Kultura i styl

Kultura i styl

Do tego, by wszedł do historii muzyki, wystarczyła jedna piosenka. W 1987 r. zaśpiewał "Wonderful Life". We wtorek zmarł Colin Vearncombe, na całym świecie znany jako Black. Miał zaledwie 53 lata.

Krystyna Janda jest znana nie tylko z ról teatralnych i filmowych, ale też z ostrych komentarzy polityczno-społecznych. Aktorka i dyrektorka artystyczna Teatru Polonia opublikowała na swoim facebookowym koncie "listę sprzedawczyków i zdrajców narodu", którą stworzył jeden z portali. Na liście jest także ona sama.

W poniedziałek wieczorem odbył się premierowy pokaz filmu "Planeta Singli" - pełnej gwiazd walentynkowej komedii Mitji Okorna, reżysera pierwszych "Listów do M.". W głównych rolach występują piękna Agnieszka Więdłocha oraz Maciej Stuhr, o którym reżyser mówi: "W Polsce nie ma Roberta Downeya Jr., ale jest Maciej Stuhr. Zabawny, dobrze wygląda, ma talent, energię i serce". Film wchodzi do kin 5 lutego.

Jean Paul Gaultier, który w świecie mody jest już legendą, zadebiutuje na srebrnym ekranie. Wybitny projektant wystąpi w długo wyczekiwanej w Wielkiej Brytanii komedii "Absolutnie fantastyczne: Film". Obok niego pojawi się szereg gwiazd światowej mody: Kate Moss, Cara Delevingne, Abbey Clancy oraz Anya Hindmarch.

Tegoroczne pokazy mody męskiej na Tygodniu Mody Męskiej w Paryżu zdominowane zostały przez dwa główne nurty: "neonomadyzm" i "klasę robotniczą". Czołowi projektanci pokazali różne perspektywy rozumienia męskości i jej uzewnętrzniania przez ubiór. Tydzień Mody Męskiej w stolicy Francji rozpoczął się w środę i potrwa do poniedziałku.

"Ludmiła Putin dwukrotnie po rozwodzie z prezydentem Rosji zmieniła nazwisko i w styczniu ub.r. wyszła za mąż za 37-letniego biznesmena" - poinformował w poniedziałek rosyjski tabloid "Sobiesiednik". Portal wywnioskował to na podstawie informacji o własności mieszkania Władimira Putina w Sankt Petersburgu.

Ostatnie dni przynoszą coraz więcej informacji o planowanej ósmej części "Gwiezdnych wojen". Disney oraz LucasFilm zdradziły pierwsze szczegóły dotyczące najnowszej produkcji, która roboczo nazywa się "Gwiezdne wojny: Epizod VIII". Nowy reżyser i autor scenariusza ma wprowadzić do sagi nowe wątki. Pojawiają się także spekulacje o udziale Harrisona Forda.

Entuzjazm widzów, tłumy na pokazie dla prasy i świetne recenzje. Tak przyjęto film debiutantki z Polski Agnieszki Smoczyńskiej startującej na Sundance z obrazem "Córki dancingu". "Dzięki pulsującej ścieżce dźwiękowej i obrazom niczym sennym marzenia, film polskiej reżyserki jest jak żaden film dotąd" - pisze krytyk "Sound and Motion Magazine". - Film przyjęto fantastycznie. Usłyszałam, że w Sundance czeka się na coś zaskakującego, a to jest właśnie taki film - mówi tvn24.pl reżyserka.

Po raz 38. ruszył najważniejszy amerykański festiwal filmów niezależnych - Sundance Film Festival, który obywa się w dniach 21-31 stycznia w trzech miastach stanu Utah: Park City, Salt Lake City i Ogden. Opiniotwórcze magazyny ogłosiły listę najciekawszych filmów, które mają szansę powtórzyć sukces takich tytułów jak: "Mała Miss" czy "Brooklyn". Na podstawie tych zestawień wybraliśmy 10 najbardziej interesujących filmów.