Włoscy nauczyciele grozili paraliżem szkół. Negocjowali całą noc, jest porozumienie

Po długich rokowaniach nauczycielskie związki zawodowe we Włoszech porozumiały się z rządem w sprawie warunków zatrudnienia. - Wynagrodzenia nauczycieli muszą odpowiadać ich obowiązkom. Znajdziemy na to środki - powiedział premier Giuseppe Conte, cytowany przez włoski dziennik "La Repubblica". W przypadku braku ugody nauczyciele grozili paraliżem szkół i strajkiem, który miałby się rozpocząć 17 maja.

Był prawą ręką Kima, negocjował z USA. Media: stracił stanowisko

Kim Dzong Czol, uznawany za prawą rękę przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, został usunięty z funkcji szefa wydziału odpowiedzialnego za kontakty z Koreą Południową - podała w środę agencja Yonhap, powołując się na przedstawiciela południowokoreańskiego parlamentu.

"Możemy eksportować tyle ropy, ile chcemy". Iran czeka na przeprosiny

Iran będzie negocjował z USA tylko pod warunkiem, że Waszyngton przestanie wywierać presję na Teheran i przeprosi - powiedział w środę prezydent Iranu Hasan Rowhani. Dzień wcześniej strona amerykańska poinformowała, że nie przedłuży zezwolenia na import irańskiego surowca przez kilka krajów.

Kim dotarł do Władywostoku. Na granicy witali go chlebem i solą

Kim Dzong Un prywatnym pociągiem dotarł w środę do Władywostoku, gdzie w czwartek ma odbyć się pierwsze spotkanie lidera Korei Północnej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Po przekroczeniu rosyjskiej granicy w miejscowości Chasan, północnokoreański przywódca był witany kwiatami oraz chlebem i solą.

Były premier Francji i jego żona staną przed sądem

Były premier i kandydat na prezydenta Francji Francois Fillon i jego żona Penelope staną przed sądem w związku ze skandalem wokół zatrudniania członków rodziny, który położył się cieniem na jego kampanii prezydenckiej w 2017 roku - przekazały we wtorek źródła sądowe.

Premier Sri Lanki: na wyspie wciąż są bojownicy i materiały wybuchowe

Premier Sri Lanki Ranil Wickremesinghe zaalarmował we wtorek, że na wyspie wciąż są bojownicy i materiały wybuchowe. Przekazał także, że możliwe są zwolnienia niektórych urzędników ze względu na zlekceważenie ostrzeżeń przed atakami z Niedzieli Wielkanocnej. Prezydent kraju poinformował, że wkrótce spodziewana jest także zmiana szefa sił zbrojnych.

Lokal wyborczy w "jaskini lwa". "Frekwencja 100 procent"

69-letni Bharatdas Darshandas na co dzień opiekuje się sanktuarium Śiwy i od 2002 roku nie opuścił żadnych wyborów. Tak stało się i w tym roku. Indyjscy urzędnicy przebyli blisko 70 kilometrów przez zamieszkane przez lwy tereny, by zapewnić mu możliwość oddania głosu w największych demokratycznych wyborach na świecie.

"Starałem się podnieść moje dziecko, ale było już martwe"

Wbiegłem do środka i zobaczyłem leżącą na podłodze córkę i żonę. Nie wiedziałem, co robić - wspomina Sudesh Kolonne, który w Niedzielę Wielkanocną brał udział w mszy w kościele świętego Sebastiana w Negombo. To jedna ze świątyń, którą zaatakowali zamachowcy samobójcy. W serii skoordynowanych zamachów na kościoły i hotele zginęło w sumie ponad 300 osób.

Z plecakiem wszedł do kościoła, niedługo później doszło do eksplozji. Nagranie z monitoringu

Lankijska stacja telewizyjna udostępniła wideo z mężczyzną, który według mediów może być domniemanym sprawcą jednego z zamachów na wyspie. Na nagraniu widać, jak wchodzi z plecakiem do kościoła, w którym niewiele później doszło do wybuchu. W ośmiu eksplozjach w Niedzielę Wielkanocną na Sri Lance zginęło łącznie ponad 300 osób. Według ONZ jest wśród nich 45 dzieci.

Miliony głosujących, doba na liczenie. Członkowie komisji "zmarli z wyczerpania"

W zeszłym tygodniu Indonezyjczycy wybierali prezydenta, parlament i władze regionalne. Były to największe na świecie jednodniowe demokratyczne wybory. Kilka dni po zakończeniu głosowania głośno stało się o jego ciemnej stronie. Media informują o coraz większej liczbie członków komisji wyborczych, którzy zmarli z wyczerpania.

37 egzekucji. Skazanym ścięto głowy

Arabia Saudyjska przeprowadziła egzekucję 37 swoich obywateli skazanych na karę śmierci w związku z terroryzmem - poinformowało we wtorek saudyjskie MSW. Skazanym ścięto głowy, a jednego z nich ukrzyżowano.

"Rodzice zabrali mi całe życie". Wyrok dla pary, która torturowała i głodziła własne dzieci

Najstarsza z córek małżeństwa Turpinów, mając 29 lat, ważyła 37 kilogramów. Kąpiel przysługiwała dzieciom raz do roku, a do łóżek przywiązywane były sznurem lub łańcuchem. Teraz David i Louise, którzy przez lata więzili, bili i torturowali swoje dzieci, usłyszeli wyrok za zgotowanie im piekła. Oboje zostali skazani na dożywocie z możliwością warunkowego zwolnienia po 25 latach.

Dyplomaci już na miejscu. Jest data spotkania Putina z Kimem

Władimir Putin przeprowadzi rozmowy z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem 25 kwietnia we Władywostoku - poinformował we wtorek doradca rosyjskiego prezydenta do spraw polityki zagranicznej Jurij Uszakow. Urzędnicy z Pjongjangu widziani byli już we Władywostoku.

Rostowski: kandyduję do Parlamentu Europejskiego z Londynu

Były polski wicepremier Jan Vincent Rostowski ogłosił we wtorek na Twitterze, że będzie kandydatem proeuropejskiego brytyjskiego ugrupowania Change UK w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak poinformował, znajdzie się na drugim miejscu listy wyborczej w Londynie.

Zmarł "Tygrys Kambodży". Nie żyje Le Duc Anh

W wieku 99 lat zmarł były prezydent Wietnamu Le Duc Anh. Przed objęciem władzy generał Duc Anh dowodził wietnamską inwazją na Kambodżę, w wyniku której obalono kierowany przez Pol Pota brutalny reżim Czerwonych Khmerów.

Zamachy na Sri Lance "to odwet za atak na meczety w Nowej Zelandii"

Seria niedzielnych zamachów bombowych na kościoły i hotele na Sri Lance była odwetem za marcowy atak na meczety w nowozelandzkim Christchurch - oznajmił wiceminister obrony Ruwan Wijewardene. Nie przedstawił jednak dowodów na poparcie tego twierdzenia. Odpowiedzialność za zamach wzięło tymczasem tak zwane Państwo Islamskie.