Kultura i styl

Kultura i styl

Znany jako "Philthy Animal" były perkusista Motorhead zmarł w środę po długiej chorobie. - Mój serdeczny przyjaciel i brat odszedł zeszłej nocy. Był od pewnego czasu chory, jednak to w żaden sposób niczego nie ułatwia, gdy nadchodzi koniec - napisał na swojej facebookowej stronie "Fast" Eddie Clark, gitarzysta zespołu.

Marinę Abramović oraz Ulay'a przez ponad dekadę łączyła miłość i sztuka. Artyści od dawna żyją i pracują osobno, jednak spór o prawa do wspólnie stworzonych prac narasta. Po latach, jakie minęły od rozstania, Ulay wytoczył byłej partnerce proces. Chodzi o pieniądze i prawa do niektórych wspólnych prac.

Shia LaBeouf po raz kolejny zaskakuje. Jego najnowszy happening - oglądanie filmów, w ktorych zagrał, w jednym z nowojorskich kin – można śledzić w Internecie. Ustawiona przed aktorem kamera rejestruje jego reakcje: śmiech, sen, a również płacz. Do udziału w 72-godzinnym maratonie aktor zaprosił wszystkich, którzy chcą do niego dołączyć. Obecnie trzeba poczekać sześć godzin w kolejce.

63-letnia Nina Keneally z Nowego Jorku wpadła na pomysł start-upa, którego jeszcze nie było. Założyła firmę o nazwie „Need A Mom”, w której świadczy usługi jako "tymczasowa mama". Za 40 dolarów za godzinę mieszkańcy nowojorskiego Bushwick mogą poczuć matczyną opiekę.

Światowej sławy francuski filozof i intelektualista, obrońca praw człowieka i znany komentator życia politycznego we Francji i na świecie zmarł w Paryżu.

Kosowo nie zostało przyjęte do UNESCO - Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury. W głosowaniu, które odbyło się w poniedziałek, Kosowu zabrakło trzech głosów do zdobycia dwóch trzecich niezbędnych do uzyskania członkostwa.

W latach 60. pod jego domem spały dziesiątki kobiet, bo chciały koniecznie ujrzeć go z bliska. Był miłością życia Romy Schneider, ale również wielkiego Luchino Viscontiego, u którego zagrał w "Rocco i jego braciach" i "Lamparcie". Zamieszany w morderstwo z politycznym skandalem w tle, oskarżany o kontakty z gangsterami, bohater "W pełnym słońcu" Rene Clémenta, przyjaciel Jean-Marie Le Pena, dla wielu najpiękniejszy mężczyzna świata - Alain Delon kończy 80 lat.