Poznań

Poznań

Dyrektor poznańskiego Liceum św. Marii Magdaleny Jerzy Sokół skrytykował uczniów za zrobione przed budynkiem szkoły zdjęcie promujące Tęczowy Piątek. Zapewnił jednak, że "nie zamierza wyciągać" wobec nich "żadnych konsekwencji". Wątpliwości dyrektora nie podzielił wiceprezydent miasta Mariusz Wiśniewski, odpowiedzialny za edukację. Podkreślił, że "budynek szkoły jest publiczną własnością".

Piesi pojawiają na drodze znikąd, kierowcy niechętnie ściągają nogę z gazu. Dla jednych i dla drugich lubuska policja przygotowała mocny spot, który pokazuje co się stanie, gdy już wyczerpiesz swój limit szczęścia na drodze.

Będzie postępowanie wyjaśniające w sprawie interwencji poznańskich policjantów na sali sądowej. Funkcjonariusze zostali wezwani przez mężczyznę, który stwierdził, że został znieważony przez sędzię wydającą wyrok. - Przepraszamy panią sędzię Beatę Woźniak. Zapewniam, że taki incydent już się nie powtórzy - mówi rzecznik wielkopolskiej policji.

Dwaj młodzi policjanci z poznańskiego komisariatu weszli na salę rozpraw, chcąc wylegitymować sędzię. Funkcjonariuszy wezwał mężczyzna, który usłyszał niekorzystną dla siebie decyzję o wysokości alimentów – dowiedział się tvn24.pl. – Przeprosimy sędzię. Do takiej sytuacji nigdy nie powinno dojść – deklaruje rzecznik wielkopolskiej policji młodszy inspektor Andrzej Borowiak.

- Szłam w piżamie i płakałam - mówi pani Barbara, która twierdzi, że została wypisana ze szpitala o godzinie 5 rano i nikt nie chciał odwieźć jej do domu, mimo że nie miała ze sobą ciepłych ubrań. Transport sanitarny jest płatny, a powrót karetką przysługuje tylko chorym, którzy nie mogą samodzielnie się poruszać - tłumaczy dyrektorka szpitala przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu.