Najnowsze

Najnowsze

Sprzedaj swoją kapelę

Serwis sellaband.com daje możliwość dofinansowania wydania pierwszej płyty nieznanego artysty. O szansie, jaką dzięki tej witrynie dostała Julia Marcell - czyli Julia Górniewicz z Olsztyna - już pisaliśmy. Teraz przedstawiamy jak działa ten mechanizm.

Mecom: zaproponowano nam kupno "Rzeczpospolitej"

"Zaproponowano nam nabycie pozostałego 49-procentowego pakietu udziałów w spółce Presspublica (wydawca "Rzeczpospolitej") - pisze w oświadczeniu brytyjski fundusz Mecom, właściciel 51 proc. udziałów w gazecie. Kto zaproponował? Mecom nie informuje.

Szykujmy się na podwyżkę ceny gazu

Po nowym roku może nas czekać podwyżka gazu o kilka złotych miesięcznie. Monopolista na krajowym rynku, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, wystąpiło w czwartek po południu do prezesa Urzędu Regulacji Energetyki o zgodę podwyżkę cen gazu.

Stocznia Szczecin znów chyli się ku upadkowi?

Sytuacja finansowa Stoczni Szczecińskiej Nowa jest dramatyczna, a kontrakty są nierentowne - uważa zakładowa "Solidarność". Agencja Rozwoju Przemysłu zapewnia, że stocznia nie utraciła płynności finansowej.

Włączenie nadzoru bankowego do KNF dopiero w 2013r.?

Prezydent wniósł do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym. Zakłada on przesunięcie terminu przeniesienia nadzoru bankowego z NBP do Komisji Nadzoru Finansowego z 1 stycznia 2008 r. na rok 2013.

Kolejne silne trzęsienie ziemi w Chile

Kolejne trzęsienie ziemi wystąpiło w północnych regionach Chile. Tym razem jego siłę oszacowano na 6,8 stopnia w skali Richtera. Na światowych rynkach wzrosła cena miedzi, której ważnym producentem jest Chile.

Ważne leki znikną z aptek?

Od 2009 r. z aptek mogą zniknąć niektóre leki. Część z nich to specyfiki ważne z medycznego punktu widzenia, ale także portfeli pacjentów. Jednak ich polscy producenci nie zamierzają przedłużać ich produkcji. Powód: pieniądze.

Górnicza "S" chce podwyżek

Fiasko rozmów w sprawie podwyżek płac zaowocowało ogłoszeniem pogotowia strajkowego we wszystkich zakładach należących do Kompanii Węglowej. Górnicy domagali się 6,7 proc. podwyżek.

Gilowska: Klin największym sukcesem

- Najważniejszym osiągnięciem resortu finansów było zmniejszenie tzw. klina podatkowego, czyli różnicy między płacą a faktycznym kosztem pracy - powiedziała Zyta Gilowska podsumowując pracę Ministerstwa Finansów ostatniej kadencji.

Euro i funt tracą na wartości wobec dolara

Euro obniżyło przed południem swoją wartość w stosunku do amerykańskiego dolara. Także funt brytyjski stracił na wartości w związku z niekorzystnymi zmianami w sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii - podała agencja Associated Press.

Pomyślna kontrola zakładu mleczarskiego

Kolejny dzień wizytacji polskich zakładów przetwórczych przez rosyjskich inspektorów. Kontrola pierwszego z nich - mleczarni - wypadła pomyślnie - powiedział wiceminister rolnictwa Marek Chrapek.

"Nie odkładajmy włączenia nadzoru bankowego do KNF"

Nie należy odkładać włączenia nadzoru bankowego do Komisji Nadzoru Finansowego. KNF jest przygotowana do połączenia nadzorów, które ma się dokonać z początkiem 2008 r. - powiedział przewodniczący KNF Stanisław Kluza.

Podatek Belki nie zniknie w przyszłym roku

W przyszłym roku bankowe oszczędności Polaków i zyski kapitałowe będą nadal opodatkowane. Słynny podatek Belki nie zniknie - podaje RMF FM. Wcześniej politycy PO i PSL sugerowali, że podatek może zostać zlikwidowany już w 2008 roku.

Rośnie inflacja w strefie euro

Inflacja w strefie euro wyniosła w październiku 2,6 proc. w ujęciu rok do roku, wobec 2,1 proc. we wrześniu - podał Eurostat, biuro statystyczne Unii Europejskiej. Dokładnie takiej inflacji spodziewali się analitycy.

Ukraińcy nie boją się polskiego CBŚ

Ukraiński inwestor Stoczni Gdańsk nie boi się kontroli transakcji przez Centralne Biuro Śledcze - powiedział w rozmowie z dziennikiem "Kommersant-Ukraina" jeden z szefów Związku Przemysłowego Donbasu ISD.

Meldunek decyduje o uldze

Zapadł przełomowy i bardzo korzystny wyrok dla osób, które korzystają z tzw. ulgi meldunkowej. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że skorzystać z ulgi mogą podatnicy, którzy byli zameldowani przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy przed datą sprzedaży mieszkania - pisze "Gazeta Prawna".

Nowa minister: cudu jak w Irlandii nie będzie

Na cud gospodarczy podobny jak w Irlandii na razie nie mamy co liczyć. - Mamy inne warunki niż Irlandczycy - powiedziała w TVN CNBC Biznes Elżbieta Bieńkowska, kandydatka na ministra rozwoju regionalnego.

Nowi prezesi na Nowy Rok

Do zmian w zarządach państwowych spółek dojdzie najwcześniej na początku 2008 roku. Pierwsi pracę mogą stracić prezesi spółek w pełni kontrolowanych przez państwo, np. energetycznych - przewiduje "Gazeta Prawna".

Warszawa, stolica nasza najdroższa

W Warszawie tanio można zjeść, kupić bilety do kina czy papierosy. Jednak po sprzęt RTV lepiej wybrać się gdzie indziej, bo w polskiej stolicy jest on dwa razy droższy niż w Tokio - pisze "Życie Warszawy". Wynika to z badań szwedzkiej firmy, która sprawdziła ceny różnych artykułów w 29 największych miastach świata.

U notariusza drożej zamiast taniej

Od kilkunastu dni obowiązują nowe taksy notarialne, wprowadzone przez ministra Zbigniewa Ziobrę, ale klienci wcale nie odczuli obniżek. Rejenci znaleźli bowiem sposób, jak odbić sobie stratę - informuje "Dziennik Polski".

Studia dzienne pozostaną bezpłatne

Nie będzie płatnych studiów dziennych i rezygnacji z prac magisterskich, powiedziała "Gazecie Wyborczej" kandydatka PO na ministra nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka.

Polak spokojny o swoją pracę

Niemal 3/4 Polaków nie obawia się utraty pracy, a 9 na każdych 10 nawet nie myśli o wyjeździe za granicę w poszukiwaniu zatrudnienia - donosi "Gazeta Prawna", dla której sondaż przeprowadziła pracownia PBS DGA.

Unicredit: zyski w dół, akcje w górę

Grupa UniCredit, główny właściciel polskich banków Pekao i BPH. odnotowała w III kwartale spadek zysków niemal o 1/4 w stosunku do III kw. zeszłego roku. Zmniejszenie przychodów włoska grupa tłumaczy między innymi sprzedażą niektórych lokat w 2006 roku i skutkami niemieckiej reformy podatkowej.

Brytyjczycy chcą kupić "Rzeczpospolitą"

Wkrótce "Rzeczpospolita" może mieć jednego właściciela i w całości przejść w prywatne ręce. Do Ministerstwa Skarbu Państwa wpłynęła oferta brytyjskiego funduszu Mecom zakupu 49 proc. udziałów spółki Presspublika, wydawcy gazety - dowiedział się portal tvn24.pl. Dokładnie tyle brakuje Brytyjczykom do przejęcia tytułu w całości.

Polskie sklepy okradzione na 1,2 mld euro

1,2 mld euro wynoszą straty, jakie poniosły sieci handlowe w Polsce w wyniku kradzieży w ubiegłym roku. W skali globalnej ukradziono towaru za ... 72,4 mld euro. Z raportu przeprowadzonego przez brytyjski instytut Centre for Retail Research (Centrum Badań nad Handlem Detalicznym) na zlecenie firmy Checkpoint wynika, że najczęściej kradzionymi towarami są kosmetyki, alkohol i odzież damska.

Ruszyły kontrole w polskich zakładach

W środę rozpoczęła się wizytacja zakładów przetwórczych przez rosyjskich inspektorów. Jako pierwszy zostanie sprawdzony zakład mleczarski w woj. mazowieckim. W czwartek audyt odbędzie się w zakładzie drobiarskim także w woj. mazowieckim.

Inflacja mocno w górę

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w październiku wzrosły o 3,0 proc. w stosunku do października 2006 roku, a w porównaniu z wrześniem wzrosły o 0,6 proc. - podał w środę Główny Urząd Statystyczny.

Aby do emeryturty ...

Opinie Polaków na temat sytuacji emerytów w przyszłości są bardzo podzielone - wynika z październikowego sondażu CBOS. Jednocześnie badania wykazały, że ogromna większość Polaków (89 proc.) sądzi, że będzie się utrzymywać z emerytury.

UKE: TP S.A. podzielona do 2010 roku

- Najpóźniej do 2010 roku w ramach TP S.A. zostanie wyodrębniona niezależna, samodzielna jednostka organizacyjna - powiedziała prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska.