Kraków

Kraków

- Pogrzeb Sławomira Mrożka odbędzie się na początku września w Krakowie. Szczegóły pogrzebu są ustalane i będą zależeć od decyzji rodziny – poinformował w piątek prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

W Zakopanem dobra pogoda i długi weekend zawsze oznaczają turystyczne oblężenie. Najbardziej uczęszczane są ścieżki na Morskie Oko, Giewont i kolejka na Kasprowy Wierch. Szacuje się, że w ten weekend Podhale odwiedzi ćwierć miliona turystów. Dołączyła do nich ekipa TVN24 Małgorzata Kukuła i Tymoteusz Stach.

W czwartek rano w Nicei zmarł Sławomir Mrożek, dramatopisarz, prozaik i rysownik - poinformowały na swojej stronie Wydawnictwo Literackie i Oficyna Noir Sur Blanc. Autor m.in. "Tanga" miał 83 lata. Mrożek zostanie pochowany w Krakowie, zgodnie ze swoją wolą - informuje wydawnictwo.

10 zakrętów i 7 szykan - na ulicznym torze gokartowym przy Błoniach ścigać się będzie 18 kierowców - amatorów. Zawodowcy zaprezentują zaś swoje umiejętności i "zabawki". Wśród tych drugich - Adam Małysz. - Przywiozę samochód, którym rywalizuję w rajdzie Dakar - zapowiada w rozmowie z tvn24.pl kiedyś skoczek, dziś kierowca.

Policja zlikwidowała nielegalną krajalnię tytoniu w Pińczowie koło Kielc. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli pół tony pokrojonego tytoniu, o wartości 200 tys. zł.

Splądrowali co najmniej 70 domów, a jeśli zastali lokatorów krępowali ich i bili. Śledczy szacują, że łupem gangu bezwzględnych złodziei, działającego na terenie całej Małopolski w latach 2009-2010, padły rzeczy o wartości ponad 2 mln zł. Gotowy jest już akt oskarżenia.

Mieszkańcy Libuszy w województwie małopolskim zbierają pieniądze na nowe boisko sportowe. Z ich inicjatywy ma nosić imię Dody, bo artystka pomoże w jego sfinansowaniu.

Spore utrudnienia wystąpią od wtorku na modernizowanej drodze krajowej 28 między Wadowicami a Radoczą (Małopolskie). Do czasu planowanego na grudzień zakończenia remontu będzie tam obowiązywał ruch wahadłowy - poinformował krakowski oddział GDDKiA.