Kultura i styl

Kultura i styl

Rosyjscy śledczy badają sprawę zdjęcia, które rosyjska celebrytka i opozycjonistka Ksenia Sobczak zamieściła w kwietniu na swoim Instagramie i które ma obrażać uczucia wiernych. O sprawie poinformował prawnik z Kirowa Jarosław Michajłow, który zwrócił się do Komitetu Śledczego, bo przeszkadzała mu Sobczak "wcielająca się w prawosławnego księdza".

Książka zatytułowana "Grey" pojawi się w sprzedaży 18 czerwca, a jej publikacja była trzymana w tajemnicy do poniedziałku. Pisarka E.L. James na prośbę fanów zmieniła narratora powieści - tym razem jej nim tytułowy bohater, Christian Grey a nie jego partnerka Anastasia Steel.

Brazylijski fan napisał na Twitterze, że Zayn Malick wraca do zespołu One Direction po dwóch miesiącach od swojego głośnego odejścia. W ciągu kilkunastu godzin hashtag #WelcomeBackTo1DZayn pojawił się w internecie prawie ćwierć miliona razy. Najpierw radosne, a potem - gdy informacja okazała się fałszywa - pełne smutku i złości.

Archeolodzy znaleźli w górach Kaukazu złote przedmioty o wadze 3,5 kilograma, które zostały wykonane przez Scytów. Wśród nich były wykonane z litego złota elementy starożytnych fajek wodnych, które służyły scytyjskim władcom do palenia opium i konopi indyjskich.

- Brakuje kreatywności i indywidualnego nauczania w edukacji artystycznej, która została totalnie "olana" - powiedział w rozmowie z twórcami "Xięgarni" w TVN24 Jan Bajtlik, rysownik i plakacista, którego prace ukazują się na łamach "Time'a" i "New York Timesa". Jego książki pomagają dzieciom m.in. poznawać litery, a jednocześnie uruchamiać naturalną ekspresję.

W zbiorach wytwórni fonograficznej jest 36 tysięcy nagrań polskich artystów. Amerykański koncern zapłacił w styczniu za przejęcie 8 milionów złotych, transakcję sfinalizował dziś. Polskie Nagrania ogłosiły upadłość w 2010 roku, jedną z przyczyn było odszkodowanie, które spółka musiała wypłacić spadkobiercom Anny German.

W Moskwie ruszyły zdjęcia do 12-odcinkowego serialu o życiu pani prokurator Krymu Natalii Pokłonskiej - poinformowały w czwartek rosyjskie media. Podkreślają, że zdjęcia odbywają się w "najściślejszej tajemnicy", a o powstawaniu serialu nie ma pojęcia nawet sama zainteresowana. Prokuratura generalna Rosji stanowczo zaprzeczyła tym doniesieniom, jednak do sieci trafiły już zdjęcia z planu.

Choć Justine Cullen uważa, że zdjęcie jest piękne i z misją - ma oswajać publiczne karmienie piersią - wysłała taką wersję okładki tylko do prenumeratorów. W kioskach pojawiła się okładka, na której modelka Nicole Trunfio trzyma synka na rękach, ale go nie karmi.

Muzyką, śpiewem i łzami setki żałobników i bliscy pożegnali w Memphis zmarłego 14 maja najsłynniejszego bluesmana wszech czasów - B.B. Kinga. Wielotysięczny orszak przeszedł za karawanem z trumną słynnego muzyka, odprowadzając go w drogę do Indianoli, gdzie zostanie pochowany w sobotę, 30 maja.