Poznań

Poznań

Gdy na polsko-białoruskiej granicy trwała walka o ich życie, miały do dyspozycji małe klatki, w których trudno było stać. W poznańskim zoo tygrysy otrzymały opiekę, a teraz nowy dom. Kan i Gogh w czerwcu wprowadziły się do azylu. Dziś można było zobaczyć jak mieszkają.

Grupa dzieci podczas zabawy w jednej z miejscowości w gminie Lubsko (woj. lubuskie) dokonała odkrycia archeologicznego. Okazało się, że w piaskownicy, płytko pod powierzchnią ziemi znajduje się jeden, może nawet dwa groby z epoki brązu.

Biskup senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Stefan Regmunt napisał list do radnych, w którym zrezygnował z tytułu Honorowego Obywatela Zielonej Góry. - Zapewne na tę decyzję wpływ miały ostatnie działania Watykanu - mówi Paweł Wysocki, wiceprzewodniczący rady miasta.

W Galewie (woj. wielkopolskie) zderzyły się czołowo dwa samochody. Na miejscu zginął ośmioletni chłopiec, a towarzyszące mu starsze małżeństwo zostało przetransportowane do szpitala. - Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia - mówi Dorota Grzelka z policji w Turku.