Nawet 50 kilogramów materiałów wybuchowych może zawierać radziecka bomba lotnicza znaleziona w Lubaniu (województwo dolnośląskie). Saperzy będą musieli zneutralizować ładunek na miejscu, co wiąże się z utrudnieniami dla mieszkańców miasta. Zrezygnowano jednak z ewakuacji szpitala, w którym leczeni są pacjenci chorzy na COVID-19. A to oznacza więcej pracy dla wojskowych.

Kierowca osobowego samochodu uderzył w wiatę przystankową, a następnie wjechał na tory tramwajowe. Jak informuje policja, starszy mężczyzna najprawdopodobniej zasłabł za kierownicą.

Wracali autostradą do Warszawy po tym, jak w sobotę oglądali auto, które chcieli kupić. Na wysokości Kutna, na terenie rozdzielającym pasy ruchu, kierowca zobaczył łosia. Ważące kilkaset kilogramów zwierzę skoczyło na maskę. Zginął 35-latek, który siedział na fotelu pasażera. Trzy inne osoby w samochodzie ze zdarzenia wyszły niemal bez szwanku. Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić między innymi, jak na A1 dostał się łoś.

Zbudowany z kontenerów szpital, który ma zwiększyć liczbę łóżek dla chorych na COVID-19 w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu (województwo dolnośląskie), jest gotowy i czeka na przyjęcie pierwszych pacjentów. Do dyspozycji chorych jest tu 65 łóżek, a 12 z nich jest wyposażonych w respiratory dla tych, którzy COVID-19 przechodzą najciężej.