Tusk zwołuje nadzwyczajny szczyt

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował, że zwołuje unijny szczyt w związku z odrzuceniem przez brytyjską Izbę Gmin porozumienia w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Odbędzie się on 10 kwietnia.

Papież ogłosił nowe normy dotyczące walki z pedofilią

Papież Franciszek zaostrzył przepisy dotyczące walki z pedofilią w Państwie Watykańskim i Stolicy Apostolskiej. Nowe normy przewidują między innymi obowiązek zgłaszania przestępstw pedofilskich lokalnym władzom, a także usuwanie ze stanowisk osób skazanych za takie przestępstwa.

"Sześć miesięcy, czy dziewięć, czy dwanaście: te opcje są dla nas dopuszczalne"

- Jeśli Wielka Brytania złoży wniosek o kolejne przedłużenie, to konstruktywnie go rozpatrzymy - powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z głównym negocjatorem Komisji Europejskiej do spraw brexitu Michelem Barnierem. - Negocjacje prowadzone przez Unię Europejską z Wielką Brytanią mają obronić w pierwszym rzędzie interesy państw Wspólnoty i naszych obywateli - podkreślił Barnier.

Wyborcy mają dość, ona chce "wspólnie stawić czoła złu"

Przed drugą turą wyborów prezydenckich na Słowacji prowadzi zdecydowanie, choć jeszcze kilka miesięcy temu jej rozpoznawalność była nikła. Kim jest Zuzana Czaputova i skąd wzięła się jej popularność? Jakie były główne tematy kampanii wyborczej na Słowacji? Na pytania tvn24.pl odpowiada dr Krzysztof Dębiec z Ośrodka Studiów Wschodnich. II tura wyborów na Słowacji odbędzie się 30 marca.

Była Człowiekiem Roku 2018. Dziennikarka zatrzymana

Znana filipińska dziennikarka Maria Ressa została zatrzymana w Manili. Władze zarzucają jej naruszenie przepisów zakazujących firmom zagranicznym posiadania udziałów w filipińskich mediach. Dziennikarkę zatrzymano na lotnisku w Manili po powrocie z San Francisco.

Kadencja Stoltenberga przedłużona

Przedstawiciele państw NATO zdecydowali w czwartek o przedłużeniu mandatu obecnego sekretarza generalnego organizacji Jensa Stoltenberga do końca września 2022 roku, czyniąc go tym samym drugim najdłużej pełniącym swą funkcję szefem Sojuszu.

Dziś miał być ostatni dzień w Unii. W Izbie Gmin znów będą głosować

Brytyjski rząd podda w piątek pod głosowanie projekt umowy wyjścia z Unii Europejskiej, ale bez deklaracji politycznej na temat przyszłych relacji ze Wspólnotą. Przyjęcie umowy wystarczyłoby do opóźnienia brexitu do 22 maja, ale nie spełniłoby wymogów dotyczących ratyfikacji porozumienia. Do piątkowego głosowania dojdzie w dniu, który pierwotnie był terminem wyjścia z UE. Na antenie TVN24 BiS trwa wydanie specjalne poświęcone kolejnej odsłonie brexitu.

ONZ: 94 procent Wenezuelczyków na skraju ubóstwa

Prawie jedna czwarta Wenezuelczyków potrzebuje międzynarodowej pomocy żywnościowej - stwierdza wewnętrzny raport ONZ, do którego dostęp miała agencja Reutera. Według tego opracowania 94 procent spośród 28,8 milionów Wenezuelczyków żyje w ubóstwie.

Zginęło 157 osób. Jest pozew przeciwko Boeingowi

Do federalnego sądu w Chicago wpłynął w czwartek pozew przeciwko amerykańskiemu koncernowi lotniczemu Boeing. To najprawdopodobniej pierwszy pozew przeciw tej firmie w związku z katastrofą Boeinga 737 MAX z 10 marca w Etiopii, gdzie zginęło wszystkie 157 osób.

Zmarła czwarta ofiara ataku w Utrechcie

W szpitalu zmarł mężczyzna, ranny 18 marca, gdy w tramwaju w Utrechcie w środkowej Holandii obywatel holenderski pochodzenia tureckiego Gokmen Tanis otworzył ogień do pasażerów. Na miejscu zabił trzy osoby, ciężko ranił kolejne trzy.

W Tajlandii policzono wszystkie głosy oddane w wyborach. Wyniki nadal nieoficjalne

Partia Palang Pracharat (PPRP), która popiera rządzącą Tajlandią od 2014 roku wojskową juntę, zdobyła najwięcej głosów w niedzielnych wyborach parlamentarnych w tym kraju – podała w czwartek komisja wyborcza po zliczeniu wszystkich głosów. Wyniki są nieoficjalne. Komisja zaktualizowała również dane dotyczące frekwencji.

"Trywializacja Holokaustu". Rammstein wywołał oburzenie

Niemiecki zespół metalowy Rammstein materiałem wideo, który zapowiada ich nowy, siódmy album, wywołał kontrowersje wśród widzów i oburzenie społeczności żydowskiej. Muzycy pojawiają się na filmie w kostiumach więźniów niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych.