Władimir Putin

Władimir Putin

Pozostający do tej pory w cieniu biznesmen Grigorij Bajewski kupował luksusowe nieruchomości w Moskwie i okolicach, a następnie przekazywał je kobietom powiązanym z Władimirem Putinem - wynika z raportu międzynarodowej organizacji dziennikarzy śledczych Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP). Jedną z nich ma być Jekaterina Tichonowa, która - jak ustaliła w zeszłym roku agencja Reutera - jest najmłodszą córką rosyjskiego prezydenta. Ekskluzywne mieszkanie miało też trafić do Alisy Charczewej, która zasłynęła m.in. seksownymi zdjęciami z kotem i portretem ukochanego przywódcy.

W ciągu roku spadł odsetek Rosjan ufających Władimirowi Putinowi. Według sondażu Centrum Lewady, coraz mniej ankietowanych wyraża sympatię do prezydenta. Gorzej też dla Putina wygląda jego ocena pod kątem cech osobowości, z którymi Rosjaniom kojarzy się ich przywódca.

Pojawiły się nowe fakty ws. śmierci Michała Lesina, byłego doradcy ds. mediów prezydenta Rosji Władimira Putina. Informacja, że zmarł w wyniku urazu po silnych uderzeniach w głowę, podgrzała spekulacje, że został zamordowany. Kto mógł chcieć jego śmierci? Mówi się o tajnych kontaktach zmarłego z FBI, długach i walce o władzę na Kremlu. Materiał "Faktów z zagranicy".

- Putin ma dużo pieniędzy i najsilniejsze lobby w Europie i USA. Dąży do zniszczenia Europy. Czas zacząć walczyć. Jeżeli do władzy w Europie dojdą siły polityczne takie jak UKIP czy Front Narodowy, Europy już nie będzie, a to jest marzeniem Putina - powiedział w wywiadzie dla TVN24 BiS Garri Kasparow. Rosyjski opozycjonista ostrzega, że Putin nie ma dokąd odejść, więc dla ratowania władzy gotów jest na wszystko.

Trudno wyobrazić sobie konflikt, w którym rozejm potrzebny byłby bardziej niż w Syrii. Jednak Władimir Putin udowodnił, że rozejm jest dla niego jedynie taktyką, a nie celem - pisze "New York Times", który zastanawia się nad wiarygodnością prezydenta Rosji.

Decyzja kanclerz Angeli Merkel, by otworzyć Niemcy na uciekinierów z Syrii pogorszyła jej notowania w kraju. Pojawiła się hipoteza, że Władimir Putin prowadzi zorganizowaną kampanię polityczną i propagandową, by wykorzystać kryzys uchodźczy do obalenia kanclerz. - Jeśli tak, to jego działania w Aleppo były krokiem za daleko - ocenił Norbert Roettgen, przewodniczący komisji spraw zagranicznych w Bundestagu, w rozmowie z portalem EUobserver.

Największym prezentem dla prezydenta Rosji Władimira Putina byłby upadek Angeli Merkel - pisze w piątek dziennik "Die Welt". Porażka niemieckiej kanclerz utrzymującej politykę sankcji wobec Moskwy pozwoliłaby Putinowi przyspieszyć proces rozbijania UE.

Prezydent Rosji Władimir Putin przyjął w swojej rezydencki w podmoskiewskim Nowo-Ogariowie byłego doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego i byłego sekretarza stanu USA Henry’ego Kissingera - poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Starsza córka Władimira Putina Maria mieszka w Rosji, niedawno urodziła córeczkę, a jej mąż rzeczywiście jest Holendrem. Dużo podróżuje: lubi wypoczywać na luksusowym jachcie podczas rejsu po Morzu Śródziemnym, w Japonii uczyła się kaligrafii i tańca, a w Niemczech ma wielu przyjaciół. Do niedawna Maria Faassen mieszkała w Moskwie, w bliskim sąsiedztwie ambasady USA.

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow podczas rozmowy telefonicznej z amerykańskim sekretarzem stanu Johnem Kerrym wyraził oburzenie z powodu wypowiadanych przez władze USA opinii, że prezydent Rosji Władimir Putin jest skorumpowany.

Formułowane przez przedstawicieli władz USA opinie, że prezydent Rosji Władimir Putin jest skorumpowany są oburzające i obraźliwe - oznajmił w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Według Moskwy są to próby wpłynięcia na następne wybory prezydenckie w Rosji.