Najnowsze

Najnowsze

Pomoc publiczna na naukę i ekologię

Badania i rozwój, ochrona środowiska oraz zatrudnienie to główne dziedziny, które będą wspierane ze środków publicznych w latach 2007-2013 - zdecydował we wtorek rząd.

Lekka zadyszka polskiej gospodarki

Tempo wzrostu gospodarczego w Polsce nieznacznie zwalnia. W całym 2007 r. wyniesie 6 proc. To tyle co rok wcześniej - poinformował Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową.

Kupujemy na potęgę

Detaliczna sprzedaż w czerwcu 2007 roku była aż o 1/6 wyższa niż rok wcześniej. na wszystkie zakupy wydaliśmy też o 3 procent więcej niż w maju 2007 - wynika z danych GUS.

Rosja: elektrownia atomowa co pół roku

Rada Federacji zatwierdziła strategię rozwoju energetyki atomowej w Rosji, która zakłada wybudowanie ponad 20 elektrowni atomowych w ciagu następnych 10 lat.

Unio, zbuduj gazociąg po lądzie

Gazociąg Północny zastąpiony gazociągiem lądowym - tak to bardzo prawdopodobne. Państwa bałtyckie i Polska już przymierzają się do tego projektu i przekonują Komisję Europejską - podaje litewski dziennik.

UKE podzieli TPSA?

KE zastanawia się nad uprawnieniem dla regulatorów rynku łączności do podziału podmiotów dominujących na rynku telekomunikacyjnym. Jeśli się zdecyduje, to szefowa polskiego UKE już wie, jak z niego skorzysta - donosi "Parkiet".

PGNiG decyduje, kto zaprojektuje gazoport

Sześć polskich i zagranicznych firm wyraziło do tej pory zainteresowanych przetargiem na zaprojektowanie i uzyskanie podstawowych zezwoleń na budowę gazoportu w Świnoujściu. PGNiG ma zamiar rozstrzygnąć przetarg w ciągu ośmiu miesiecy.

Jazda na czystym gazie

Problem "chrzczonej" benzyny udało się rozwiązać kilka lat temu. Teraz pora na popularny wśród kierowców gaz LPG. Era "brudnego" gazu dobiega końca - zapowiada "The Wall Street Journal Polska".

Budowlany debiut na parkiecie

Na warszawskiej giełdzie debiutuje spółka budowlana ABM Solid. Firma zajmuje się budowlanymi usługami "pod klucz", począwszy od projektowania obiektu, skończywszy na wykończeniu i uruchomieniu realizowanej inwestycji.

Ukraiński lekarz nas nie wyleczy

Wielu lekarzy w kraju albo strajkuje, albo się pakuje do wyjazdu. Rząd liczy, że na ich miejsce przyjadą ci zza wschodniej granicy. Jednak nie dość, że nie ma im do zaoferowania pieniędzy, to jeszcze rzuca prawne kłody pod nogi - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Zagraniczne firmy atrakcyjne dla pracowników

Globalna marka, atrakcyjne wynagrodzenia i szkolenia działają jak magnes na pracowników. Duzi inwestorzy jak na razie nie mają problemów ze znalezieniem chętnych do pracy - donosi "Rzeczpospolita".

Aldi nadchodzi

Jedna z największych sieci handlowych, słynny niemiecki Aldi wchodzi do polskiej gry rynkowej. I na wejściu może dostać mocne karty - pisze "Puls Biznesu".

Rząd zachęci do biopaliw

Wyższa ulga w podatku akcyzowym, dodatkowa ulga w podatku dochodowym dla producentów biokomponentów, a dla kierowców m.in. zwolnienie z opłat za parkowanie – to pomysły, jak promować biopaliwa.

Jak zapewnić żonie emeryturę?

Dyskusja wokół emerytur małżeńskich trwa - czytamy w "Dzienniku". Choć wicepremier Przemysław Gosiewski mówił już o stanowisku rządu, przeciwnicy tego rozwiązania nie składają broni.

Kupcy robią miejsce piłkarzom?

Termin na wyniesienie się handlarzy z korony Stadionu Dziesięciolecia minął 30 lipca. A może i nie? Minister Elżbieta Jakubiak ma niemały problem - czytamy w "Życiu Warszawy".

5 miliardów na majtki

Aż 5 miliardów złotych Polacy wydali w 2006 roku na bieliznę - pisze "Puls Biznesu". To według gazety znak czasów, że Polacy coraz więcej pieniędzy wydają na bieliznę i odzwyczaili się od kupowania "majtek na bazarze".

Laptop za 100 dolarów

Cacko ma pomóc w edukacji dzieci z Trzeciego Świata - taki cel dla swojego projektu postawili sobie autorzy projektu One Laptop Per Child. Po latach krytyki i testach w Nigerii i Brazylii nowy, super-tani laptop wchodzi do masowej produkcji.

Euro 2012 rozegra się w Łodzi?

Chociaż do najbliższego stadionu gdzie rozegrają się mecze Euro 2012 jest z Łodzi 130 km, to miasto przymierza się, aby zostać sypialnią i centrum rozrywki i kultury dla kibiców. I ocenia swoje szansę na dosyć spore.

Gazprom pożycza i przejmuje

Długi Gazpromu sięgają już 50 mld dolarów, a rosyjski koncern zamierza w tym roku zaciągnąć kolejne kredyty, głównie na sfinansowanie przejęć innych firm - donosi "Gazeta Wyborcza".

Czy Ignalina da nam wystarczającą moc?

Polska uzależnia swój udział w budowie elektrowni w Ignalinie od jej mocy - mówi Piotr Woźniak. Według szefa resortu gospodarki elektrownia musiałaby produkować tylko dla Polski 1200 megawatów.

Powstała polsko-ukraińska koalicja na rzecz Euro 2012

Szef KPP Andrzej Malinowski oraz minister gospodarki Ukrainy, szef Ukraińskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców Anatolij Kinach podpisali "Porozumienie pracodawców na rzecz Euro 2012". Ma ono być wsparciem dla strony rządowej w realizacji Mistrzostw.

Tysiąc zł kary dla Gronkiewicz-Waltz

Sąd ukarana byłą prezes NBP Hannę Gronkiewicz-Waltz za niestawienie się na przesłuchania przez sejmową komisją ds. banków. Prezydent stolicy uważa, że nawet jeśli ta komisja śledcza działa zgodnie z konstytucją, to nie ma prawa przesłuchiwać byłych prezesów NBP.

Spodziewajmy się wyższej inflacji?

Narodowy Bank Polski podał czerwcowe wskaźniki tzw. inflacji bazowej. Wskaźniki są wyższe od oczekiwań analityków, co może świadczyć o inflacyjnych tendencjach w gospodarce.