Kultura i styl

Kultura i styl

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zakazała francuskiemu aktorowi Gerardowi Depardieu wjazdu na Ukrainę przez pięć lat - poinformowała rzeczniczka SBU Ołena Hitlanska. Decyzja zapadła na podstawie rekomendacji ukraińskiego resortu kultury.

Informacje na temat rodziny Kardashianów nie znikają z mediów. Jednak ta, która rozgrzała internet w ubiegłym tygodniu, może poważnie zaszkodzić ich wizerunkowi. Kylie Jenner upubliczniła nagranie, na którym według internautów widać mężczyznę zażywającego kokainę. Wszystko miało się odbyć na terenie posiadłości Kris Jenner i w obecności nieletnich.

- Wybrałam go na bohatera mojego filmu, bo w jego losach odbija się pół wieku historii, zarówno polskiej, jak i światowej - mówi portalowi tvn24.pl rumuńska reżyserka Anca Damian. Jej drugi film, rumuńsko-francusko-polska animacja "Czarodziejska góra" o opozycjoniście Jacku Winklerze, został pokazany po raz pierwszy w Polsce we Wrocławiu, na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.

Bobbi Kristina Brown, jedyna córka nieżyjącej już piosenkarki Whitney Houston, zmarła w niedzielę w wieku 22 lat - poinformowała rodzina Brown w oświadczeniu. Kobieta od kilku miesięcy była w śpiączce spowodowanej nieodwracalnym uszkodzeniem mózgu.

Francesca Fellini, siostrzenica Federica Felliniego, mistrza włoskiego kina, wyraziła zgodę na nakręcenie remake’u arcydzieła wuja "Dolce Vita". Prawa do uwspółcześnionej wersji "Słodkiego życia" kupiła rzymska firma AMBI Groups, która zapewnia, że zrobi wszystko, by "nie naruszyć legendy". Mimo to fani kina są wściekli, bo dzieło Włocha zaliczane jest do 10 najważniejszych tytułów, które miały wpływ na historię kina.

Wyreżyserowała film "Facet (nie)potrzebny od zaraz". Współpracowała m.in. z Agnieszką Holland, Peterem Greenawayem, Juliuszem Machulskim, Olafem Lubaszenką, Romanem Polańskim i Janem Jakubem Kolskim. Weronika Migoń zmarła po ciężkiej chorobie w wieku 38 lat.

Angela Merkel jest znana z krytycznego nastawienia do idei małżeństw osób tej samej płci, wbrew opinii większości Niemców. Kampania reklamowa nowego czasopisma dla lesbijek, z udziałem jej sobowtóra, wywołała więc duże poruszenie. Kobieta bardzo przypominająca kanclerz jest w filmie przedstawiona jako homoseksualistka.

Gerard Depardieu podczas wizyty w Mińsku oznajmił, że "Białoruś przypomina mu maleńką Szwajcarię". - To bardzo przyjemne – wyznał francuski aktor. "Jego wizyta zbiegła się w czasie z rozpoczęciem kampanii przed wyborami prezydenckimi, w których ponownie startuje Alaksandr Łukaszenka" - komentował rosyjski portal newsru.com.

Z opublikowanego w nocy zwiastuna 24. części przygód Jamesa Bonda dowiedzieliśmy się trochę więcej o fabule, ale też klimacie filmu. W "Spectre" jest on mroczniejszy niż w i tak już ponurym "Skyfall" sprzed trzech lat. Główną rolę gra ponownie Daniel Craig.