Kraków

Kraków

Jedno zdjęcie zmieniło jego życie

Marcin Ryczek zrobił zdjęcie, które okazało się hitem i zmieniło jego życie. Dostaje propozycje współpracy z całego świata, ale stanowczo zapowiada, że swój talent chce poświęcić Krakowowi: - Chcę pokazać inne oblicze miasta - tłumaczy w rozmowie z tvn24.pl.

Rodzinne Czerwienne świętuje sukces Krystyny Pałki

Rodzinna miejscowość Krystyny Pałki przeżywa sukces świeżo upieczonej wicemistrzyni świata w biathlonie. Nauczyciele z podstawówki, do której uczęszczała nie kryją dumy z powodu swojej wychowanki. - Zawsze byla silna i ambitna - wspominają.

Tarnów ma most dla zakochanych

Tarnów otworzył specjalnie dla zakochanych most, na którym mogą zawieszać kłódki jako symbol wiecznej miłości. Most jest ozdobiony i stanowi fragment „Ścieżki zakochanych w Tarnowie”.

Zdjęcie z Krakowa podbiło internet

Zrobił wyjątkowe zdjęcie i z dnia na dzień stał się sławny: - Otrzymuję propozycje współpracy od wielu agencji prasowych z całego świata, redakcji gazet i różnych mediów zagranicznych - wylicza Marcin Ryczek, autor fotografii, która zachwyciło internautów na całym świecie.

6000 zł w Warszawie, 4500 zł we Wrocławiu. Ile zarabiają Polacy?

Żeby zarobić tyle, co warszawiak w 8 godzin, informatyk z Wrocławia lub Gdańska musi pracować 9 i pół godziny. Najwyższe pensje w kraju wciąż dostają wykształceni mężczyźni z dużych miast. Portal wynagrodzenia.pl opublikował właśnie raport z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń.

Kraków polskim Bangalore

Kraków został uznany za jedno z dziesięciu najatrakcyjniejszych miast na świecie dla inwestycji z sektora outsourcingowego. W branżowym rankingu wyprzedzają go tylko miasta azjatyckie i irlandzki Dublin.

Kraków czeka na pomnik AK. Zostały trzy projekty

Pomnik Armii Krajowej jeszcze długo nie stanie na Bulwarze Czerwieńskim pod Wawelem w Krakowie. Organizatorzy konkursu na projekt tego pomnika nadal nie wybrali zwycięzcy. Zgłoszone projekty nie spełniały wszystkich wymogów. Termin rozstrzygnięcia przesunięto do wakacji.

Kradli narty i deski w Zakopanem

Policja w Zakopanem postawiła zarzuty dwóm mężczyznom, którzy kradli narty i deski snowboardowe turystom. Grozi im do 5 lat więzienia.

Dziś premiera polskiego filmu „Nieulotne”. Będzie hit?

7 lutego w Kinie Kijów.Centrum odbędzie się uroczysta premiera filmu Jacka Borcucha „Nieulotne”. Zdjęcia powstawały w Hiszpanii i Krakowie. O 20.00 na czerwonym dywanie pojawi się reżyser oraz odtwórczyni głównej, roli Magdalena Berus.

11 pączków w 5 minut na Mistrzostwach Krakowa

Jak co roku w tłusty czwartek w Krakowie odbyły się 10 Mistrzostwa w jedzeniu pączków na czas. Zwycięzcą po raz czwarty okazał się Jerzy Zalewski, który w ciągu 5 minut zjadł 11 pączków.

"Czytaj-podrywaj" - internauci szydzą z filmiku studentów

- Nie dowierzamy. W ciągu kilku godzin sprawa została tak bardzo rozdmuchana – dziwią się krakowscy studenci. Filmik, który przygotowali jako pracę semestralną stał się hitem sieci. Internauci okrzyknęli go "Najgorszą kampanią społeczną w historii".

Sąd zdecydował: Brunon K. zostaje w areszcie

Podejrzany o szykowanie zamachu na Sejmu zostanie w areszcie kolejne trzy miesiące, co najmniej do 9 maja - zdecydował w czwartek sąd. Dziennikarzowi śledczemu tvn24.pl Brunon K. mówił za pośrednictwem swojego adwokata, że "przygotowanie zamachu nie miało związku z przekonaniami politycznymi". - To miał być sprzeciw wobec arogancji władzy, cios w polityków postrzeganych jako "klasa próżniacza" - podkreślił K.

Kontener na niewybuchy stanął w centrum Krakowa

Na terenie jednostki wojskowej przy ul. Wrocławskiej w Krakowie stanął kontener, w którym saperzy będą przetrzymywać niewybuchy. Na mieszkańców okolicznych bloków padł blady strach. - Kontener z niewybuchami nie jest niebezpieczny - uspokajają żołnierze.

Miliony na odśnieżanie. Kraków słono płaci za zimę

Aż o 6 mln zł więcej kosztowało odśnieżanie dróg krajowych w Małopolsce w porównaniu z analogicznym okresem w zeszłym sezonie. Tylko w styczniu na usunięcie śniegu i zabezpieczenie jezdni solą albo piaskiem wydano 10,5 mln zł.

"Stracili pracę i brakuje im pieniędzy na nakarmienie psa"

Z miesiąca na miesiąc do Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zgłasza się coraz więcej ludzi proszących o jedzenie dla psa czy kota. - Gdyby te osoby nie dostały tej karmy od nas, to ich zwierzęta nie miałyby co jeść – mówi Joanna Retel z KTOZ.

Kraków: PO i PSL będą współpracować

Władze krakowskich struktur Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego podpisały porozumienie mówiące o "politycznej i programowej" współpracy na rzecz miasta.

Zarzuty uprawy konopi dla dwóch Wietnamczyków

Krakowska prokuratura oskarżyła dwóch obywateli Wietnamu o to, że uprawiali konopie i produkowali marihuanę. Ich plantacje znaleziono w Zabierzowie (niedaleko Krakowa) i w Zabrzu (woj. śląskie). Łączną wartość narkotyków oszacowano na ponad siedem milionów złotych.

Kraków szuka pieniędzy na walkę ze smogiem

Kraków chce przeznaczyć ponad 130 mln zł na walkę ze smogiem. Oprócz środków pozyskanych z zewnątrz, miasto planuje zwiększyć własne wydatki na ten cel. Samorządowcy chcą, by w ciągu pięciu lat jakość krakowskiego powietrza zaczęła spełniać dopuszczalne normy.