USA

USA

Żona sekretarza stanu USA Johna Kerry'ego trafiła do szpitala w Bostonie. Lokalne media podają, że Teresa Heinz Kerry jest w stanie krytycznym, ale stabilnym.

Kilkadziesiąt odtajnionych dokumentów z archiwów amerykańskiego wywiadu rzuca światło na jedną z największych zagadek izraelskiego programu jądrowego. Skąd Państwo Żydowskie zdobyło uran niezbędny do rozpoczęcia prac nad bombami? Okazuje się, że źródłem tajnych dostaw była Argentyna.

Ofiary śmiertelne, rzesze hospitalizowanych. Na prawie całym zachodzie USA jest (i będzie) rekordowo gorąco. Najtrudniejsza sytuacja panuje w Las Vegas.

Fala rekordowych upałów nawiedziła zachodnie stany USA. Według piątkowych zapowiedzi meteorologów, podczas weekendu temperatury jeszcze wzrosną, do poziomu zagrażającego zdrowiu ludzi.

Zerwane linie energetyczne spadały m.in. na budynki i drzewa przez co wybuchały pożary. Groźne nawałnice przeszły przez dwa hrabstwa w stanie Kansas zostawiając po sobie katastroficzny krajobraz.

Policja w Ohio poinformowała, że prowadzi śledztwo w sprawie śmierci dwóch braci, których zwłoki znaleziono w domu ich dziadków. Chłopcy zostali zastrzeleni. Policja nie podaje innych szczegółów sprawy.

- Pierwsza rzecz, którą chcę powiedzieć, to że wszyscy powinniście zdjąć marynarki. Sam też to zrobię. To nie jest aż takie sexy - żartował Barack Obama, rozpoczynając swoje wystąpienie na Uniwersytecie w Georgtown w stanie Waszyngton. Wystąpienie dotyczyło walki USA ze zmianami klimatu.

Prezydenci USA i Afganistanu Barack Obama i Hamid Karzaj potwierdzili we wtorek, że rozmowy z talibami będą kontynuowane mimo ataku talibów na obiekty w pobliżu pałacu prezydenckiego w centrum Kabulu. Zgodzili się też na utworzenie przedstawicielstwa talibów w Katarze.