Poznań

Poznań

Służby wyjaśniają okoliczności wypadku na przejeździe kolejowym w Białczu (województwo lubuskie). Auto kierowane przez 29-letniego policjanta wjechało pod rozpędzony pociąg. Skład, zanim się zatrzymał, pchał samochód przez kilkaset metrów. Mężczyzna nie przeżył wypadku.

Do poznańskiej prokuratury nie wpłynęło zawiadomienie dotyczące edukatorów seksualnych, którzy mieli podawać dzieciom tabletki na zmianę płci - taką odpowiedź uzyskała od prokuratury TVN24. Władze Poznania wzywają rzecznika praw dziecka Mikołaja Pawlaka do sprostowania informacji, którą podał. Ten w środę poinformował, że skierował zawiadomienie do Prokuratury Krajowej. Nie dotyczy ono jednak edukatorów w szkołach.

Starosta ostrzeszowski poinformował o odwołaniu rady nadzorczej Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia. To tam w zeszłym tygodniu zmarła 35-latka odesłana dzień wcześniej do domu z receptą. - To pierwszy etap czynności mających za zadanie odbudowę zaufania mieszkańców do szpitala - informuje Lech Janicki.

Zabójstwo w Górkach Noteckich (Lubuskie). Zginął 25-letni mężczyzna. - Została przeprowadzona sekcja zwłok, która wykazała, że napastnik zadał nożem około 60 ciosów - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim Łukasz Gospodarek. Podejrzany o zabójstwo trafił do aresztu.