Trudne warunki na podlaskich drogach. Tylko w sobotę białostocka straż pożarna interweniowała sześć razy, bo samochody wypadały z drogi. Jeden z kierowców wpadł do rzeki w centrum Białegostoku.

Ewidentnie naruszono przepisy epidemiologiczne - tak o tym, co się stało w trakcie nabożeństwa w kościele w Mszanie Dolnej (województwo małopolskie), mówi policja. Miejscowy proboszcz został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, a o sprawie zawiadomiono sanepid. Na mszy świętej było znacznie więcej osób, niż dopuszczają przepisy wprowadzone z powodu pandemii choroby COVID-19.

Straszny rok. Ciężko mówić o tej stracie, tak jak o każdej innej i o wielu tych, które nas spotkały w tym roku - mówił w TVN24 aktor i rektor Akademii Teatralnej Wojciech Malajkat. Wspominał zmarłego w nocy z niedzieli na poniedziałek Piotra Machalicę.

Prezydent Andrzej Duda przekaże dzisiaj list gratulacyjny dla prezydenta elekta Joe Bidena. W tym liście będzie także zawarte zaproszenie do złożenia wizyty w Warszawie w odpowiednim czasie - zapowiedział w poniedziałek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. - To będzie zatem oficjalnie odniesienie się pana prezydenta do wyników wyborów amerykańskich - dodał.

Piotr Machalica, jeden z najsłynniejszych polskich aktorów teatralnych i telewizyjnych, nie żyje. Zmarł w nocy w szpitalu jednoimiennym MSWiA w Warszawie. Miał 65 lat. "Żegnaj piękny i czuły książę, cieszymy się, że byłeś ostatnie lata bardzo szczęśliwy i dzieliłeś się z nami i publicznością Twoim szczęściem" - napisał w pożegnaniu Och-Teatr, w którym Machalica grał od lat.