Kultura i styl

Kultura i styl

Choć tytuł sugeruje, że bohaterem będzie kosmita, tym razem Ridley Scott nakręcił film o ziemianinie. A konkretnie o astronaucie, który zostaje sam na Marsie i za wszelką cenę chce przetrwać. W sieci pojawił się kolejny trailer "Marsjanina". Autorem zdjęć jest Polak, Dariusz Wolski.

Zabawa łódką z uchodźcami, przejażdżka wagonikiem z Ponurym Żniwiarzem, oglądanie rozbitej karocy z Kopciuszkiem - to tylko kilka atrakcji, jakie dla zwiedzających Dismaland przygotował Banksy. Zachęcając publiczność do wizyty artysta powiedział, że ma nadzieję, iż wszyscy "skorzystają z możliwości wejścia do brudnego bajora, zjedzenia zimnych frytek przy dźwiękach dziecięcego płaczu".

Po tym, jak zwiedzający muzeum Madame Tussauds zaczęli robić sobie wyzywające zdjęcia z figurą woskową Nicki Minaj, przedstawiciele instytucji chcą zmienić pozę, w jakiej uchwycili piosenkarkę. Bohaterka całego zamieszania nie przejęła się zbytnio sytuacją i niektóre "zdjęcia z fanami" wrzuciła na swoje konto na Instagramie.

Shannen Doherty, znana z roli Brendy w serialu "Beverly Hills 90210" przyznała publicznie, że choruje na raka piersi. Pozwała do sądu firmę Tanner Mainstain, która zarządzała jej majątkiem. Zdaniem aktorki pracownicy firmy zaniedbali przedłużenie jej ubezpieczenia, przez co zdiagnozowano jej chorobę na późniejszym etapie. Dodaje, że przez to być może będzie musiała poddać się chemioterapii i mastektomii.

Kleisty ryż, warzywne lub rybne nadzienie, całość zawinięta w glony nori, czasem posypana sezamem - to nie popularne w Polsce maki, potocznie nazywane po prostu "sushi". To coraz bardziej popularna poza Japonią kanapka onigirazu. Niektórzy przygotowują ją z szynką, fasolką szparagową lub sałatką z tuńczyka.

Scott i Barbara Lloydowie, którzy mieszkają w tym trzypiętrowym domu od końca 1976 roku, wystawili go na sprzedaż za 300 tysięcy dolarów. Zdjęcia do "Milczenia owiec" powstawały tu w 1990 roku, w filmie można zobaczyć foyer i pokój jadalny. Agentka nieruchomości zajmująca się sprzedażą domu uważa, że przyszli właściciele mogą zmienić go w hostel tematyczny, inspirowany słynnym thrillerem.

Nie jeden, a trzy samoloty japońskich linii lotniczych All Nippon Airways zostaną upodobnione do droidów z filmu "Gwiezdne wojny". Ma to związek z premierą kolejnego epizodu słynnej sagi "Przebudzenie mocy". Pierwsze loty zaplanowano na jesień 2015 roku.

Emile Hirsch został skazany na 15 dni więzienia, 4750 dolarów grzywny oraz 50 godzin prac społecznych za to, że zaatakował w styczniu podczas festiwalu w Sundance producentkę. Amerykański aktor przyznał się do winy i ukorzył przed sądem, choć początkowo twierdził, że to kobieta rzuciła się na niego.

"Forever Stardust" - taki tytuł będzie miała monografia o Davidzie Bowie, którą przygotowuje profesor Will Brooker z Kingston University. Aby lepiej zrozumieć artystę, naukowiec zafarbował włosy na pomarańczowo, a powieki pomalował na niebiesko - powielając w ten sposób sceniczny wizerunek Bowiego z początku lat 70., gdy występował on pod pseudonimem Ziggy Stardust. Brooker słucha też tej samej muzyki i czyta te same książki, co muzyk.

Trzy spontaniczne koncerty odbyły się w poniedziałek w Waszyngtonie, Filadelfii oraz w Nowym Jorku. Stevie Wonder promował w ten sposób zbliżającą się trasę koncertową "Songs in the Key of Life Perfomnace". Artysta nie tylko zagrał i zaśpiewał, ale wypowiedział się też na bieżące tematy - mówił m.in. o wyborach prezydenckich oraz prawie do posiadania broni.

Przez 14 lat przebierał się w uszyty na zamówienie kostium Batmana i wsiadał do samochodu stylizowanego na Batmobil. Odwiedzał chore dzieci, które obdarowywał bat-gadżetami: książkami czy bransoletkami z charakterystycznym żółto-czarnym symbolem. Za wszystko "Batman z Baltimore", jak ochrzciły go media, płacił z własnej kieszeni. Zginął w niedzielę w wypadku na autostradzie. Naprawdę nazywał się Leonard Robinson.

Amy Winehouse na krótko przed śmiercią podejrzewała, że może być w ciąży - twierdzi ojciec zmarłej tragicznie w 2011 roku piosenkarki. Mitch Winehouse w wywiadzie dla australijskiego Channel Seven po raz kolejny skrytykował film biograficzny poświęcony Brytyjce.

"Szóste spotkanie pierwszego stopnia" - obwieściło "Variety", zapowiadając kolejny wspólny film Martina Scorsese i Leonardo DiCaprio. Będzie nim adaptacja"The Devil in the White City" - historii doktora H.H. Holmesa - pierwszego seryjnego zabójcy w historii Stanów Zjednoczonych. DiCaprio, który od dekady w obrazach Scorsese zajmuje miejsce dawniej zarezerwowane dla Roberta De Niro, dogania wielkiego poprzednika - De Niro osiem filmów ze Scorsese nakręcił w ciągu 20 lat, on szósty zaczyna w 13 roku współpracy.