Samolot rozbił się podczas lądowania. Wrak przełamał się na pół

Niewielki samolot pasażerski lecący z Austin w Teksasie podczas lądowania w porcie lotniczym Tegucigalpa-Toncontin w Hondurasie wypadł z pasa startowego i rozbił się na pobliskiej drodze. Rannych zostało co najmniej 9 osób. Wszyscy trafili do szpitala, ich stan określany jest jako stabilny. W wypadku nikt nie zginął.

Arcybiskup winny tuszowania pedofilii. Ogłosił, że odchodzi

Arcybiskup Adelajdy i były przewodniczący Konferencji Episkopatu Australii Philip Wilson poinformował w środę, że przestanie pełnić swoje obowiązki. Dzień wcześniej został uznany za winnego tuszowania molestowania seksualnego w latach 70.

Konserwy, woda i nowe instrukcje. Szwedzi szykują się na wojnę i kryzys

W razie wojny proszę nie brać na serio informacji o tym, że się poddajemy - to jedna z instrukcji zawartych w broszurze, którą szwedzkie władze wydały na wypadek wojny lub poważnego kryzysu. Szwecja jest jednym z nielicznych państw, które edukuje pod tym względem swoich obywateli, a treść wydawanych instrukcji idzie z duchem czasu. Materiał magazynu "Polska i świat" TVN24.

Maduro wydalił najwyższych rangą amerykańskich dyplomatów

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro wydalił z kraju i uznał za persona non grata amerykańskiego charge d'affaires Todda Robinsona oraz jego zastępcę Briana Naranjo, oskarżając ich o spiskowanie przeciwko rządowi - informują we wtorek agencje.

Olga Tokarczuk laureatką Międzynarodowej Nagrody Bookera

Olga Tokarczuk laureatką tegorocznej Międzynarodowej Nagrody Bookera - najważniejszego literackiego wyróżnienia przyznawanego w Wielkiej Brytanii autorom książek przetłumaczonych na język angielski. Wyróżnienie przyznane zostało za książkę "Bieguni" ("Flights") w tłumaczeniu Jennifer Croft.

Kolejne dwie ofiary śmiertelne eboli, przybywa zarażonych

W Demokratycznej Republice Konga kolejne dwie osoby zmarły na ebolę - powiadomiły we wtorek miejscowe władze. Potwierdzono również siedem nowych przypadków zarażenia groźnym wirusem. Do tej pory od kwietnia, według różnych źródeł, w tym kraju na ebolę zmarło 27 lub 28 osób.

Prezydent Estonii na Ukrainie. Pojedzie do Donbasu, spotka się z żołnierzami

Konflikt z prorosyjskimi separatystami w Donbasie na wschodzie Ukrainy jest niebezpieczny, gdyż stanowi zagrożenie dla całej Europy - oświadczyła w Kijowie prezydent Estonii Kersti Kaljulaid. We wtorek rozpoczęła oficjalną wizytę na Ukrainie, w trakcie której odwiedzi miejscowości przy linii rozgraniczenia z terenami opanowanymi przez wspieranych przez Moskwę rebeliantów.

Morawiecki o Iranie: jesteśmy nieformalnym pośrednikiem między Waszyngtonem a Brukselą

Odgrywamy konstruktywną, pozytywną rolę wobec obu stron, USA i Unii Europejskiej - oświadczył premier Mateusz Morawiecki, pytany o polskie stanowisko wobec wypowiedzenia przez Stany Zjednoczone umowy atomowej z Iranem. Dodał, że "po wyprowadzeniu przez prezydenta Donalda Trumpa USA z porozumienia nuklearnego jesteśmy niejako nieformalnym pośrednikiem między Waszyngtonem a Brukselą".

Trump o spotkaniu z Kimem: może się nie udać 12 czerwca

Spotkanie z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem, zaplanowane na 12 czerwca w Singapurze, może się nie odbyć - oświadczył we wtorek prezydent USA Donald Trump. Według nieoficjalnych informacji, na jakie powołuje się agencja Reutera, Trump ma prywatnie mieć wątpliwości, czy Pjongjang myśli poważnie o denuklearyzacji.

Czaputowicz w ONZ: Polska za ograniczeniem prawa weta w sprawach ludobójstwa

Zawieszenie broni na Ukrainie jest wciąż daleko - oświadczył we wtorek w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz. Dodał, że Polska popiera "inicjatywy na rzecz ograniczenia korzystania z prawa weta w Radzie Bezpieczeństwa w przypadkach, w których dochodzi do zbrodni wojennych, przeciwko ludzkości czy ludobójstwa".

Przyjechali na igrzyska, zniknęli. Poszukiwania 50 sportowców

Australijskie władze poszukują 50 sportowców i oficjeli, którzy przyjechali na Igrzyska Wspólnoty Narodów, a teraz nielegalnie pozostają w tym kraju. Blisko 200 innych osób z ekip sportowych biorących udział w zawodach złożyło wnioski o azyl, chcąc zalegalizować swój pobyt w Australii.

Palestyna chce śledztwa w sprawie żydowskich osiedli. Izrael: absurd

Palestyński minister spraw zagranicznych Rijad al-Maliki zwrócił się we wtorek do Międzynarodowego Trybunału Karnego o śledztwo w sprawie zbadania naruszeń praw człowieka, jakie jego zdaniem związane są z izraelską polityką osadnictwa żydowskiego na palestyńskich ziemiach. Izrael ostro skrytykował to działanie.

Kreml o żądaniach USA: czekamy na reakcję Teheranu

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow wyraził nadzieję, że Iran nie wycofa się z porozumienia nuklearnego wypowiedzianego jednostronnie przez USA. Poinformował na spotkaniu z dziennikarzami, że Rosja czeka na reakcję Teheranu na 12 żądań wysuniętych wobec Iranu przez Stany Zjednoczone.

Trump chciał rozszerzenia śledztwa. Zbadają działania FBI

Resort sprawiedliwości i Federalne Biuro Śledcze zgodziły się rozszerzyć śledztwo w sprawie ingerencji Kremla w wybory prezydenckie w 2016 roku - poinformowała rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders. Zbadane mają zostać ewentualne nieprawidłowości w działaniach wywiadowczych FBI.