Rzeczniczka WHO: testujemy 20 różnych szczepionek

Najważniejszą rzeczą, na której muszą skupić się wszystkie państwa, jest przeprowadzanie testów - podkreśliła rzeczniczka Światowej Organizacji Zdrowia Margaret Harris w rozmowie z reporterką TVN24. Mówiła też o pracach nad lekami i szczepionką na COVID-19. Zastrzegła jednak, że wprowadzenie bezpiecznej szczepionki nie nastąpi szybko.

Niemal wszystkie kraje Schengen zamknęły granice zewnętrzne

Kraje Unii Europejskiej i strefy Schengen podjęły nadzwyczajne środki, które mają spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa na Starym Kontynencie. Wszystkie poza Irlandią zamknęły swoje granice zewnętrzne dla podróży, które nie są niezbędne - poinformowała we wtorek Komisja Europejska. 12 państw UE przywróciło tymczasowe kontrole na granicach wewnątrz Schengen.

Wódka jako środek dezynfekujący. Nietypowy apel burmistrza

Środki dezynfekujące na bazie alkoholu stały się artykułem deficytowym na Węgrzech. Dlatego Lajos Mikula, burmistrz miasta Aba wezwał mieszkańców do przekazywania wyprodukowanej domowym sposobem tradycyjnej wódki palinki na potrzeby walki z koronawirusem. Zostanie z niej sporządzona substancja odkażająca.

Najciężej chorzy z belgijskich domów opieki nie będą hospitalizowani. "Nie możemy dla nich zrobić nic więcej"

Jak przewiduje dyrektywa belgijskiego Towarzystwa Gerontologii i Geriatrii, najsłabsi rezydenci belgijskich domów opieki, zakażeni koronawirusem, nie będą hospitalizowani. O dyrektywie piszą we wtorek dzienniki "De Tijd" i "De Morgen". Działanie to ma odciążyć szpitale, które na razie czekają na nadejście dużej fali chorych wymagających intensywnej opieki medycznej.

Watykan zawiesza druk dziennika "L'Osservatore Romano"

Włoska agencja prasowa Ansa podała, że Watykan podjął decyzję o zawieszeniu druku dziennika "L'Osservatore Romano". Watykańska gazeta będzie od czwartku dostępna tylko w wersji internetowej. Druk ma zostać wznowiony, gdy sytuacja wróci do normy.

Włoski "pacjent numer jeden" wyszedł ze szpitala. Mniej nowych zakażeń

Drugi dzień z rzędu we Włoszech spada liczba przypadków śmiertelnych wśród zakażonych koronawirusem oraz liczba nowych zakażeń - podała w poniedziałek Obrona Cywilna. W ciągu doby zanotowano 602 przypadki śmiertelnych wśród zainfekowanych - o 49 mniej niż podano w niedzielę. W poniedziałek szpital opuścił pierwszy włoski zakażony koronawirusem.

Francja: maksymalnie godzina na zewnątrz, nie dalej niż kilometr od domu

Francuski premier Edouard Philippe przekazał, że restrykcje wprowadzone, aby spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa mogą obowiązywać jeszcze przez tygodnie. - Wielu obywateli chce powrotu do normy - powiedział. - Odczuwamy narzucone restrykcje, one mogą potrwać jeszcze kilka tygodni - dodał.

20 milionów od Unii dla Iranu. W tle obawy o amerykańskie sankcje

Unia Europejska wyciąga pomocną dłoń ku Iranowi, najbardziej dotkniętego pandemią państwa na Bliskim Wschodzie. Opiewający na 20 milionów euro gest musi być poprowadzony uważnie z uwagi na amerykańskie sankcje wymierzone w Iran. W kraju tym zmarło ponad 1800 osób zakażonych koronawirusem.

WHO: pandemia COVID-19 przyspiesza, ale możemy zmienić jej trajektorię

Od pierwszego przypadku zakażenia do pierwszych 100 tysięcy minęło 67 dni. By osiągnąć kolejne 100 tysięcy potrzeba było 11 dni. By osiągnąć wynik 300 tysięcy zakażonych starczyły następne cztery dni - wyliczył podczas konferencji prasowej dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Dodał, że przypadki zakażeń są obecnie zgłaszane w prawie każdym kraju na świecie.