Kultura i styl

Kultura i styl

Bije kolejne rekordy i przekracza granice. Jak "Despacito" wspinało się na szczyt

Trudno znaleźć osobę, która nie słyszała jeszcze "Despacito". Utwór Luisa Fonsiego i Daddy'ego Yankee podbił cały świat, a jego urokowi ulegli nawet zmierzający na Jasną Górę pielgrzymi, którzy przygotowali własną wersję hitu. Piosenka pobija kolejne rekordy - kręcony w stolicy Portoryko teledysk został już najchętniej oglądanym klipem w serwisie YouTube. Jak to się stało, że "Despacito" jest dziś na ustach wszystkich?

Polska premiera "Twojego Vincenta" na Nowych Horyzontach

65 tysięcy obrazów namalowanych przez 125 artystów wykorzystano do stworzenia "Twojego Vincenta" - pierwszego filmu pełnometrażowego stworzonego w całości techniką animacji malarskiej. Polska premiera odbyła się w piątek we Wrocławiu na 17. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym T-Mobile Nowe Horyzonty.

Jean-Michel Bernard dla tvn24.pl: muzykę filmową traktuję jak przygodę

- Nie jest dla mnie ważne, czy ci, którzy zasiadają na widowni moich koncertów, znają się świetnie na muzyce klasycznej. Chcę ich po prostu zabrać na wspólną podróż, opowiedzieć im jakąś historię - mówi w rozmowie z tvn24.pl francuski pianista i kompozytor Jean-Michel Bernard, który był jednym z gości specjalnych tegorocznej edycji Transatlantyk Festival.

Okrutna "zabawa" z dziećmi? Jolie zarzuca manipulację, pismo zaprzecza

Angelina Jolie zarzuciła pismu "Vanity Fair" manipulację po wywiadzie opublikowanym na jego łamach, w którym opowiedziała o kontrowersyjnej "zabawie" z dziećmi podczas kręcenia jej filmu w Kambodży. Pismo odrzuciło jednak oskarżenia, w odpowiedzi publikując spisany fragment nagrania rozmowy z aktorką.

23. Przystanek Woodstock w pigułce. Wszystko co musisz wiedzieć o festiwalu

Kilka tysięcy policjantów, strażaków, ochroniarzy i wolontariuszy. Kilkanaście kilometrów barierek. Setki tysięcy uczestników. Świetne koncerty, ale też pouczające rozmowy. A w tle tego wszystkiego wojenka między ministerstwem, a Jurkiem Owsiakiem, organizatorem "najpiękniejszego festiwalu świata". Słowem - wszystko, co musisz wiedzieć o 23. Przystanku Woodstock.

Zmarł amerykański aktor Sam Shepard. Miał 73 lata

Nie żyje amerykański aktor i dramaturg Sam Shepard - poinformował w poniedziałek rzecznik jego rodziny Chris Boneau. Artysta zmarł w swym domu w Kentucky na skutek komplikacji wywołanych przez stwardnienie zanikowe boczne.

Rozmowy z twórcami, pokaz filmu "Voyage, voyage". "Uczta dla ducha"

Pokaz specjalny filmu "Voyage, voyage" produkcji TVN Fabuła jest największą atrakcją trzeciego dnia 11. edycji Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. - To bardzo dobry dokument. Przede wszystkim zawiera bardzo dużo wiedzy dla przeciętnego odbiorcy, który nie ma pojęcia, co dzieje się za murami takiej uczelni jak szkoła teatralna - powiedziała TVN24 dyrektor artystyczna festiwalu.

DJ "wyrzucił" ze sceny premiera. "Robił selfie"

W czasie koncertów "to muzycy dyktują reguły, a nie rząd" - tak dziennik "De Morgen" skomentował sytuację, do jakiej doszło w czasie festiwalu Tomorrowland. "Właśnie wyrzuciłem premiera Belgii z mojej sceny, bo robił selfie" - napisał na Twitterze szkocki DJ Jackmaster.

Na co dzień nie ma tu ani jednego kina. Teraz to filmowe centrum Polski

W sobotę rozpoczął się 11. Festiwal Film i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą. Festiwal odbywa się w mieście, w którym na co dzień nie ma ani jednego kina, ale przez najbliższy tydzień to Kazimierz Dolny będzie filmowym centrum Polski. Przed uczestnikami ponad 100 projekcji kinowych, koncerty, spektakle i wystawy lokalnych artystów. Jakie jeszcze atrakcje czekają na gości Festiwalu sprawdziła Ewelina Woźnica.

Te skrzypce są warte milion złotych. "To ferrari wśród instrumentów"

Warte milion złotych, zabytkowe skrzypce z pracowni słynnego włoskiego lutnika Carla Giuseppe Testore, trafiły w ręce koncertmistrzów z kaliskiej filharmonii. Instrument z 1711 roku jest w doskonałym stanie - wysokiej jakości drewno nie ma ani jednego pęknięcia. Skrzypce właśnie wróciły z Włoch, gdzie zostały profesjonalnie "ustawione". To wszystko sprawia, że każdy meloman będzie zachwycony ich dźwiękiem.

Ruszyła największa plenerowa impreza filmowa w kraju. "To wyjątkowy festiwal"

Widzowie od nas oczekują, żebyśmy dali im coś, co oni zapamiętają. Rzeczywiście to będzie emocjonalne uderzenie - oceniła w rozmowie z TVN24 Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą, którego 11. edycja ruszyła w sobotnie popołudnie. Festiwal - największa plenerowa impreza filmowa w Polsce - potrwa do 6 sierpnia.

Ostatni film Krauzów, Holland, Gliński i 8 debiutów zawalczą o Złote Lwy w Gdyni

17 filmów powalczy w o Złote Lwy w konkursie głównym na Festiwalu Polskich Filmów fabularnych w Gdyni, w tym 8 debiutów. Najbardziej oczekiwany tytuł to nagrodzone już w Karlowych Warach "Ptaki śpiewają w Kigali" małżeństwa Krauzów, ponadto nowy film Łukasza Palkowskiego "Najlepszy", czy Roberta Glińskiego "Czuwaj". Znany już widzom "Pokot" Agnieszki Holland z pewnością będzie się liczył w walce o najważniejsze laury. Festiwal ruszy 18 września.