Ćwierć miliarda dolarów na pomoc wojskową dla Kijowa

Izba Reprezentantów zaaprobowała w czwartek przyznanie w roku budżetowym 2019 amerykańskiej pomocy militarnej dla Ukrainy wartości 250 milionów dolarów. Jedna piąta tej kwoty - 50 milionów dolarów - może być przeznaczona na śmiercionośną broń defensywną.

Szef Pentagonu: szczyt w Helsinkach nie zmienił polityki USA

Jim Mattis powiedział w piątek, że szczyt w Helsinkach nie przyniósł nowych wytycznych dotyczących postępowania w Syrii. Potwierdził też doniesienia mediów, które od kilku tygodni podawały, że rozważa on poważnie spotkanie z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu.

Pomagają zwierzętom po pożarach w Grecji

Zwierzęta, które przeżyły katastrofalne pożary w Grecji, często potrzebują pilnej pomocy weterynaryjnej. Niektóre znajdują ją w przychodni w mieście Pikermi, w okolicach Aten. - Panuje tu istne szaleństwo, bo wiele osób przychodzi po pomoc. Inne szukają swoich zwierząt i płaczą. Staramy się pomóc zwierzętom, opatrzyć ich oparzenia i rany. To bardzo trudne - mówi Irene Mavrakis, weterynarz.

Prawnik Trumpa: prezydent wiedział o spotkaniu z Rosjanami

Wieloletni adwokat Donalda Trumpa Michael Cohen powiedział, że obecny prezydent z wyprzedzeniem wiedział o spotkaniu swojego syna Donalda Trumpa Juniora i czołowych przedstawicieli swojego sztabu wyborczego z rosyjską delegacją - podały w piątek amerykańskie media. W 2016 roku w czasie rozmów w Trump Tower prawniczka Natalia Weselnicka miała oferować kompromitujące informacje o kandydatce demokratów w wyborach prezydenckich Hillary Clinton.

Putin: zaprosiłem Trumpa do Moskwy

Władimir Putin poinformował w piątek, że zaprosił do Moskwy Donalda Trumpa. Dodał, że zarówno on sam, jak i prezydent USA są gotowi, by spotkać się ponownie. Zastrzegł jednak, że aby kolejny szczyt przywódców mógł się odbyć, potrzebne są odpowiednie okoliczności.

Szwedka zatrzymała deportację Afgańczyka. Były prokurator: to jest łamanie prawa

O niecodziennej akcji protestacyjnej na pokładzie samolotu w Szwecji usłyszał już cały świat. Szwedzka studentka powstrzymała deportację Afgańczyka, odmawiając zajęcia miejsca. Zgodnie ze szwedzkim prawem grozi jej do sześciu miesięcy więzienia, ale Elin Ersson nie żałuje i w rozmowie z dziennikarzami tłumaczy swoje postępowanie. Jej protest komentują politycy.

Azyl Assange'a coraz mniej pewny

Prezydent Ekwadoru Lenin Moreno oświadczył, że przedstawiciele jego kraju rozmawiali z brytyjskim rządem o sytuacji założyciela demaskatorskiego portalu Wikileaks Juliana Assange'a. Australijczyk od prawie sześciu lat ukrywa się w ambasadzie Ekwadoru w Londynie.

Celebryta, playboy, mistrz krykieta. Stanie na czele atomowej potęgi

Charyzmatyczny mistrz krykieta, który w 1992 roku poprowadził Pakistan do zwycięstwa w pucharze świata. Przez lata budował wizerunek celebryty i playboya. Dziś przedstawia się jako pobożny i populistyczny reformator oraz zwolennik walki z ubóstwem. Kim jest człowiek, który obejmie stery w Pakistanie i znajdzie się wśród dziewięciu światowych przywódców sprawujących pieczę nad atomowym guzikiem?

Komisja Europejska o wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE

Wyrok Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który mówi o możliwości badania niezawisłości sądów przed wykonywaniem Europejskiego Nakazu Aresztowania, wskazuje na gwarancje konieczne do uniknięcia ryzyka politycznej kontroli orzeczeń - zaznaczył rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand.

70 tysięcy dolarów za zabicie psa. Gang narkotykowy wyznaczył nagrodę

Ma na swoim koncie rekordową liczbę wykrytych narkotyków. W swojej sześcioletniej karierze w policji pomogła aresztować prawie 245 przestępców, za co otrzymała dwa medale. Jest tak skuteczna, że największy kolumbijski gang wyznaczył za jej zabicie nagrodę w wysokości 70 tysięcy dolarów. Teraz Sombra jest najlepiej strzeżonym psem w Kolumbii.

Szef MSZ: decyzja o spotkaniu Duda-Trump podjęta

Wszystko jest na dobrej drodze. Pozostaje kwestia wyznaczenia terminu, określenia substancji rozmów - powiedział w czwartek o planowanym spotkaniu prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych Jacek Czaputowicz. Szef polskiej dyplomacji przebywa z wizytą w USA, gdzie odbył szereg spotkań z amerykańskimi politykami.

Uciekał policji, wszedł na dach radiowozu

31-letni oskarżony między innymi o posiadanie narkotyków mężczyzna siedział z tyłu radiowozu, zakuty w kajdanki. Udało mu się jednak oswobodzić ręce. Wypchnął nogami boczną szybę i podczas jazdy wydostał się przez okno na dach radiowozu. Policjant, który konwojował więźnia, postanowił się jednak nie zatrzymywać, żeby nie ułatwiać mu ucieczki. Czekał na wsparcie innych funkcjonariuszy. Tę dość niecodzienną sytuację nagrał kierowca jadący za radiowozem na drodze międzystanowej w północnym Teksasie.

"Krzyczał: zostawcie zwierzęta i przyjeżdżajcie tutaj ratować ludzi"

Jak dotąd po pożarach, które na początku tego tygodnia szalały w Attyce w Grecji znaleziono 83 ciała, ale służby uważają, że może ich być więcej. - Brałam udział w wielu akcjach ratowniczych, ale czegoś takiego nigdy jeszcze nie widziałam - opowiadała Mania Bikof z organizacji Lifeguard Hellas. Jak mówiła, kiedy wybuchły pożary, jechała do płonącego lasu, gdzie miała ratować dzikie zwierzęta. Wtedy otrzymała telefon od kolegi, krzyczącego do słuchawki: "Zostawcie zwierzęta i przyjeżdżajcie tutaj ratować ludzi".

Asad: rosyjskie wojsko będzie jeszcze długo potrzebne w Syrii

- Rosyjskie siły zbrojne są potrzebne dla równowagi w naszym regionie, przynajmniej na Bliskim Wschodzie, do czasu zmiany globalnej równowagi politycznej. A to może się nawet nie zdarzyć, nie wiemy. Jest to więc ważne i konieczne - oświadczył w czwartek prezydent Syrii Baszar al-Asad.

"Stany Zjednoczone muszą ponownie przemyśleć swoje podejście"

USA nic nie osiągną, grożąc Ankarze - oświadczył rzecznik prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana. Wcześniej prezydent Donald Trump napisał na Twitterze, że USA nałożą "szerokie sankcje na Turcję", jeśli nie zostanie uwolniony przetrzymywany w tureckim areszcie amerykański pastor Andrew Brunson.

"NYT": specjalny prokurator bada tweety Trumpa

Prokurator specjalny Robert Mueller, który prowadzi śledztwo w sprawie ingerencji Rosjan w wybory w USA i bada, czy doszło do utrudniania działania wymiaru sprawiedliwości przez Donalda Trumpa, analizuje tweety prezydenta - podał w czwartek "New York Times". Chodzi o internetowe wpisy dotyczące prokuratora generalnego Jeffa Sessionsa i byłego szefa FBI Jamesa Comeya.