Najnowsze

Najnowsze

Tania paczka z sieci

Obsługą zakupów w internecie zajmą się prywatne firmy pocztowe. Przerwie to monopol Poczty Polskiej w tym zakresie, co zapewne wpłynie na spadek cen - pisze "Rzeczpospolita".

Cement limitowany

Ilość zamówień na cement jest w Polsce tak duża, że betoniarnie nie nadążają z jego produkcją. Producenci deficytowego materiału wprowadzają limity na jego sprzedaż.

Będzie trudniej wziąć pożyczkę?

- Konieczne są dalsze ograniczenia w udzielaniu kredytów mieszkaniowych - twierdzi wiceprezes NBP Krzysztof Rybiński, cytowany przez "Parkiet".

Dom za 165 milionów dolarów

Ma 29 pokoi, trzy baseny, kort tenisowy, a nawet kino. Najdroższy dom w USA, wystawiono we wtorek na sprzedaż w Beverly Hills, w Kalifornii. Kosztuje bagatela 165 milionów dolarów.

Grozi nam kryzys naftowy

Światowy rynek paliwowy przeżyje swój moment krytyczny w ciągu najbliższych pięciu lat, ostrzegają przedstawiciele Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE).

Wcześniejsze emerytury dla nauczycieli także w 2008 r.

Nauczyciele, którzy w tym roku nabyli lub nabędą prawo do przejścia na wcześniejszą emeryturę, będą mogli skorzystać z niego także w roku przyszłym i następnych latach - zdecydował we wtorek Sejm, nowelizując Kartę Nauczyciela.

Gospodarka odczuła dymisję Leppera

Na scenie politycznej burza. Jak na te zawirowania reaguje gospodarka? Mimo iż na razie obserwujemy jedynie nieznaczny spadek wartości złotego, w dłuższej perspektywie niestabilna sytuacja polityczna może mieć tragiczne skutki dla rynku - ostrzegają eksperci.

Rekord oglądalności TVN24

Ponad milion osób oglądało w poniedziałek pomiędzy 20 a 23 TVN24. To najwyższy poziom oglądalności o tej porze dnia w historii stacji. Jej udział w rynku wyniósł niemal 9 proc.

Niższy VAT na mieszkania i domy po 2008?

Mieszkania do 120 m kw. i domy jednorodzinne do 220 m kw. objęte po 2008 r. 7-procentową stawką VAT - takie rozwiązanie zakłada projekt nowelizacji ustawy VAT dyskutowany dziś w sejmie.

Wczoraj Pazura, jutro Szyc

Sejmowa komisja śledcza ds. banków przesłucha jutro byłego wiceprezesa Najwyższej Izby Kontroli Wojciecha Katnera i byłego dyrektora departamentu prywatyzacji NIK Ryszarda Szyca.

Euro na Malcie i Cyprze już w 2008

15 państw - tyle będzie liczyć strefa euro od 1 stycznia 2008 r. Dwie śródziemnomorskie wyspy, Malta i Cypr otrzymały dziś ostateczną zgodę na wprowadzenie wspólnej europejskiej waluty.

Nowy kanał biznesowy: TVN i CNBC łączą siły

Grupy TVN i CNBC zawarły umowę o uruchomieniu wspólnego telewizyjnego kanału informacyjnego o tematyce biznesowej pod nazwą TVN CNBC Biznes. - To wielki sukces, który dowodzi silnej pozycji, jaką wypracowaliśmy w ciągu ostatnich dziesięciu lat - mówi prezes TVN Piotr Walter.

OFE - Last minute!

Jeśli dziś nie wybierzesz Otwartego Funduszu Emerytalnego, zrobi to za ciebie ZUS.

Nie jesteśmy już krajem taniej siły roboczej

Rozwijamy się dynamicznie, chcemy coraz więcej zarabiać, a wielu z nas wyjechało do pracy na Zachód. Wraz z innymi członkami "nowej Unii" Polska traci swój atut, czyli tanich, wydajnych i wykształconych pracowników - pisze wtorkowy "Wall Street Journal".

Francuz kandydatem UE na szefa MFW

Były socjalistyczny minister finansów Francji Dominique Strauss-Kahn jest kandydatem Unii Europejskiej na szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Finanse publiczne do poprawki... po wakacjach

Sejm nie zajmie się dziś projektem reformy finansów publicznych - zdecydował Konwent Seniorów. - Reorganizacja finansów publicznych, to zbyt poważna sprawa w obecnej, rozchwianej sytuacji - powiedział szef klubu PiS Marek Kuchciński.

Kredyt na karcie w górę?

Decyzje Rady Polityki Pieniężnej odbijają się na przedsiębiorcach i posiadaczach kredytów hipotecznych. Omijają jednak na razie posiadaczy kart kredytowych, czyli kredytów konsumenckich. Jednak banki mają chrapkę na ściągnięcie dodatkowych pieniędzy od posiadaczy plastiku.

Wcześniejsze, ale dla kogo lepsze?

W Polsce prawie połowa osób w wieku 50-69 lat to emeryci - wynika z najnowszej publikacji GUS. Na dodatek, większość z nich jest bierna zawodowo.

Coraz lepiej radzimy sobie z funduszami z UE

Udało nam się szybciej, niż ktokolwiek się spodziewał wynegocjować z Brukselą inwestycje na lata 2007 - 2013. Mają one przyczynić się do skoku cywilizacyjnego w Polsce - pomogą w budowaniu autostrad, wprowadzaniu internetu na wsi, rozwoju nowoczesnych firm.

Więcej pieniędzy ze "ściany"

Chociaż bankowcy od lat przekonują, żeby iść z kartą płatniczą prosto do sklepu, to Polacy idą wpierw do bankomatu, a potem z gotówką na zakupy. Dlatego jeszcze w tym roku do trzech tys. bankomatów dołączy kolejne 1,5 tys. - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Netia walczy światłowodem

Nawet milion klientów szerokopasmowego internetu w ciągu najbliższych trzech lat chce zdobyć Netia. Do końca tego roku z sieci oferowanej przez spółkę ma korzystać 200 tys. osób, a konkurencyjne ceny wymuszą obniżki także na konkurencji.