Polacy zginęli w islandzkim porcie. To nie pierwszy taki wypadek

W piątek na Islandii zginęli Polacy, którzy przygotowywali się do wjazdu na prom w porcie w Arskogssandur. Ich samochód z nieznanych przyczyn spadł do morza. Jak podaje lokalna telewizja RUV, nie jest to pierwszy taki wypadek na wyspie, a islandzkie porty od dawna wymagają sprawdzenia pod względem bezpieczeństwa.

Liga Państw Arabskich solidarna z Rijadem

Liga Państw Arabskich zadeklarowała solidarność z Królestwem Arabii Saudyjskiej w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia bezpieczeństwa płynącego ze strony innych państw – poinformowała w środę arabska telewizja al-Arabija.

Sąd nie rozpatrzy pozwu Nawalnego przeciwko Putinowi

Sąd w Moskwie zadecydował, że nie będzie rozpatrywał pozwu Aleksieja Nawalnego przeciw prezydentowi Władimirowi Putinowi. Opozycjonista oceniał w nim, że za systematyczne zakazywanie wieców jego zwolenników odpowiedzialny jest prezydent i jego administracja.

Gest Xi "wywrze na Trumpie ogromne wrażenie"

Donald Trump zostanie ugoszczony w Chinach z honorami, jakich nie dostąpił wcześniej żaden zagraniczny przywódca od 1949 roku - donosi CNN. Trump zje obiad w Zakazanym Mieście w towarzystwie chińskiego prezydenta Xi Jinpinga. Wizyta w Pekinie jest najważniejszym etapem jego niemal dwutygodniowej podróży.

Nabożeństwa z bronią przy boku. Pastor wprowadza nowe zasady

Jaime Chapa - pastor z Teksasu, poruszony niedzielnym zamachem na kościół w Sutherland Springs - wprowadza w swojej wspólnocie wiernych nowe zasady bezpieczeństwa. Na każdym nabożeństwie obecne będą trzy przeszkolone osoby z bronią palną. Sam pastor też będzie miał przy sobie broń, nawet w trakcie posługi.

Mogherini w Waszyngtonie broniła ustaleń "zachodzącego słońca"

Szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini podkreśliła we wtorek, że umowa nuklearna z Iranem "nie może być renegocjowana". Oświadczyła, że kongresmeni w rozmowie z nią zasugerowali, że USA pozostaną przywiązane do umowy. Przyszłość krytykowanego przez prezydenta USA Donalda Trumpa porozumienia była głównym tematem jej rozmów w Waszyngtonie.

Unia Europejska "wyraźnie potępia" ataki chemiczne

Unia Europejska potępiła we wtorek wieczorem władze Syrii i bojowników tak zwanego Państwa Islamskiego za użycie broni chemicznej w Syrii. W wyniku ataku chemicznego z użyciem sarinu w kwietniu tego roku w miejscowości Chan Szajchun zginęło ponad 90 osób.

Saakaszwili: Dostałem dokumenty. Mogę przebywać na Ukrainie

Pozbawiony ukraińskiego obywatelstwa były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili oświadczył we wtorek, że "wreszcie otrzymał" od władz Ukrainy dokument potwierdzający prawo pobytu w tym państwie. Zapowiedział, że nie zrezygnuje z walki o odzyskanie obywatelstwa.

"Czas wymówek się skończył. Teraz jest czas siły"

By zapewnić pokój na Półwyspie Koreańskim, w obliczu zagrożenia atomowego ze strony reżimu w Pjongjangu, trzeba okazywać siłę – przekonywał w środę rano, przebywający z wizytą w Korei Południowej, prezydent USA Donald Trump z mównicy tamtejszego parlamentu.

Polak pobity w londyńskim metrze. Jest w stanie krytycznym

Londyńska policja zaapelowała we wtorek do świadków niedzielnego pobicia na stacji metra Oxford Circus w Londynie, gdzie grupa osób zaatakowała dwóch mężczyzn, by przekazali informacje związane z zajściem. Jak podano w komunikacie, obie ofiary to Polacy. Jeden z nich ma rany zagrażające życiu. Przebywa w szpitalu.

Czesi wybiorą prezydenta. Zeman chce drugiej kadencji

Do wtorku kandydaci na prezydenta Czech mogli zgłaszać swój start w styczniowych wyborach. Zamiar kandydowania wyraził obecny prezydent Milosz Zeman, który jest krytykowany za prorosyjską postawę. Główni rywale, którzy przeciwko niemu wystartują, uważani są za euroentuzjastów.