Komisja Europejska

Komisja Europejska

Praworządność jest sprawą fundamentalną. Jesteśmy wszyscy w systemie prawa europejskiego, prawa unijnego. Jeżeli nie ma praworządności w jednym kraju członkowskim, to na szkody narażeni są ludzie i firmy ze wszystkich państw członkowskich - mówił w "Faktach po Faktach" TVN24 były premier, eurodeputowany Koalicji Europejskiej Włodzimierz Cimoszewicz.

Komisja Europejska poprosiła Polskę o więcej informacji w sprawie masek ochronnych przekazanych Warszawie, które zdaniem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego nie posiadają certyfikatu CE. Jak wyjaśniono, przeprowadzone zostaną dodatkowe testy, aby sprawdzić, czy zakupione w ramach wspólnotowego instrumentu wsparcia kryzysowego maski spełniają normy - dowiedział się brukselski korespondent TVN24 Maciej Sokołowski.

Komisja Europejska przedstawiła w środę pakiet wytycznych i zaleceń w sprawie stopniowego otwarcia granic wewnętrznych Wspólnoty. Jest to niezbędne, by umożliwić turystykę w Europie, która w wielu krajach członkowskich odpowiada za znaczną część PKB. KE podkreśliła, że znoszenie restrykcji dotyczących podróży musi odbywać się przy jednoczesnym zachowaniu środków bezpieczeństwa.