Kraków

Kraków

Kaczyński: Potrafimy być silni i niedługo tę siłę pokażemy

- Wszystko, co ma o nas stanowić, musi wyrastać z polskich źródeł - mówił w poniedziałek wieczorem Jarosław Kaczyński. Prezes PiS przemawiał w Krakowie po złożeniu kwiatów pod Krzyżem Katyńskim z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W swojej mowie podkreślał znaczenie jedności narodu, zarówno dla historii kraju, jak i jego przyszłości.

Patriotyczny pochód w Krakowie

Uroczystości rozpoczęły się od złożenia wspólnego wieńca od społeczności Krakowa i Małopolski pod Krzyżem Katyńskim na pl. Ojca Adama Studzińskiego. Potem pochód przeszedł Drogą Królewską pod pomnik nieznanego żołnierza.

"Kiedyś zagram w FC Barcelona"

Cracovia już dziś myśli o swojej przyszłości i szkoli młodych zawodników. – Chcemy, żeby kiedyś to wychowankowie naszej Akademii Mistrzów zasilili szeregi pierwszego zespołu – opowiada Marcin Kępa.

Kwiaty i znicze pod Ścianą Śmierci w Auschwitz

Kwiaty i znicze złożono przed Ścianą Straceń w byłym niemieckim obozie zagłady Auschwitz. Upamiętniono w ten sposób dziesiątki rozstrzelanych w tym miejscu 11 listopada 1941 roku. Niemal wszyscy zgładzeni byli Polakami.

Kard. Dziwisz: Polskę dzieli niewidzialny mur

W Polsce powstał niewidzialny mur, który dzieli ją na tych, którzy mają wszelkie możliwości i tych, którzy nie mogą wygłaszać poglądów na przyszłość Polski - powiedział metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz podczas mszy w intencji ojczyzny odprawionej w Święto Niepodległości w katedrze na Wawelu.

Smog wawelski

Sekretarz Generalny ONZ i ponad 10 tysięcy dyskutantów będzie debatowało nad przyszłością Ziemi około 300 km od jednego z najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie. Mowa o Krakowie, w którym normy trujących pyłów w powietrzu przekraczane są często dziesięciokrotnie. Władze miasta wypowiedziały już wojnę smogowi ale mieszkańcy, którzy będą ją musieli prowadzić i wymieniać na przykład swoje piece węglowe, już się boją tej ekologicznej wojny.

Słaba wentylacja powodem zasłabnięć uczniów

Niskie stężenie tlenu w powietrzu było przyczyną złego samopoczucia i zasłabnięcia 13 uczniów Zespołu Szkół w Sadowiu (Świętokrzyskie) – poinformowała straż pożarna. Wszystkie osoby, które przed południem w piątek trafiły do szpitala, po badaniach wypuszczono do domu.

Pedofil z Gorzowa Wlkp. dobrowolnie poddał się karze

Na karę półtora roku bezwzględnego więzienia skazał Sąd Rejonowy w Zakopanem 39-letniego pedofila z Gorzowa Wielkopolskiego, który zmuszał małoletnie osoby do przesyłania nagich fotografii i proponował im udział w produkcji filmów pornograficznych.

Stawowy dumny z powołanych. "Dobrych graczy nam nie brakuje"

Wojciech Stawowy, trener Cracovii, przyznał, że jest niezwykle dumny z powołań dla Dawida Nowaka i Adama Marciniaka. Szkoleniowiec podkreślił, że obaj piłkarze trenują na co dzień bardzo sumiennie, a powołanie do kadry będzie pozytywnym bodźcem nie tylko dla nich, ale i dla pozostałych piłkarzy naszej ligi. - Dobrych graczy w ekstraklasie nie brakuje - przekonuje Stawowy.

Nowak znów w kadrze. "Nie załamałem się i zostałem nagrodzony"

Dawid Nowak, napastnik Cracovii, przyznał, że powołanie do reprezentacji Polski jest dla niego nagrodą za ciężką walkę o powrót do futbolu po licznych kontuzjach. - Każdy zna moją historię i wie, jak duże miałem problemy. Nie załamałem się, ciężko pracowałem i teraz zostałem za to nagrodzony - powiedział snajper "Pasów".

Marciniak o powołaniu do kadry: Myślałem, że żona żartuje

Adam Marciniak, piłkarz Cracovii, powołany przez selekcjonera Adama Nawałkę na mecze ze Słowacją i Irlandią, przyznał, że nie uwierzył żonie, gdy ta pogratulowała mu wyróżnienia. - Początkowo nie zauważyłem swojego nazwiska i spytałem żony, dlaczego sobie ze mnie żartuje - wyznał zawodnik "Pasów".

Najdroższy apartament w Polsce? Cena wywoławcza - 20 mln zł

Zabytkowe polichromie, prawie 700 metrów kwadratowych powierzchni i widok na Wawel. W poklasztornym budynku powstaje Apartament Królewski, który według inwestora ma być największym i najbardziej luksusowym apartamentem nie tylko w Polsce, ale i całej Europie Środkowo-Wschodniej. Cena wywoławcza to 20 mln zł.

Tragedia rodzinna w Zabrzeży: ojciec miał już za sobą próbę samobójczą

52-letni ojciec, którego znaleziono powieszonego po tragedii w Zabrzu leczył się na schizofrenię. Sześć dni przed zdarzeniem wyszedł ze szpitala psychiatrycznego, gdzie przebywał po próbie samobójczej - nieoficjalnie dowiedzieli się reporterzy TVN24. - Kluczowym dowodem w tej sprawie będzie rozmowa z 27-latkiem, który przeżył mimo ciężkich obrażeń głowy - informuje nowosądecka prokuratura.

Przewrócił się tir. "44" już przejezdna

Kilka godzin trwały utrudnienia na drodze nr 44, gdzie przewrócił się Tir. Ciężarówka najprawdopodobniej wpadła w poślizg, wjechała do rowu naczepą tarasując drogę. Do zdarzenia doszło w środę nad ranem w Nowych Dworach (woj. małopolskie),.