii Narodowej oraz kwestia ponownego referendum w sprawie niepodległości Szkocji w obliczu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zdecydują o tym, jak szkoccy wyborcy zagłosują w czwartkowych wyborach do brytyjskiego parlamentu.

Szefowie wywiadu odmówili zeznań w sprawie Trumpa. "Tajne informacje"

Szefowie trzech agencji wywiadu USA i zastępca prokuratora generalnego podczas przesłuchania w środę przed senacką komisją wywiadu zaprzeczyli sugestiom, jakoby prezydent Donald Trump w rozmowach wywierał na nich presję. Nie chcieli jednak podzielić się szczegółami dotyczącymi tych rozmów.

Prokurator generalny chce odejść. Powodem spięcia z Trumpem

Konflikt między prezydentem a prokuratorem generalnym USA i ministrem sprawiedliwości wszedł w nową fazę. Jeff Sessions oświadczył Donaldowi Trumpowi, że jest gotów odejść ze stanowiska. "Wall Street Journal" i "New York Times" przynoszą nowe szczegóły dotyczące spięć między oboma politykami.

Trzech kolejnych mężczyzn aresztowanych po zamachu

Policja wyłowiła z Tamizy w środę ciało ósmej ofiary zamachu w Londynie. Śledczy aresztowali też trzy kolejne osoby w sprawie sobotnich ataków terrorystycznych. Zatrzymania miały miejsce w Ilford, we wschodniej części Londynu.

Zasztyletowano psychologa w ośrodku pomocy dla uchodźców

30-letni psycholog zginął w środę w ośrodku pomocy dla uchodźców w Saarbruecken na południowym zachodzie Niemiec od ciosu nożem, jaki miał mu zadać 27-letni Syryjczyk - poinformowała policja. Domniemanego zabójcę zatrzymano w pobliżu miejsca zdarzenia.

Policzyli ofiary granicy RFN-NRD. Najmłodsza miała sześć miesięcy

327 ofiar w ciągu 40 lat. Grupa naukowców z Wolnego Uniwersytetu w Berlinie podała, że tyle osób zginęło od powstania Niemieckiej Republiki Demokratycznej i Republiki Federalnej Niemiec w 1949 roku do upadku żelaznej kurtyny i zakończenia zimnej wojny w 1989 roku na granicy dzielącej oba państwa niemieckie.

Rosja chce skazać wiceszefa Medżlisu

W Symferopolu na Krymie rozpoczął się proces oskarżanego przez Rosję o separatyzm Ilmi Umerowa, wiceszefa samorządu krymskich Tatarów, Medżlisu. Rosyjskie stowarzyszenie Memoriał uznało proces za nielegalny i umotywowany politycznie - podało Radio Swoboda.

Turecki parlament zezwolił na wysłanie żołnierzy do Kataru

Turecki parlament przyjął ustawę umożliwiającą wysłanie wojsk do bazy wojskowej w Katarze - informuje Reuters. Jak komentuje agencja, ruch ten może być interpretowany jako gest solidarności wobec izolowanego państwa, z którym w ostatnim czasie zerwała stosunki dyplomatyczne Arabia Saudyjska, a w ślad za nią kilka innych państw regionu.

Kontrolowane eksplozje przed amerykańską ambasadą w Londynie

Brytyjska policja poinformowała, że przeprowadziła w środę w Londynie kontrolowaną eksplozję. Wcześniej dziennik "Guardian" podał, że w pobliżu nowej siedziby ambasady USA odnaleziono dwa pozostawione samochody. Policja przekazała jednak później, że auta nie stanowią zagrożenia.

Stał się symbolem oblężonego Aleppo. Reżim wyznaczył mu nową rolę

Zdjęcia przerażonego, przykrytego kurzem małego Omrana Daqneesha w sierpniu ubiegłego roku obiegły cały świat. Kilkulatek był jednym z kilkorga dzieci, które zostały ranne w wyniku nalotów na kontrolowaną przez rebeliantów dzielnicę Aleppo. Jego rodzina nie chciała wtedy rozmawiać z mediami. Teraz udzieliła wywiadów stacjom i dziennikarzom przychylnym wobec reżimu Baszara el-Asada.

"Superbohaterowie z Manchesteru". Chłopiec podziękował policjantom

Do policjantów patrolujących ulice Manchesteru we wtorek po południu podbiegł chłopiec i wręczył im dwie koperty. Osobliwa przesyłka zawierała list z podziękowaniem za bohaterską służbę podczas zamachu 22 maja w Manchester Arena oraz... czekoladowe monety. Funkcjonariusze postanowili podzielić się poruszającym gestem z internautami.