Katował żonę na parkingu i w windzie. Zjechał po ciało, wytarł ślady krwi

Tatiane Spitzner zmarła po upadku z czwartego piętra. Nie wiadomo, co wydarzyło się w mieszkaniu, które dzieliła z mężem, Luisem Felipe Manvalierem. Wiemy jednak, co wydarzyło się wcześniej. Kamery monitoringu zarejestrowały krok po kroku, jak Manvailer znęca się nad żoną. Katuje ją na parkingu i w windzie. Po około 20 minutach - które nie zostały nagrane - schodzi po jej ciało. Ciągnie po ziemi i ukrywa w mieszkaniu. Wraca do windy, wyciera ślady krwi. Nagranie wyemitowano w popularnym brazylijskim programie "Fantastico". Wywołało szok.

"Wykluczam prowadzenie jakichkolwiek rozmów z Ameryką"

Duchowo-polityczny przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei odrzucił w poniedziałek możliwość jakichkolwiek negocjacji ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie rozbrojenia nuklearnego. Jednocześnie zapewnił, że jego kraj nie rozpocznie wojny z USA.

Masowe protesty, setki poszkodowanych. "Nie komentujemy wewnętrznej sytuacji w Rumunii"

Rzecznik Komisji Europejskiej Christian Spahr został na poniedziałkowej konferencji prasowej poproszony o skomentowanie protestów antyrządowych w Rumunii i pobicia jednego z austriackich dziennikarzy przez policję podczas demonstracji w Bukareszcie. Nie chciał odnieść się do wewnętrznej sytuacji w tym kraju, podkreślił jednak, że "ważne jest, aby dziennikarze wykonywali swoje obowiązki bez przeszkód".

Zemsta byłej doradczyni. Nagrywała rozmowy, napisała książkę, oskarża Trumpa o rasizm

Była doradczyni Donalda Trumpa, Omarosa Manigault Newman, napisała książkę, w której kreśli krytyczny wizerunek amerykańskiego prezydenta. "Unhinged" ukaże się w Stanach Zjednoczonych za dwa dni, ale tytuł już zdążył wzbudzić wiele kontrowersji. Krytycy kwestionują wiarygodność relacji Newman. Pojawiają się oskarżenia, że jej książka jest formą zemsty za to, iż została niespodziewanie zwolniona pod koniec zeszłego roku.

Były minister nie przeprosił, ani nie odpowiedział na pytania. Ale poczęstował dziennikarzy herbatą 

Były szef brytyjskiej dyplomacji Boris Johnson zaserwował tłumowi dziennikarzy zebranych pod jego domem herbatę, licząc na to, że dzięki temu nie będzie musiał tłumaczyć się ze swojego niedawnego komentarza na temat kobiet noszących burki. Kontrowersje dotyczą felietonu Johnsona z końca ubiegłego miesiąca dla dziennika "The Telegraph". Komentując decyzję Danii o wprowadzeniu zakazu noszenia burki, były szef brytyjskiego MSZ napisał, że ubrane w ten sposób kobiety wyglądają jak skrzynki pocztowe czy przestępcy napadający na bank.

Pięściami po głowie, potem na chodnik. Brutalne zachowanie policji w Baltimore

W sobotę w amerykańskim Baltimore doszło do brutalnego pobicia mężczyzny przez policjanta. Nagranie ukazujące to zdarzenie obiegło media społecznościowe. W poniedziałek na profilu policji na Facebooku poinformowano, że funkcjonariusz się zwolnił, a komisarz przyjął jego rezygnację. Oprócz tego zostanie wszczęte dochodzenie w tej sprawie.

Zatrzymany podczas wywiadu profesor wrócił do domu

Krytyczny wobec chińskich władz emerytowany profesor Sun Wenguang, zabrany dwa tygodnie temu przez policję w czasie wywiadu z Głosem Ameryki (VoA), wrócił już do domu – podała w niedzielę wieczorem amerykańska rozgłośnia, powołując się na znajomych profesora. Sun pozostaje jednak pod nadzorem władz.

"Musimy być twardzi, aby nikt nie mógł wymazać istnienia Tajwanu"

Prezydent Tajwanu Caj Ing-wen przyleciała do Los Angeles, gdzie za zgodą władz USA zatrzymała się w drodze do Paragwaju - podała w poniedziałek tajwańska Centralna Agencja Prasowa (CNA). Przed wylotem Caj Ing-wen stwierdziła, że dzięki jej podróży cały świat może zobaczyć Tajwan, jego poparcie dla demokracji i wolności.

We wrześniu kolejny szczyt. Korea Północna już mówi o "przeszkodach"

Kolejny szczyt przywódców Korei Północnej i Południowej - Kim Dzong Una i Mu Dze Ina - odbędzie się we wrześniu w Pjongjangu. Uzgodniły tak delegacje obu krajów na spotkaniu w poniedziałek w granicznej wsi Panmundżom. Przewodniczący delegacji północnokoreańskiej podkreślił, że ważne jest, by usunąć "przeszkody" stojące na drodze do porozumienia.

Strzały w Manchesterze, 10 osób rannych

Dziesięć osób jest rannych po niedzielnym ataku z użyciem broni palnej w dzielnicy Moss Side w Manchesterze - podała brytyjska policja. Śledczy traktują zdarzenie jako usiłowanie morderstwa, trwa poszukiwanie sprawcy.

Pożar na siódmym piętrze szpitala. Co najmniej 9 osób nie żyje

Co najmniej 9 osób zmarło w poniedziałek po wybuchu pożaru, do którego doszło w szpitalu w Nowym Tajpej na Tajwanie, na oddziale najciężej chorych - podało w poniedziałek ministerstwo zdrowia w oświadczeniu. W akcji gaszenia pożaru udział wzięło ponad 200 strażaków.

Dożywocie dla liderów Bractwa Muzułmańskiego

Duchowy przywódca Bractwa Muzułmańskiego w Egipcie Mohamed Badie i inni liderzy tego zdelegalizowanego ugrupowania zostali skazani w niedzielę na kary dożywocia za podżeganie do zabójstw i przemocy podczas demonstracji z 2013 r. - poinformowały źródła sądowe.

Aresztowania odpowiedzią na kłopoty. Iran powołuje specjalny sąd

W Iranie aresztowano 67 osób w ramach kampanii antykorupcyjnej zatwierdzonej przez przywódcę duchowo-politycznego ajatollaha Alego Chameneia - podały w niedzielę władze sądowe. Iran próbuje się uporać z trudnościami gospodarczymi po przywróceniu sankcji przez USA.

Mija 10 lat od przemówienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi

12 sierpnia 2008 roku prezydent Lech Kaczyński wraz z prezydentami Ukrainy i krajów bałtyckich uczestniczył w wiecu poparcia dla Gruzji w Tbilisi. - Rosja uważa, że dawne czasy upadłego niecałe 20 lat temu imperium wracają, że znów dominacja będzie cechą tego regionu. Nie będzie! - podkreślił wtedy.