Nie wiadomo, kto nas będzie woził pociągami. Chociaż wejście na tory prywatnej firmy w kujawsko-pomorskim miało być przełomem w walce z monopolem PKP, to wcale nie znaczy, że szlak jest przetarty, wręcz przeciwnie - donosi "Gazeta Prawna".
Resort gospodarki, spraw wewnętrznych i administracji straciły w sumie 70 mln zł z powodu opóźnień w realizacji projektów informatycznych. Stracone dla nich pieniądze trafią na wsparcie dla przedsiębiorców - czytamy w "Gazecie Prawnej".
Zamiast kartki "Zaraz wracam" wkrótce w kioskach Ruchu możemy zastać notatkę "Przepraszamy - strajk". Pracownicy Ruchu opowiedzieli się w referendum za przeprowadzeniem akcji protestacyjnej.
Szybko rośnie liczba i wartość kredytów udzielanych w Polsce. W pierwszym kwartale 2007 roku banki udzieliły ponad 70 tysięcy kredytów hipotecznych o łącznej wartości 13,1 mld zł. - wyliczył Związek Banków Polskich.
W ostatnich kilku latach Polska stała się, po Holandii, drugą co do wielkości fabryką pieczarek w Europie. Wszystko wskazuje jednak na to, że wkrótce staniemy się europejskim liderem tej branży. Tworzaca się grupa pieczarkarska juz szykuje się do wejścia na GPW - czytamy w "Pulsie Biznesu".
Premier Jarosław Kaczyński rozważa referendum podatkowe - chce, by fiskus ściągał więcej pieniędzy z najbogatszych. Sposobem na to ma być podatek katastralny - informuje "Rzeczpospolita"
Podczas szczytu w Zagrzebiu rosyjski prezydent zapowiedział wsparcie dla budowy nowych tras tranzytowych ropy i gazu w rejonie Morza Czarnego. To odpowiedź Moskwy na plany UE dotyczące inwestycji w tym samym regionie.
Brytyjski bank centralny ma trudności z prześledzeniem obrotu banknotów o nominale 50 funtów, najwyższym dostępnym w obiegu, ale podejrzewa, że wywożą je opłacani w gotówce imigranci zarobkowi.
Aerofłot ogłosi w ciągu najbliższych dni rezygnację z planów kupna włoskiego narodowego przewoźnika powietrznego Alitalia - podała rosyjska agencja Interfax, powołując się na anonimowego przedstawiciela zarządu Aerofłotu.
Premier Jarosław Kaczyński potwierdził, że koalicja porozumiała się co do ponownego powołania komisji śledczej ds. PKN Orlen. Z takim wnioskiem podczas rozmów o aneksie do umowy koalicyjnej wystąpiła LPR.
"Diamenty" rozdane. Podczas 16. Wielkiej Letniej Gali BCC liderzy polskiego biznesu odebrali nagrody z rąk ministra gospodarki Piotra Woźniaka. Oceniany był nie tylko ich wynik ekonomiczny, ale także min. zaangażowanie w działalność charytatywną.
Przyjęty wczoraj Szwajcarski Mechanizm Finansowy, zakłada wspomożenie 10 nowych krajów członkowskich nawet 1 miliardem franków szwajcarskich. Połowa tej kwoty może trafić do Polski - pisze "Gazeta Wyborcza".
Włoski koncern energetyczny ENI podpisał z rosyjskim Gazpromem porozumienie w sprawie budowy nowego gazociągu z Rosji do Europy Zachodniej, który ma prowadzić przez Morze Czarne i Bułgarię.
Gadu-Gadu uruchamia nowy internetowy komunikator na Ukrainie - pisze Gazeta Wyborcza. Bałaćka - bo tak ma nazywać się system, jest obok serwisu społecznościowego "Moje Pokolenie" częścią projektu mającego zapewnić polskiej firmie sukces na rynku naszych wschodnich sąsiadów.
Polacy są coraz mniej wrażliwi na ceny i wciąż najchętniej robią zakupy w małych sklepach - to wnioski płynące z najnowszego raportu AC Nielsen Shopper Trends, o którym pisze Rzeczpospolita.
Koncern naftowy British Petroleum poinformował w piątek o sprzedaży Gazpromowi swoich udziałów w rosyjsko-brytyjskiej spółce gazowniczej TNK-BP wydobywającej gaz ze złóż Kowykta w obwodzie irkuckim na Syberii i utworzeniu wspólnego przedsięwzięcia.
Migracja jest naturalną konsekwencją wejścia Polski do Unii Europejskiej, ale trzeba zacząć intensywnie myśleć nad tym, w jaki sposób nawiązać kontakty z młodymi ludźmi za granicą i by w przyszłości powrócili do Polski
PKO TFI, którego rekalma z Arturem Żmijewskim została przez ambasadę Rumunii oprotestowana w KRRiT, zrezygnowało z emisji spotu jeszcze przed podjęciem decyzji w tej sprawie przez Radę.
Według opublikowanego w piątek raportu Deloitte, brytyjskie firmy oszczędzają około 1,5 mld funtów rocznie na przenoszeniu części działalności do innych krajów.
Zwiększenie szarej strefy i w efekcie mniejsze wpływy budżetowe, poróżnianie różnych grup społecznych, które nie prowadzi do niczego, niepoważna propozycja - tak na antenie w TVN24 ekonomiści ocenili pomysł Jarosława Kaczyńskiego o referendum w sprawie podwyższenia podatków.
Połowa Polaków uważa, że w ciągu najbliższych lat ludzi bogatych w Polsce będzie przybywać, jednak zdaniem 88 proc. badanych tylko nieliczni mają szansę się wzbogacić.
Od piątku 29 czerwca do końca sierpnia w całej Polsce będą obowiązywać ograniczenia w ruchu dla ciężarówek o masie powyżej 12 ton. Niektóre pojazdy będą jednak z nich wyłączone.
Cztery umowy na wykonanie prac na liniach kolejowych podpisali w piątek w Warszawie przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe i wykonawców. W ciągu kilku lat wyremontowanych zostanie ponad 100 km torów.
Bruksela przyznała Polsce 23,5 mld euro na lata 2007-2015 na realizację programów operacyjnych oraz programu "Kapitał Ludzki". Resort rozwoju regionalnego zadecydował, że instytucjami pośredniczącymi w ich dystrybucji zajmą sie samorządy wojewódzkie.
Bank Światowy szacuje, że do 2025 roku liczba ludności spadnie w Polsce o 1,6 mln osób, czyli o 4 proc., z obecnych 38 mln. Odsetek osób w wieku ponad 65 lat zbliży się wówczas do 20 proc. z nieco ponad 10 proc. w 2000 roku.
Minister Gospodarki Piotr Woźniak uważa, że Elektrim niepotrzebnie stawia rzuca na szalę sprawę bezpieczeństwa energetycznego. A grupa domaga się wypłacenia w ciągu tygodnia przez Skarb Państwa prawie 2 miliardów złotych odszkodowania za niewywiązanie się z umowy prywatyzacyjnej dotyczącej zespołu elektrowni PAK.