Kultura i styl

Kultura i styl

Znana z wybuchowego charakteru Naomi Campbell została skazana za napaść na Gaetano Di Giovanni'ego w 2009 roku. Fotograł robił zdjęcia modelce i jej ówczesnemu chłopakowi Vladimirowi Doroninowowi w sycylijskim miasteczku Lipari. Cambell zamachnęła się wówczas torebką na paparazzo, który trafił do szpitala z mocno podrapaną skórą wokół oka. To nie pierwszy taki wybryk gwiazdy modelingu.

Wokalistka zespołu No Doubt i muzyk Gavin Rossdale zdecydowali o zakończeniu swojego związku. "Mimo że na mocy wspólnej decyzji nie będziemy już parą małżeńską, chcemy pozostać parą rodzicielską i poświęcić się wspólnemu wychowaniu naszych synów w szczęśliwym i zdrowym środowisku" - napisali we wspólnym oświadczeniu. Para wzięła ślub w 2002 roku i uchodziła za jedno z najbardziej zgodnych i ceniących prywatność małżeństw w branży.

- Kino ma moc przywracania wiary w to, że istnieje coś więcej - mówi portalowi tvn24.pl Gust van den Berghe, reżyser oryginalnego, wizyjnego filmu "Lucyfer", który zdobył główną nagrodę na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Dodaje, że jest zachwycony polskim kiniem, które ogląda od najmłodszych lat, a w rodzinnej Belgii często jest brany za Polaka. - Szczególnie kiedy mam krótsze włosy. Nie raz mi się zdarzyło, że ktoś podchodził i prosił, żeby naprawić mu dach.

Była karoca, przepiękne suknie, księżniczki i prawdziwy bal. Brzmi jak bajka, ale to nie początek bajkowego życia, a prawdopodobnie pożegnanie pięcioletniej Lily Mei. Dziewczynka choruje na złośliwy nowotwór układu nerwowego i przeszła długie leczenie, ale lekarze nie mają nadziei na jej wyzdrowienie. Bajkowy bal miał dodać jej sił i spełnić marzenia, których nie doczeka w normalnym życiu.

- Gdybym miała okazję zmienić zawód, byłabym Beyonce - powiedziała Michelle Obama w wywiadzie, którym opublikowała na swoim profilu na Instagramie. Obie panie dobrze się znają.

Był gejem i tego nie ukrywał, był także komunistą, mocno wierzącym katolikiem, ale przede wszystkim ikoną indywidualności - mówi portalowi tvn24.pl o Pasolinim reżyser Abel Ferrara, sam lubujący się w kontrowersyjnych tematach i łamaniu tabu. - Walczył o prawo do wolności i umarł za wolność. "Pasolini", pierwszy raz pokazany w Polsce na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu, opisuje ostatni dzień życia włoskiego reżysera, który został brutalnie zamordowany w 1975 roku.

Najpierw zatrzymanie w Szwecji, a teraz kłopoty z policją we Włoszech - tej podróży po Europie Snoop Dogg zapewne szybko nie zapomni. Tym razem przyczyną kłopotów rapera okazała się walizka Louis Vuitton, którą Snoop planował zabrać ze sobą na pokład zmierzającego do Londynu samolotu. Znajdowało się w niej ponad 400 tys. dolarów w gotówce, o których muzyk zapomniał powiadomić celników.

On - rzecznik Władimira Putina. Ona - słynna łyżwiarka, mistrzyni olimpijska w jeździe figurowej na lodzie. 1 sierpnia Tatiana Nawka i Dmitrij Pieskow pobrali się w Soczi, a media okrzyknęły uroczystość "ślubem roku". Miał się na nim pojawić również Władimir Putin.

Przystanek Woodstock po raz dwudziesty pierwszy. A na przystanku kolejne pokolenia, które pewnie nawet nie pamiętają, że to granie zaczęło się nie tu w Kostrzynie nad Odrą, a w Czymanowie nad Bałtykiem. Jadą z całej Polski i ciągle potrafią sposobem na taką jazdę zaskakiwać.

24-letnia Zosia Nowak, posługująca się w branży pseudonimem Zo, zaledwie trzy lata temu zaczęła karierę modelki, a już ma się czym pochwalić. Współpracowała z marką Victoria's Secret, zrobiła kampanię dla Calvina Kleina, a jej zdjęcia zdobiły międzynarodowe magazyny. O swoich początkach opowiadała w Dzień Dobry TVN.

"Zamierzamy przerwać milczenie" - piszą internauci w odpowiedzi na publikację "New York Magazine". Dwutygodnik przytoczył relacje 35 kobiet, które miały być wykorzystywane przez Billa Cosby'ego. Na okładce gazety obok ich sylwetek pojawiło się puste krzesło. Symbolizuje ofiary, które nadal milczą z obawy, że nikt im nie uwierzy.