May o "głęboko niepokojących" efektach polityki migracyjnej Trumpa

Restrykcyjna polityka Waszyngtonu, która sprawiła, że dzieci imigrantów oddzielane są od swoich rodziców na granicy z Meksykiem, doczekała się surowej krytyki zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i poza granicami tego kraju. W środę brytyjska premier Theresa May podkreśliła, że obrazy dzieci przetrzymywanych w ośrodkach w pomieszczeniach przypominających klatki są "głęboko niepokojące". - To złe. To nie jest coś, z czym się zgadzamy - zaznaczyła.

Więzienie za pomoc migrantom. Węgierski parlament przyjął pakiet ustaw

Węgierski parlament przyjął w środę pakiet ustaw antyimigracyjnych, przewidujący między innymi, że za finansową i logistyczną pomoc migrantom nielegalnie dostających się do tego kraju groziłaby kara do roku pozbawienia wolności. Wcześniej przyjęto poprawkę do konstytucji przewidującą, że na Węgrzech nie wolno osiedlać obcej ludności, o ile osoby te nie mają prawa pobytu i swobodnego przemieszczania się.

Przejęli kontrolę nad kluczowym lotniskiem i atakują dalej

Siły koalicji dowodzone przez Arabię Saudyjską przejęły kontrolę nad lotniskiem w porcie morskim Al-Hudajda na zachodzie Jemenu i kontynuują atak na pobliskie tereny, będące pod kontrolą rebeliantów z szyickiego ruchu Huti - poinformował w środę rzecznik koalicji.

Papież w wywiadzie o emeryturze, kobietach w Watykanie i migrantach

Populizm nie jest rozwiązaniem - powiedział w wywiadzie dla Reutersa papież Franciszek, krytykując politykę imigracyjną administracji USA. Ocenił też, że także Europa nie powinna odrzucać ludzi, którzy do niej przybywają. W rozmowie Franciszek nie wykluczył również, że podobnie jak swój poprzednik Benedykt XVI zrezygnuje w przyszłości ze stanowiska. Jak jednak podkreślił, na razie "nawet o tym nie myśli".

Komisja Europejska ma podtrzymać stanowisko dotyczące Polski

Komisja Europejska powtórzy na spotkaniu krajów członkowskich, które odbędzie się 26 czerwca w Luksemburgu w ramach Rady Unii Europejskiej, swoje stanowisko w sprawie praworządności w Polsce – poinformował w Brukseli wiceszef Komisji Valdis Dombrovskis.

Kim miał podglądać rolnicze nowinki. Reżim ma z tym problem

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un rozpoczął drugi dzień swojej wizyty w Chinach od zwiedzania rolniczego instytutu badawczego. - To odzwierciedla rosnące zainteresowanie Pjongjangu reformą rolną – twierdzi południowokoreańska agencja Yonhap, powołując się na anonimowe źródła.

Ostrzał ze Strefy Gazy i odpowiedź Izraela

Izraelskie wojsko poinformowało, że w środę nad ranem jego myśliwce zaatakowały 25 obiektów radykalnego ruchu palestyńskiego Hamas w Strefie Gazy w odpowiedzi na rakiety i pociski moździerzowe wystrzelone przez palestyńskich bojowników na terytorium Izraela.

Kanada zalegalizowała marihuanę. Jako drugi kraj na świecie

Kanadyjski Senat przegłosował ustawę w sprawie legalizacji marihuany. Już za 12 tygodni narkotyk ma się pojawić legalnie na rynku. - Naszym dzieciom było zdecydowanie zbyt łatwo zdobyć marihuanę, a przestępcom na tym zarabiać. Dzisiaj to zmieniamy - stwierdził premier Justin Trudeau.

Dziesiątki zaginionych po katastrofie promu

Znacznie wzrosła liczba osób, które są poszukiwane po katastrofie indonezyjskiego promu na jeziorze Toba. Wcześniej informowano, że na jego pokładzie w momencie zatonięcia znajdowało się 130 osób. Teraz mowa jednak już o 180 zaginionych.

Szef brytyjskiej dyplomacji: decyzja Amerykanów "godna pożałowania"

We wtorek Stany Zjednoczone wystąpiły z Rady Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych. Decyzja administracji Trumpa wzbudziła szereg komentarzy ze strony ministrów, ambasadorów, a także przedstawicieli ONZ. Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Boris Johnson określił decyzję USA jako "godną pożałowania".

Donald Tusk spotkał się z nowym hiszpańskim premierem

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez przyjął we wtorek w madryckiej siedzibie rządu przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Spotkanie służyło głównie omówieniu kwestii europejskich przed zaplanowanym na 28 i 29 czerwca szczytem w Brukseli.